Finanse i ekonomia biznesu - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Finanse i ekonomia biznesu - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Finanse i ekonomia biznesu - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

finanse i ekonomia biznesu

Odkryj ekonomię w Gdańsku, Gdyni i Sopocie i sprawdź gdzie możesz studiować 

03.01.2023

Finanse i ekonomia biznesu studia Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku finanse i ekonomia biznesu w Trójmieście to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek finanse i ekonomia biznesu w Trójmieście ?

Aby zostać studentem kierunku finanse i ekonomia biznesu w Trójmieście, powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, takich jak: chemia, fizyka, informatyka lub geografia.

Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów, do których należą: świadectwo maturalne, podanie o przyjęcia na studia oraz zaświadczenie od lekarza medycyny pracy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I EKONOMIA BIZNESU?

Współcześnie, w dobie wzmożonego rozwoju gospodarczego i powstawania nowych przedsiębiorstw i różnego rodzaju działalności gospodarczych, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wszechstronną wiedzę na temat wszystkich aspektów funkcjonowania biznesu. Jedną z ważniejszych kwestii są finanse, a równowaga w tym obszarze jest niezbędna do sprawnego działania firmy.

Nic więc dziwnego, że studia związane z tą tematyką od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów. Jednym z ciekawszych i dopasowanych do realiów obecnego świata programem nauczania, może poszczycić się kierunek finanse i ekonomia biznesu w Trójmieście.

Idealnymi kandydatami na studia ekonomiczne w Trójmieście będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk matematycznych i ekonomicznych. Dodatkowe atuty to umiejętność analitycznego myślenia czy znajomość rynku finansowego. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to studia na kierunku finanse i ekonomia biznesu będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku finanse i ekonomia biznesu możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse i ekonomia biznesu w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach niepublicznych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym zazwyczaj są odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Trójmieście coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swoich ofert kształcenia, studiów ekonomicznych, które z roku na rok zyskują na popularności. Listę uczelni, na których możesz realizować kierunek finanse i ekonomia biznesu, znajdziesz w dziale poniżej.

Program nauczania na kierunku finanse i ekonomia biznesu został w pełni dopasowany do realiów dzisiejszego rynku pracy. Tematyka zajęć oscyluje głównie wokół nauk:

  • ścisłych
  • ekonomicznych
  • o zarządzaniu

 

Dzięki czemu studenci mają okazję rozwijać się na kilku polach jednocześnie. Plan zajęć został podzielony na konkretne moduły, co pozwala na większą elastyczność i dowolność w trakcie nauki. W czasie studiów, wszyscy studenci dostaną możliwość połączenia przedmiotów akademickich z realizacją interesujących staży i praktyk. Tego typu innowacyjny program kształcenia, bez wątpienia pozytywnie wpłynie na twoją przyszłą karierę zawodową.

Ile trwają studia na kierunku finanse i ekonomia biznesu w Trójmieście

Studia na kierunku finanse i ekonomia biznesu w Trójmieście trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANSE I EKONOMIA BIZNESU?

Studia w Trójmieście kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na obecnym, niekiedy wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku finanse i ekonomia w biznesie, którzy mają przed sobą wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Po ukończeniu studiów ekonomicznych będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w branży finansowej. Idealnie sprawdzisz się, jako pracownik bankowości lub agencji ubezpieczeniowych. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z zawodem analityka finansowego czy doradcy inwestycyjnego. Absolwenci często decydują się na objecie stanowisk kierowniczych lub menedżerskich. Równie ciekawą opcją może być praca w:

  • biurach rachunkowych
  • działach księgowości 
  • urzędach
  • izbach skarbowych

 

Co więcej, możesz także rozważyć założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku finanse i ekonomia biznesu w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Sopockiej Szkole Wyższej.

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i ekonomia biznesu w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Finanse i ekonomia biznesu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

Komentarze (0)