Biotechnologia - Warszawa

Biotechnologia - Warszawa

Biotechnologia - Warszawa

Studia w Warszawie

biotechnologia

Odkryj biotechnologię w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Biotechnologia studia Warszawa | woj. mazowieckie

Współczesny świat stoi dziś przed wieloma wyzwaniami. Rozwój nauk technicznych, biologicznych, czy medycznych osiągnął zawrotne tempo, którego już nie da się zatrzymać. To zarówno niezwykła szansa, jak i wyzwanie dla ludzkości, ponieważ dzięki tak dynamicznym zmianom możemy żyć w czasach, w których przeciwdziała się chorobom, jeszcze kilkadziesiąt lat temu uznawanym za śmiertelne. Biotechnologia to jedna z tych dyscyplin, które przyczyniły się do tych zmian.

Trudno jest stworzyć jednoznaczną i pełną definicję biotechnologii, ponieważ skala wykorzystania zdobyczy tej nauki jest wyjątkowo rozległa. W najogólniejszym rozumieniu biotechnologia to nauka, która w różnorodny sposób wykorzystuje procesy biologiczne. Oznacza to, że studia biotechnologiczne przeznaczone są przede wszystkim dla umysłów ścisłych. Jeżeli fascynują cię nauki takie jak biologia, chemia, czy nawet matematyka i chciałbyś rozwijać się w jednej z bardziej przyszłościowych dyscyplin, to kierunki studiów takie jak biotechnologia czekają właśnie na ciebie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK BIOTECHNOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku biotechnologia

UCZELNIE, GDZIE BIOTECHNOLOGIA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku inżynieria środowiska

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biotechnologia w Warszawie?

Studia na kierunku biotechnologia mają profil ścisły. Oznacza to, że od studentów już na poziomie rekrutacji wymaga się, by zaprezentowali jak najbardziej rozległą wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych i ścisłych.

W wymogach rekrutacyjnych pojawiają się przedmioty takie jak: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka. Pamiętaj, by wybrane przez siebie przedmioty zdawać na poziomie rozszerzonym. To znacznie zwiększy twoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Politechnika Warszawska Politechnika Warszawska Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.07.2020
do 12.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 03.08.2020
do 28.08.2020
Dowiedz się więcej
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.07.2020
do 16.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.07.2020
do 06.09.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Termin rekrutacji I stopnia:
od 13.07.2020
do 17.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 13.07.2020
do 17.08.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Warszawski Termin rekrutacji I stopnia:
od 13.07.2020
do 12.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 05.05.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA W WARSZAWIE

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W WARSZAWIE

Rozwiń

POPULARNE KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE NIESTACJONARNE W WARSZAWIE

WAŻNE TEMATY

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie przygotowały bardzo ciekawą ofertę studiów biotechnologicznych. Jeżeli planujesz wziąć udział w rekrutacji właśnie na ten kierunek studiów, to będziesz mógł wybrać pomiędzy trzema ośrodkami akademickimi: Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Warszawską a Szkołą Główną Gospodarska Wiejskiego. Przenalizuj każdą z tych propozycji, ponieważ programy dydaktyczne mogą nieznacznie się od siebie różnić. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz studia na politechnice, to uzyskasz tytuł inżyniera. Kształcenie uniwersyteckie będzie miało zdecydowanie inny charakter.

Z racji tego, że studia na kierunku biotechnologia cechuje duża interdyscyplinarność, to w programie kształcenia znajdzie się wiele różnorodnych treści. Podstawę twojej nauki stanowić będzie perfekcyjne opanowanie podstawowych nauk przyrodniczych takich jak biologia i chemia. Kolejne semestry kształcenia obfitować będą w specjalistyczne przedmioty, wśród których znajdą się przykładowo:

  • inżynieria genetyczna
  • separacje i oczyszczanie bioproduktów
  • enzymologia

 

Na studiach biotechnologicznych czeka cię nie tylko wiele wykładów – studenci znaczną część czasu spędzają na ćwiczeniach laboratoryjnych.

 

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOTECHNOLOGIA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOTECHNOLOGIA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

BIOTECHNOLOGIA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

Kierunki studiów takie jak biotechnologia wybierane są przez młodych ludzi przede wszystkim ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. To taki profil kształcenia, który święci triumfy na aktualnym rynku zatrudnienia. Uczelnie w Warszawie dostrzegają te trendy i przygotowują rozbudowaną propozycję studiów biotechnologicznych. Specjalistów z tej dziedziny nieustannie brakuje, ponieważ sektor przemysłu:

  • medycznego
  • farmakologicznego
  • biologicznego
  • kosmetologicznego
  • chemicznego

 

nieustannie się rozwija. We wszystkich tych wymienionych obszarach znajdzie pracę biotechnolog.

Absolwenci tego kierunku studiów przygotowani są także do pracy w różnego rodzaju instytucjach oraz ośrodkach badawczych. Uczelnie w Warszawie dbają o to, by gwarantować swoim studentom internacjonalne wykształcenie, dzięki któremu będą się oni mogli rozwijać zawodowo na arenie międzynarodowej.

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)