Finanse i ekonomia biznesu

Finanse i ekonomia biznesu

FINANSE I EKONOMIA BIZNESU studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Polskie uczelnie starają się zaoferować studentom takie propozycje rozwoju, które w przyszłości pozwolą na znalezienie stabilnego zatrudnienia. Obserwując zapotrzebowanie na aktualnym rynku pracy, możemy zobaczyć, że wciąż brakuje finansistów, którzy oprócz fachowej wiedzy z zakresu analizy matematycznej, dysponują także wiedzą biznesową. Kierunek finanse i ekonomia biznesu jest właśnie zadedykowany dla osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności z zakresu tych dwóch obszarów. Pracodawcy coraz częściej decydują się na zatrudnianie osób, których umiejętności wykraczają poza jedną dziedzinę, a ich wykształcenie jest wielopoziomowe, właśnie dlatego studia o tak rozbudowanych (i jednocześnie połączonych ze sobą) profilach cieszą się tak dużą popularnością. Jeżeli czujesz, że chciałbyś rozwijać nie tylko jako przyszły finansista, ale także analityk biznesowy, to te studia są stworzone dla ciebie.

 

Program studiów i przedmioty

Naczelnym celem kształcenia na tym kierunku jest intensywne łącznie wiedzy teoretycznej z doświadczeniem praktycznym. Nauka opiera się na zasadzie przemienności, więc studenci przez cały okres edukacji odbywają praktykę, a przez to zdobywają – tak doceniane przez pracodawców – doświadczenie. Oprócz podstawowej wiedzy z zakresu makro- i mikroekonomii, statystyki, analizy matematycznej, przyszli abiturienci będą poszerzać informacje związane z rachunkowością gospodarczą, rynkami inwestycyjnymi, czy z metodyką pisania prac dyplomowych. Ekonomia biznesu pozwoli z kolei na poznanie zasad funkcjonowania poszczególnych sektorów gospodarczych oraz zrozumienie ich działania. Podczas edukacji studenci dowiedzą się jak założyć, prowadzić i promować firmę, jak raportować, analizować i wykorzystywać w praktyce różnorodne zjawiska ekonomiczne, by kompleksowo dbać o rozwój i funkcjonowanie danej organizacji. Te podstawy stanowią idealne podłoże do tego, by dowiedzieć się jak aplikować o fundusze ze środków unijnych, jak pisać rozbudowane biznesplany oraz jak doskonalić działanie przedsiębiorstwa.

 

Praca po studiach

Po zakończeniu edukacji studenci będą mogli rozpocząć pracę na wielu satysfakcjonujących stanowiskach, które zapewnią stabilny rozwój pozyskanych kwalifikacji. Małe i duże przedsiębiorstwa, międzynarodowe korporacje, organizacje pożytku publicznego i instytucje administracyjne – we wszystkich tych miejscach wciąż poszukiwani są finansiści i ekonomiści biznesu, którzy dzięki swojemu profesjonalizmowi będą wiedzieli jak wpłynąć na sukcesywny rozwój danego sektora gospodarczego. Abiturienci tego kierunku będą bardzo dobrze przygotowani do pracy w biurach doradztwa finansowego, w biurach podatkowych i urzędach administracyjnych. Ukończenie studiów takich jak finanse i ekonomia biznesu pozwala na swobodne założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej o dowolnym profilu. Znajomość wszelkiego rodzaju technik biznesowych sprawi, że dane przedsiębiorstwo może funkcjonować na bardzo wysokim poziomie.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Podczas rekrutacji na kierunek finanse i ekonomia biznesu najczęściej brane są pod uwagę przedmioty takie jak: matematyka, geografia, WOS, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSE I EKONOMIA BIZNESU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku ekonomia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FINANSE I EKONOMIA BIZNESU

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, wybierając ten kierunek, obejmuje:

 • podstawy analizy matematycznej, statystyki
 • makro- i mikroekonomię
 • teorię organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem
 • zasady funkcjonowania współczesnego biznesu
 • podstawy prawa gospodarczego
 • analizę, ocenę, raportowanie zachowań ekonomicznych
 • doradztwo gospodarcze
 • podstawowe zagadnienia z zakresu zarządzania

Jak wyglądają studia na kierunku finanse i ekonomia biznesu?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek finanse i ekonomia biznesu realizuje program z obszaru nauk ekonomicznych, dlatego tez studenci zdobędą wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane dni tygodnia, od poniedziałku do piątku.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku finanse i ekonomia biznesu będzie oscylował głównie wokół nauk ekonomicznych, matematycznych oraz nauk o zarządzaniu. Jako student będziesz miał okazję skorzystać z bogatej oferty zajęć akademickich, w której znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

 • finanse publiczne
 • różnice kulturowe w biznesie
 • rynki finansowe
 • bankowość

W czasie studiów, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat różnych dziedzin prawa, na przykład gospodarczego czy podatkowego, których znajomość w branży finansowej jest konieczna. Ponadto, dowiesz się więcej o dziedzinie, jaką są finanse i rachunkowość oraz poznasz specyfikę poszczególnych rynków finansowych.

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na dualny charakter studiów, będziesz miał możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych podczas stażu, na który będziesz uczęszczał w wybrane dni tygodnia. Jako student, wykształcisz także umiejętności z zakresu finansów i tym samym nauczysz się przeprowadzania analiz finansowych i gospodarczych oraz oceny ryzyka inwestycyjnego.

Co więcej, poznasz nowoczesne techniki i metody zarządzania zespołem, ryzykiem finansowym i innymi działami biznesu. W programie przewidziano także warsztaty, na których poznasz specjalistyczną terminologię biznesową oraz nauczysz się języka obcego.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FINANSE I EKONOMIA BIZNESU STUDIA NIESTACJONARNE

FINANSE I EKONOMIA BIZNESU STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek finanse i ekonomia biznesu można realizować jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FINANSE I EKONOMIA BIZNESU STUDIA I STOPNIA

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

 • specjalistyczne stanowiska w sektorze zarządzania
 • biura podatkowe
 • instytucje zajmujące się doradztwem podatkowym
 • urzędy pracy
 • urzędy administracyjne
 • instytucje bankowe
 • założenie własnej działalności gospodarczej

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANSE I EKONOMIA BIZNESU

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I EKONOMIA BIZNESU

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula