Studia jednolite magisterskie Kielce

Studia jednolite magisterskie Kielce

Studia jednolite magisterskie Kielce

Studia jednolite

w Kielcach 2022

Odkryj studia jednolite magisterskie w Kielcach i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia jednolite magisterskie Kielce

Studia jednolite magisterskie w Kielcach trwają zazwyczaj od 5 do 6 lat i kończą się tytułem magistra. Na studia jednolite magisterskie przyjmowane są osoby posiadające świadectwo dojrzałości.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym) lub online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 

Kierunki studiów w Kielcach

Kierunki studiów - Kielce: znaleziono 6

Uczelnia
Grupa kierunku
jednolite
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Fizjoterapia jednolite stacjonarne, niestacjonarne
Kierunek lekarski (medycyna) jednolite stacjonarne, niestacjonarne
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna jednolite stacjonarne, niestacjonarne
Pedagogika specjalna jednolite stacjonarne, niestacjonarne
Prawo jednolite stacjonarne, niestacjonarne
Psychologia jednolite stacjonarne, niestacjonarne
 

Uczelnie w Kielcach

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Świętokrzyska

Kierunki studiów: 23 (I stopnia, II stopnia) Studia podyplomowe: 9 Studia: stacjonarne, niestacjonarne Domy studenckie: 6

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Kierunki studiów: 55 (I stopnia, II stopnia, jednolite) Studia podyplomowe: 15 Studia: stacjonarne, niestacjonarne Domy studenckie: 4

Kierunki studiów w Kielcach - Uczelnie

Grupa kierunków
Typ studiów
Uczelnia

Niestety, nic nie znaleziono

Jak wyglądają studia jednolite magisterskie w Kielcach

Tym, co wyróżnia studia jednolite w Kielcach spośród innych rodzajów studiów, jest czas ich trwania. Podczas gdy zdecydowana większość kierunków składa się z dwóch komplementarnych etapów, przy czym ukończenie jedynie pierwszego z nich gwarantuje uzyskanie kompetencji potrzebnych do pracy w zawodzie, studia jednolite mają charakter ciągły – student zobowiązuje się do ukończenia co najmniej pięcioletniego cyklu kształcenia, który zostaje zwieńczony obroną pracy magisterskiej.

Przykładowe kierunki możliwe do podjęcia wyłącznie w ramach studiów jednolitych, to: kierunek lekarski, psychologia, fizjoterapia, prawo. Jak sam widzisz, każda z tych propozycji wymaga specjalistycznego przekształcenia, a więc pięcioletni czas studiów jest najbardziej optymalny, aby każdy absolwent uzyskał dobrze ugruntowane umiejętności i wiedzę o możliwie szerokim spektrum.

Przed rozpoczęciem jednolitych studiów magisterskich warto się zastanowić, czy rozważany kierunek kształcenia jest tym właściwym. Specyfika nauki sprawia, że nie istnieje możliwość zakończenia edukacji i zyskania tytułu naukowego po czasie krótszym, niż pięć lat, w przeciwieństwie do kierunków podzielonych na dwa komplementarne etapy. Jednak determinacja do zostania światowej sławy lekarzem, psychologiem, prawnikiem, czy fizjoterapeutą powinna zmotywować do bezproblemowego zakończenia całego cyklu kształcenia.

 

Studia jednolite magisterskie – dla kogo

Jedną z ważniejszych cech, jaką powinien wyróżniać się przyszły student jakiegokolwiek kierunku jednolitego magisterskiego, jest zdolność do wytrwania w postanowieniu realizacji wcześniej ustalonych, dalekobieżnych celów. Dodatkowym atutem bez wątpienia okaże się chęć zdobycia prestiżowej pracy w zawodzie – kierunki jednolite nie tylko cieszą się społecznym poważaniem i renomą, ale również gwarantują możliwość zdobycia dobrze płatnej pracy nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Zatem jeżeli jesteś pewien, że dzięki studiom jednolitym magisterskim w Kielcach osiągniesz wyznaczone cele, nie wahaj się dłużej i aplikuj!

Komentarze (0)