Studia realizowane w ramach kierunku prawo w biznesie prowadzone są hybrydowo w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Kształcenie łączy interdyscyplinarną wiedzę w zakresie prawnych aspektów budowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej.
W programie zajęć uwzględniono przedmioty z tematyki przepisów prawa oraz organizacji i zasad funkcjonowania przedsiębiorstw. Uczestnicy otrzymują dostęp do wiedzy popartej doświadczeniem wykładowców, którzy są cenionymi na świecie dydaktykami oraz praktykami zawodowymi.
Uczelnie w Gdańsku przygotowały program kształcenia, który opiera się na praktycznych aspektach z zakresu różnych gałęzi przedsiębiorczości – finansów, prawa handlowego, strategii negocjacyjnych.
Dodatkowo w trakcie roku akademickiego słuchacze mają do wyboru jedną z dostępnych ścieżek kształcenia w zakresie prawa odnawialnych źródeł energii i ochrony środowiska, prawa social mediów, zarządzania wierzytelnościami czy prawa i zarządzania.
Wykładowcy prowadzą zajęcia w formie warsztatów, omawiając case studies. Dzięki temu studenci mają możliwość przetestowania teoretycznych zagadnień na rzeczywistych przykładach. Uczestnicy odbywają także praktyki w działach prawnych i organizacjach uznanych na rynku międzynarodowym.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawo w biznesie możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
-
studia stacjonarne,
-
studia niestacjonarne,
-
studia online.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia na kierunku prawo w biznesie w zależności od wybranej ścieżki dydaktycznej kształcą absolwentów, którzy wykazują się znajomością stosowanych w biznesie przepisów prawa cywilnego, handlowego, administracyjnego czy finansowego.
Wiedzą, jakie są podstawowe zasady zarządzania przedsiębiorstwem w aspekcie prawnym, biznesowym czy psychologicznym. Potrafią efektywnie rozwiązywać spory gospodarcze. Znają przepisy mające znaczenie dla prawa energetycznego.
Wiedzą, jakie przepisy prawne dotyczą branży energetycznej i atomowej. Zarządzają ryzykiem w branży OZE, znając zasady polityki energetycznej Polski oraz pozostałych krajów UE.
Absolwent wie, czym jest Legaltech i jak wykorzystać potencjał przedsiębiorstwa. Zarządza informacją prawną, dba o bezpieczeństwo w sieci i wie, jakie zagrożenia czekają na media społecznościowe danej firmy.
W trakcie studiów uczestnicy poznają zasady obrotu wierzytelnościami i zdobywają wiedzę w zakresie wszystkich etapów procesu windykacji należności. Zapoznają się także z zasadami ochrony danych osobowych w procesie obrotu wierzytelnościami. Poznają przepisy prawa karnego, trendy w branży zarządzania w tym zakresie.
Absolwenci potrafią planować i prowadzić inwestycje. Interpretują przepisy prawne i rozwiązują liczne zagadnienia w praktyce. Mają wiedzę o prawnych aspektach związanych z prowadzeniem działalności biznesowej oraz kompetencje menedżerskie.