Prawo w biznesie - Poznań

Studia w Poznaniu 

prawo w biznesie

Odkryj prawo w biznesie w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

28.07.2022

Prawo w biznesie studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku prawo w biznesie w Poznaniu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku prawo w biznesie w Poznaniu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku prawo w biznesie w Poznaniu rozpocznie się 29 marca 2022 r. i potrwa do 15 października 2022 r. | Prawo w biznesie Poznań - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć na uczelni niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Prawo w biznesie - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek prawo w biznesie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Prawo w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku prawo w biznesie

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek prawo w biznesie w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku prawo w biznesie powinieneś spełnić kilka ważnych warunków. Najważniejszym z nich jest osiągnięcie, jak najlepszych wyników egzaminu maturalnego.

Ponadto, dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będą punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo w biznesie w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO W BIZNESIE?

Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego, powstawania nowych przedsiębiorstw i różnorodnych działalności gospodarczych, bardzo istotna jest znajomość funkcjonowania wszystkich aspektów biznesu i umiejętność ich nadzorowania. Obecnie, doceniana jest wszechstronna wiedza, która umożliwia kompleksowe podejście do prowadzenia biznesu. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek prawo w biznesie w Poznaniu, który łączy zagadnienia z obszaru nauk prawniczych z tematyką menedżerską, dzięki czemu kształci specjalistów doskonale odnajdujących się na współczesnym, wymagającym rynku pracy.

Idealnymi kandydatami na studia prawnicze będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach, szczególnie z obszaru nauk prawniczych, administracyjnych, nauk o zarządzaniu oraz ekonomicznych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą komunikatywną i masz rozwinięte zdolności interpersonalne, to studia na kierunku prawo w biznesie będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku prawo w biznesie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo w biznesie w Poznaniu realizowane są w ramach pierwszego. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia w uczelniach niepublicznych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu, ze względu na rosnącą popularność studiów prawniczych, coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Obecnie kierunek prawo w biznesie możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie dużą wagę przykładają do kształcenia praktycznego, dzięki czemu absolwenci doskonale odnajdują się na współczesnym rynku pracy.

Studia w Poznaniu wyróżniają się ciekawym i interdyscyplinarnym programem nauczania. Kierunek prawo w biznesie nie stanowi w tym przypadku wyjątku. Studenci, którzy decydują się na niego aplikować będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk prawniczych, nauk o zarządzaniu, ekonomicznych i administracyjnych. W siatce zajęć przewidziano między innymi, takie przedmioty jak:

 • podstawy zarządzania
 • prawo cywilne
 • komunikacja w biznesie
 • prawo konstytucyjne
 • prawoznawstwo
 • prawo pracy
 • i wiele innych

 

Oprócz bloku podstawowego, w programie kształcenia znajdą się także moduły specjalizacyjne. Studenci wybiorą pomiędzy prawem i finansami, a prawem i zarządzaniem. W trakcie studiów, zdobędziesz także umiejętności praktyczne, które rozwiniesz podczas warsztatów, realizacji projektów oraz ciekawych case study.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO W BIZNESIE?

Kierunki studiów w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku prawo w biznesie otworzy się przed tobą wiele zawodowych drzwi. Jako absolwent będziesz kompelksowo przygotowany do pracy w działach prawnych różnorodnych przedsiębiorstw i instytucji.

Równie ciekawą perspektywą jest objecie stanowisk kierowniczych i menedżerskich. Ponadto, idealnie sprawdzisz się w zawodzie asystenta zarządu. Absolwenci są także gotowi związać swoją przyszłość z branżą finansową, między innymi z zawodem:

 • księgowego
 • analityka finansowego
 • maklera giełdowego

 

Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia. Interesującą alternatywą jest także praca w firmach konsultingowych i doradczych oraz na stanowisku analityka biznesowego. Co więcej, znajomość ogólnego i biznesowego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w polskich oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku prawo w biznesie w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo w biznesie w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek prawo w biznesie:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawo w biznesie w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Prawo w biznesie Poznań studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Prawo w biznesie Poznań studia stacjonarne

Prawo w biznesie Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku prawo w biznesie w Poznaniu

Studia I stopnia

Kierunki prawnicze i administracja w Poznaniu

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

Studia na Wydziale Prawa i Administracji

 

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia