Finanse i ekonomia biznesu

Finanse i ekonomia biznesu

Dodaj do ulubionych

FINANSE I EKONOMIA BIZNESU studia - kierunek studiów

Studia na kierunku finanse i ekonomia biznesu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Co zdawać na maturze?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSE I EKONOMIA BIZNESU

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE FINANSE I EKONOMIA BIZNESU JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Ekonomia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Finanse i ekonomia biznesu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku finanse i ekonomia biznesu

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, wybierając ten kierunek, obejmuje:

Program studiów i przedmioty

Naczelnym celem kształcenia na tym kierunku jest intensywne łącznie wiedzy teoretycznej z doświadczeniem praktycznym. Nauka opiera się na zasadzie przemienności, więc studenci przez cały okres edukacji odbywają praktykę, a przez to zdobywają – tak doceniane przez pracodawców – doświadczenie.

Oprócz podstawowej wiedzy z zakresu makro- i mikroekonomii, statystyki, analizy matematycznej, przyszli absolwenci będą poszerzać informacje związane z rachunkowością gospodarczą, rynkami inwestycyjnymi, czy z metodyką pisania prac dyplomowych. Ekonomia biznesu pozwoli z kolei na poznanie zasad funkcjonowania poszczególnych sektorów gospodarczych oraz zrozumienie ich działania.

Podczas edukacji studenci dowiedzą się jak założyć, prowadzić i promować firmę, jak raportować, analizować i wykorzystywać w praktyce różnorodne zjawiska ekonomiczne, by kompleksowo dbać o rozwój i funkcjonowanie danej organizacji. Te podstawy stanowią idealne podłoże do tego, by dowiedzieć się jak aplikować o fundusze ze środków unijnych, jak pisać rozbudowane biznesplany oraz jak doskonalić działanie przedsiębiorstwa.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • podstaw analizy matematycznej, statystyki
 • makro- i mikroekonomii
 • teorii organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem
 • zasad funkcjonowania współczesnego biznesu
 • podstaw prawa gospodarczego
 • analizy, ocen, raportowania zachowań ekonomicznych
 • doradztwa gospodarczego
 • podstawowych zagadnienień z zakresu zarządzania

Jak wyglądają studia na kierunku finanse i ekonomia biznesu?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek finanse i ekonomia biznesu realizuje program z obszaru nauk ekonomicznych, dlatego tez studenci zdobędą wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

 

Studia na kierunku finanse i ekonomia biznesu możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane dni tygodnia, od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku finanse i ekonomia biznesu będzie oscylował głównie wokół nauk ekonomicznych, matematycznych oraz nauk o zarządzaniu.

Jako student będziesz miał okazję skorzystać z bogatej oferty zajęć akademickich, w której znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

 • finanse publiczne
 • różnice kulturowe w biznesie
 • rynki finansowe
 • bankowość

W czasie studiów, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat różnych dziedzin prawa, na przykład gospodarczego czy podatkowego, których znajomość w branży finansowej jest konieczna. Ponadto, dowiesz się więcej o dziedzinie, jaką są finanse i rachunkowość oraz poznasz specyfikę poszczególnych rynków finansowych.

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na dualny charakter studiów, będziesz miał możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych podczas stażu, na który będziesz uczęszczał w wybrane dni tygodnia. Jako student, wykształcisz także umiejętności z zakresu finansów i tym samym nauczysz się przeprowadzania analiz finansowych i gospodarczych oraz oceny ryzyka inwestycyjnego.

Co więcej, poznasz nowoczesne techniki i metody zarządzania zespołem, ryzykiem finansowym i innymi działami biznesu. W programie przewidziano także warsztaty, na których poznasz specjalistyczną terminologię biznesową oraz nauczysz się języka obcego.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Polskie uczelnie starają się zaoferować studentom takie propozycje rozwoju, które w przyszłości pozwolą na znalezienie stabilnego zatrudnienia. Obserwując zapotrzebowanie na aktualnym rynku pracy, możemy zobaczyć, że wciąż brakuje finansistów, którzy oprócz fachowej wiedzy z zakresu analizy matematycznej, dysponują także wiedzą biznesową.

Kierunek finanse i ekonomia biznesu jest właśnie zadedykowany dla osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności z zakresu tych dwóch obszarów. Pracodawcy coraz częściej decydują się na zatrudnianie osób, których umiejętności wykraczają poza jedną dziedzinę, a ich wykształcenie jest wielopoziomowe, właśnie dlatego studia o tak rozbudowanych (i jednocześnie połączonych ze sobą) profilach cieszą się tak dużą popularnością.

Jeżeli czujesz, że chciałbyś rozwijać nie tylko jako przyszły finansista, ale także analityk biznesowy, to te studia są stworzone dla ciebie.

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku finanse i ekonomia biznesu trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunek finanse i ekonomia biznesu można realizować jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

Praca po studiach

Po zakończeniu edukacji studenci będą mogli rozpocząć pracę na wielu satysfakcjonujących stanowiskach, które zapewnią stabilny rozwój pozyskanych kwalifikacji.

Małe i duże przedsiębiorstwa, międzynarodowe korporacje, organizacje pożytku publicznego i instytucje administracyjne – we wszystkich tych miejscach wciąż poszukiwani są finansiści i ekonomiści biznesu, którzy dzięki swojemu profesjonalizmowi będą wiedzieli jak wpłynąć na sukcesywny rozwój danego sektora gospodarczego.

Absolwenci tego kierunku będą bardzo dobrze przygotowani do pracy w biurach doradztwa finansowego, w biurach podatkowych i urzędach administracyjnych.

Ukończenie studiów takich jak finanse i ekonomia biznesu pozwala na swobodne założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej o dowolnym profilu. Znajomość wszelkiego rodzaju technik biznesowych sprawi, że dane przedsiębiorstwo może funkcjonować na bardzo wysokim poziomie.

 

Absolwent kierunku finanse i ekonomia biznesu znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • specjalistyczne stanowiska w sektorze zarządzania
 • biura podatkowe
 • instytucje zajmujące się doradztwem podatkowym
 • urzędy pracy
 • urzędy administracyjne
 • instytucje bankowe
 • założenie własnej działalności gospodarczej

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANSE I EKONOMIA BIZNESU

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I EKONOMIA BIZNESU

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula