Studia ekonomiczne Trójmiasto

Studia ekonomiczne Trójmiasto

Studia ekonomiczne Trójmiasto

Największy wybór studiów

ekonomicznych w Trójmieście

Odkryj kierunki ekonomiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia ekonomiczne Gdańsk | Gdynia | Sopot

Choć studia ekonomiczne mogą wydawać się kierunkiem ścisłym, sama nauka ekonomiczna do wyłącznie ścisłych nie należy. Oczywiście, statystyka i analiza matematyczna jest na porządku dziennym, jednak ekonomia w bardzo dużym stopniu opiera się na zarządzaniu zasobami ludzkimi i naukach społecznych, przede wszystkim socjologii.

Wszystkie analizy ekonomiczne dotyczą działań społeczności ludzkich, w tym produkcji, dystrybucji oraz konsumpcji dóbr materialnych i niematerialnych. Właśnie dlatego studia ekonomiczne w Gdańsku lub Gdyni stworzone są dla ludzi bardzo uniwersalnych i wszechstronnych, takich, którzy połączą ścisłe obliczenia i analityczne dane z umiejętnością logicznego i przyszłościowego prognozowania wydarzeń i działań ludzkich.

Warto pamiętać, że studia ekonomiczne to nie tylko czysta ekonomia, ale także chociażby analityka gospodarcza, ekonometria, europeistyka, towaroznawstwo, finanse i rachunkowość, gospodarka nieruchomości, podatki i doradztwo podatkowe, rachunkowość czy controlling.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA EKONOMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI EKONOMICZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia ekonomiczne

Aby znaleźć się na liście przyjętych na studia ekonomiczne w Gdańsku lub Gdyni trzeba przejść przez kilkustopniowy proces rekrutacji. Pierwszym z nich jest konkurs świadectw maturalnych. Wymagane przez uczelnię przedmioty są przeliczane na punkty, po czym ustalane zostają progi punktowe, powyżej których zostają przyjmowani kandydaci na studia.

Co najbardziej interesuje przyszłych studentów to przedmioty maturalne, które będą liczyć się podczas rekrutacji. W przypadku ekonomii są to przede wszystkim matematyka oraz język obcy. Trzeci wymagany przedmiot ustalany jest w zależności od konkretnych uczelni, dlatego warto sprawdzić, jakie przedmioty znajdują się na liście opcjonalnych przedmiotów maturalnych wybranego przez nas wydziału.

Najczęściej są to: geografia, historia, informatyka, WOS  lub język polski, choć czasami uznawane są również inne: fizyka z astronomią, chemia, biologia, filozofia albo język łaciński.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia ekonomiczne niestacjonarne w Trójmieście

Studia ekonomiczne w Trójmieście to morze edukacyjnych możliwości. Kierując swoją uwagę na tę część naszego kraju, kandydaci mogą być pewni, że otrzymają szeroki wybór kierunków i specjalności, a także wybór związany z formułą kształcenia. Kierunki ekonomiczne w Trójmieście można studiować zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej, natomiast niektóre uczelnie niepubliczne proponują naukę niestacjonarną w trybie on- line. Jednym słowem, każdy zainteresowany zdobyciem ekonomicznego wykształcenia znajdzie coś dla siebie. Gdańsk, Sopot i Gdynia to trzy punkty na edukacyjnej mapie, które tworzą razem szeroki obszar dydaktyczny. Z tego względu, przeglądając katalogi edukacyjne, należy zwrócić uwagę na istotne zagadnienie. Otóż, studia niestacjonarne dzielą się na wieczorowe i zaoczne. Pomimo tego faktu, znaczna część trójmiejskich szkół wyższych określa studia niestacjonarne jako zaoczne, co kandydatom planującym naukę wieczorową daje mniejsze pole wyboru.

Dlaczego studia niestacjonarne, a dokładniej rzecz ujmując zaoczne są tak popularne i chętnie wybierane? Ponieważ dają możliwość łączenia nauki z pracą. Zajęcia odbywają się w weekendy, zatem nie ma przeszkód ku temu, by w tygodniu zająć się czymś równie pożytecznym. Wypełnianie dni wolnych od zajęć pracą daje nie tylko uzupełnienie studenckiego budżetu, lecz także możliwość zdobywania cennego doświadczenia, które na pewno będzie procentować w przyszłości. Czy niestacjonarne studia ekonomiczne w Trójmieście posiadają jakieś wady? Nie, natomiast aby dokładnie realizować obowiązujący program kształcenia należy wyrobić w sobie konkretne umiejętności, w postaci zarządzania czasem, organizacji pracy własnej, a także samodzielności w poszukiwaniu i selekcjonowaniu informacji.

STUDIA EKONOMICZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

A
D
F
H
K
P
R
S
T
W
Z
Rozwiń

Praca po studiach ekonomicznych

Studia ekonomiczne w Gdańsku lub Gdyni pozwalają na jedno z najszerszych pól działania, jeśli chodzi o szukanie pracy. Po ekonomii lub jednym z kierunków rodzimych można rozwijać karierę w  księgowości, rachunkowości zarządczej, controllingu, biurach rachunkowych, firmach doradczych, urzędach skarbowych, biurach maklerskich, biurach konsultingowych lub rachunkowych, firmach sektora prywatnego i korporacjach, bankach i instytucjach sektora finansowego, organizacjach trzeciego sektora,  firmach zajmujących się doradztwem personalnym, działach HR, administracji rządowej i samorządowej czy organizacjach administracji publicznej i samorządowej.

Przykładowe zawody po studiach ekonomicznych to: dyrektor ds. finansowych, kierownik oddziału, księgowy, kontroler finansowy, specjalista ds. podatków, specjalista ds. rozwoju, senior accountant, asystent ds. księgowości, junior lease analyst, analityk biznesowy korporacyjny, ekspert ds. zarządzania kosztami ryzyka, specjalista ds. konsolidacji, bilansista, analityk danych, kierownik działu kontroli wewnętrznej i audytu albo inspektor w departamencie inspekcji bankowych.

POZOSTAŁE UCZELNIE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA EKONOMICZNE

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA EKONOMICZNE

W przypadku Trójmiasta największa uczelnią, na której można pobierać naukę na studiach ekonomicznych jest Uniwersytet Gdański. Na kilku wydziałach znajdują się kierunki, które mogą was zainteresować.

 

Na Wydziale Ekonomicznym otwarte są studia na kierunkach:

 • Ekonomia (stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia), ze specjalnościami: Biznes elektroniczny, Innowacyjność w gospodarce (tylko stacjonarne), Polityka gospodarcza i strategia przedsiębiorczości, Teoria przedsiębiorstw, Ekonomika transportu i logistyka
 • Międzynarodowe stosunki gospodarcze (stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia), ze specjalnościami: Europejski wymiar przedsiębiorczości, Finanse międzynarodowe i bankowość, Handel zagraniczny, Marketing międzynarodowy, Międzynarodowa ekonomia menedżerska, Międzynarodowy transport i handel morski, International business (w języku angielskim, tylko stacjonarne)
 • Ekonomia (stacjonarne i niestacjonarne studia II stopnia), ze specjalnościami: Biznes elektroniczny, Diagnozowanie ekonomiczne i funkcjonowanie przedsiębiorstw, Innowacyjność w gospodarce (tylko stacjonarne), Finanse w przedsiębiorstwach (tylko niestacjonarne), Gospodarowanie zasobami ludzkimi (tylko niestacjonarne), Polityka gospodarcza i strategia przedsiębiorczości, Ekonomika transportu i logistyka
 • Międzynarodowe stosunki gospodarcze (stacjonarne i niestacjonarne studia II stopnia), ze specjalnościami: Europejski wymiar przedsiębiorczości, Finanse międzynarodowe i bankowość, Handel zagraniczny, Międzynarodowa ekonomia menedżerska, Międzynarodowe strategie marketingowe, Międzynarodowy transport i handel morski, Turystyka międzynarodowa, International business (w języku angielskim, tylko stacjonarne)
 • Biznes i technologia ekologiczna (tylko niestacjonarne)

dowiedz się więcej

 

 

Wydział Zarządzania proponuje studia na kierunkach:

 • Finanse i rachunkowość (stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia), ze specjalnościami: Bankowość i doradztwo finansowe, Finanse i ubezpieczenia, Finanse przedsiębiorstw i controlling, Rachunkowość, Financial Analyst (tylko niestacjonarne w języku angielskim)
 • Informatyka i ekonometria (stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia), ze specjalnościami: Analityka gospodarcza, Aplikacje informatyczne w biznesie, Metody analizy danych.
 • Zarządzanie (stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia), ze specjalnościami: Inwestycje i nieruchomości, Marketing, Menedżer, Menedżer personalny, Zarządzanie jakością i środowiskiem, Zarządzanie małym przedsiębiorstwem, Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa oraz Zarządzanie w turystyce.
 • Finanse i rachunkowość (stacjonarne i niestacjonarne studia II stopnia), ze specjalnościami: Bankowość i doradztwo finansowe, Finanse i ubezpieczenia, Finanse przedsiębiorstw i controlling, Rachunkowość, Rachunkowość – ACCA (tylko stacjonarne), Biegły rewident (tylko niestacjonarne).
 • Informatyka i ekonometria (stacjonarne i niestacjonarne studia II stopnia), ze specjalnościami: Analityka gospodarcza, Statystyka ubezpieczeniowa, Aplikacje informatyczne w biznesie (tylko stacjonarne), Informatyka ekonomiczna (tylko niestacjonarne).
 • Zarządzanie (stacjonarne i niestacjonarne), ze specjalnościami: Inwestycje i nieruchomości, Marketing, Menedżer, Menedżer personalny, Zarządzanie jakością i środowiskiem, Zarządzanie małym przedsiębiorstwem, Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa, Zarządzanie w turystyce.

Ekonomiczne studia podyplomowe na tym wydziale to m. in.: Controlling w zarządzaniu przedsiębiorstwem, Lean management w usługach, Menedżer jakości i bezpieczeństwa żywności, Podyplomowe Studia Menedżerskie, Podyplomowe studia menedżerskie dla kadry kierowniczej jednostek wymiaru sprawiedliwości, Komercjalizacja nieruchomości, Rachunkowość ACCA, Rachunkowość i podatki, Wycena nieruchomości, Zarządzanie jednostkami administracji publicznej, Zarządzanie kapitałem ludzkim, Zarządzanie nieruchomościami i projektami deweloperskimi, Zarządzanie podmiotami leczniczymi oraz Zarządzanie projektami.

dowiedz się więcej

Wydział Zarządzania i Wydział Prawa i Administracji prowadzą kierunek międzywydziałowy: Podatki i doradztwo podatkowe - są to studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne oraz II stopnia niestacjonarne.

 


POLITECHNIKA GDAŃSKA STUDIA EKONOMICZNE

Politechnika Gdańska to kolejna publiczna uczelnia w Trójmieście, na której otwarte są studia ekonomiczne. Tutaj też kierunki różnią się w zależności od wydziałów. Na Wydział Zarządzania i Ekonomii mogą składać dokumenty ci, którzy chcieliby pójść na kierunki:

 • Zarządzanie inżynierskie (Studia I stopnia – stacjonarne 7 semestrów). Specjalności: brak podziału.
 • Zarządzanie (Studia I stopnia – stacjonarne 6 semestrów studiów wyłącznie w języku angielskim - płatne). Specjalności: brak podziału
 • Analityka gospodarcza (Studia I stopnia – stacjonarne 6 semestrów). Specjalności: Analityk rynku, Analityk finansowy.
 • Ekonomia (Studia I stopnia – stacjonarne 6 semestrów).         Specjalności: Ekonomia społeczna; Ekonomia międzynarodowa; Ekonomia menadżerska.
 • Zarządzanie inżynierskie (Studia I stopnia – niestacjonarne 8 semestrów). Specjalności: Inżynieria systemów produkcji; Inżynieria środowiska pracy; Technologie informatyczne w zarządzaniu.
 • Analityka gospodarcza (Studia I stopnia – niestacjonarne 6 semestrów). Specjalności: Analityk rynku, Analityk finansowy
 • Zarządzanie (Studia II stopnia – stacjonarne 3-4 semestry - studia 3 semestralne przeznaczone są wyłącznie dla absolwentów PG, którzy kończyli kierunek Zarządzanie; studia w jęz. polskim i angielskim). Specjalności: Zarządzanie organizacją, Nowoczesne zarządzanie w bankowości i finansach, Przedsiębiorczość i marketing, Zarządzanie jakością i projektami innowacyjnymi, Small Business Economics and Management, International Management.
 • Analityka gospodarcza (Studia II stopnia – stacjonarne 4 semestry; studia w jęz. polskim i angielskim). Specjalności: Analityk biznesowy, Analityk makroekonomiczny.
 • Europeistyka (Studia II stopnia – stacjonarne 4 semestry). Specjalności: Biznes na rynku światowym, Administracja w UE, Finanse.
 • Zarządzanie (Studia II stopnia – niestacjonarne 3-4 semestry - studia 3 semestralne przeznaczone są wyłącznie dla absolwentów PG, którzy kończyli kierunek Zarządzanie; studia w jęz. polskim i angielskim). Specjalności: Zarządzanie organizacją, Nowoczesne zarządzanie w bankowości i finansach, Przedsiębiorczość i marketing, Zarządzanie jakością i projektami innowacyjnymi.
 • Analityka gospodarcza (Studia II stopnia – niestacjonarne 4 semestry). Specjalności: Analityk biznesowy, Analityk makroekonomiczny.
 • Europeistyka (Studia II stopnia – niestacjonarne 4 semestry). Specjalności: Biznes na rynku światowym, Administracja w UE, Finanse.

dowiedz się więcej

 

 


AKADEMIA MORSKA W GDYNI STUDIA EKONOMICZNE

Akademia Morska w Gdyni prowadzi zajęcia na studiach ekonomicznych na dwóch wydziałach. 

Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa, gdzie uruchomione są kierunki:

 • Innowacyjna Gospodarka (3 lata, dyplom licencjata) – stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Informatyka gospodarcza, Innowacyjne przedsiębiorstwo, Innowacyjne systemy transportowe i logistyczne, Gospodarka miejska i regionalna (tylko niestacjonarne), Rachunkowość i podatki (tylko niestacjonarne), Turystyka morska i nadmorska (tylko niestacjonarne), Maritime Economics and Logistics (tylko niestacjonarne).
 • Towaroznawstwo (3,5 roku, dyplom inżyniera), ze specjalnościami: Handel i usługi - menedżer produktu, Organizacja usług turystyczno-hotelarskich, Towaroznawstwo i zarządzanie jakością, Usługi żywieniowe i dietetyka (tylko niestacjonarne).
 • Innowacyjna Gospodarka (2 lata, dyplom magistra), ze specjalnościami: Ekonomia menedżerska, Informatyka w transporcie i handlu, Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw, Transport i logistyka w gospodarce globalnej, Zarządzenie kapitałem ludzkim (tylko niestacjonarne), Turystyka morska i nadmorska (tylko niestacjonarne), Gospodarka Regionu Morza Bałtyckiego (tylko niestacjonarne), Usługi i pośrednictwo finansowe (tylko niestacjonarne), Ekonomia zrównoważonego rozwoju (tylko niestacjonarne), Menedżer Projektu (tylko niestacjonarne), International Trade, Transport and Logistics (tylko niestacjonarne).
 • Towaroznawstwo (dla absolwentów z tytułem inżyniera - 1,5 roku; dla absolwentów z tytułem licencjata - 2 lata dyplom magistra), ze specjalnościami: Handel i usługi - menedżer produktu, Menedżer produktu kosmetycznego, Organizacja usług turystyczno-hotelarskich, Towaroznawstwo i zarządzanie jakością, Usługi żywieniowe i dietetyka.

dowiedz się więcej

Wydział Nawigacyjny

 • Nawigacja - studia I stopnia - stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnością: Transport morski.
 • Transport - studia I stopnia - stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnością: Transport i logistyka
 • Nawigacja - studia II stopnia  - stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Technologie Offshorowe, Zarządzanie Bezpieczeństwem w Transporcie Morskim, Żegluga Arktyczna.
 • Transport - studia II stopnia  - stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Morskie Systemy Transportowe i Logistyczne (tylko niestacjonarne).

dowiedz się więcej

 


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU STUDIA EKONOMICZNE

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni prowadzi studia ekonomiczne na kierunkach:

 • Finanse i Rachunkowość (studia I stopnia), ze specjalnościami: Rachunkowość, Finanse i bankowość.
 • Zarządzanie (studia I stopnia), ze specjalnościami: Zarządzanie Przedsiębiorstwem, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Psychologia Biznesu z Coachingiem, Zarządzanie Jakością, Zarządzanie Finansami, Gospodarowanie Nieruchomościami, International Business, Zarządzanie w Turystyce, Internet Marketing Komunikacja, e-Biznes, Informatyka, Zarządzanie Bezpieczeństwem, Zarządzanie w Administracji Publicznej
 • Management (studia I stopnia)
 • Logistyka (studia I stopnia), ze specjalnościami: Logistyka Morska, Transport i Spedycja, Logistyka Przedsiębiorstw, Logistyka Międzynarodowa
 • Studia menedżersko-prawne
 • Management (studia II stopnia)
 • Studia menedżersko-prawne (studia II stopnia)
 • Zarządzanie (studia II stopnia), ze specjalnościami: Zarządzanie Przedsiębiorstwem, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Coaching w Biznesie, Zarządzanie Projektem, Zarządzanie Finansami, Zarządzanie Logistyką, International Business, Zarządzanie Jakością, Zarządzanie w Turystyce, Marketing i Nowe Media, Analityk Biznesu, Informatyka

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni organizuje także nabór na studia podyplomowe m. in.: Arabska Kultura Biznesu, HR Business Partner, Life and Business Coaching, Logistyka z Elementami Zarządzania Produkcją, Marketing i PR w Internecie, Mediacje i Negocjacje Gospodarcze i Pracownicze, Spółki Prawa Handlowego, Rachunkowość i Podatki, Sukcesja w Firmie, Transport i Spedycja z certyfikatem kompetencji zawodowych, Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji - Menedżer Bezpieczeństwa Informacji, Zarządzanie BHP, Zarządzanie i Przedsiębiorczość, Zarządzanie Jakością, Zarządzanie Projektami oraz Zintegrowane Zarządzanie w IT.

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA STUDIA EKONOMICZNE

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku prowadzi zajęcia na studiach ekonomicznych na kierunkach:

 • Finance and accounting - Studia I stopnia – stacjonarne i niestacjonarne (w języku angielskim), ze specjalnością: International business and finance.
 • Finanse i rachunkowość - Studia I stopnia – stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Analityk rynku finansowego, Bankowość i innowacje finansowe, Doradca finansowy klienta, Obsługa funduszy inwestycyjnych, Podatki i doradztwo podatkowe, Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw.
 • Logistyka - Studia I stopnia – stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Inżynieria produkcji (studia inżynierskie), Logistyka i spedycja, Logistyka międzynarodowa, Logistyka portów morskich, Projektowanie i eksploatacja inteligentnych systemów transportowych (studia inżynierskie), Spedycja morska i lotnicza.       
 • Prawo w biznesie - Studia I stopnia – stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Prawo i finanse, Prawo i zarządzanie.
 • Zarządzanie - Studia I stopnia – stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: Biznes międzynarodowy, Gospodarowanie nieruchomościami, Marketing i nowe media, Menedżer BHP,  Psychologia w biznesie, Zarządzanie projektami, Zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie zasobami ludzkimi.
 • Finanse i rachunkowość - Studia II stopnia – niestacjonarne, ze specjalnościami: Bankowość i doradztwo finansowe, Biegły rewident, Corporate finance management - studia anglojęzyczne, Podatki i doradztwo podatkowe, Rachunkowość i controlling.
 • Logistyka - Studia II stopnia – niestacjonarne, ze specjalnościami: Logistyka i inżynieria transportu, Logistyka i spedycja międzynarodowa, Zarządzanie procesami logistycznymi.
 • Zarządzanie - Studia II stopnia – niestacjonarne, ze specjalnościami: Marketing i komunikacja społeczna, Menedżer turystyki eventowej i biznesowej, Menedżer w turystyce i hotelarstwie, Psychologia w zarządzaniu, Zarządzanie projektami IT, Zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie zasobami ludzkimi.
 • Finanse i rachunkowość - Studia II stopnia ze studiami podyplomowymi – niestacjonarne, ze specjalnościami: Doradztwo finansowe z SP Doradca Finansowy z certyfikatem European Financial Guide, Podatki i doradztwo podatkowe z SP Podatki i doradztwo podatkowe, Rachunkowość i controlling z SP Rachunkowość i controlling finansowy,     Zarządzanie finansami z SP Analityk finansowy.
 • Logistyka - Studia II stopnia ze studiami podyplomowymi – niestacjonarne, ze specjalnościami: Transport i spedycja z SP Transport i spedycja, Procesy Logistyczne w Biznesie z SP Nowa Logistyka.
 • Zarządzanie - Studia II stopnia ze studiami podyplomowymi – niestacjonarne, ze specjalnościami: Doradca rozwoju osobistego z SP Akademia Coachingu, Marketing nowych mediów z SP Marketing Innowacyjny z certyfikatem Franklin University, Menedżer HR z SP Zarządzanie zasobami ludzkimi z Certyfikatem Franklin University, Psychologia w zarządzaniu z SP Psychologia biznesu z certyfikatem Franklin University, Zarządzanie BHP z SP Bezpieczeństwo i higiena pracy z certyfikatem Auditora Wewnętrznego BHP, Zarządzanie biznesem z SP Studia menedżerskie,            Zarządzanie nieruchomościami z SP Zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami, Zarządzanie projektami w przedsiębiorstwie z SP Zarządzanie projektami (IPMA)

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku organizuje również nabór na ekonomiczne studia podyplomowe m. in. na kierunki: Analityk finansowy, Biegły rewident, Brand management, Zarządzanie marką firmy, Kognitywistyka w biznesie, Logistics in practice in English, Mentoring w zarządzaniu, Nowoczesne strategie zarządzania w sieciach handlowych, Podatki i doradztwo podatkowe, Psychologia biznesu z certyfikatem Franklin University, Rachunkowość i controlling finansowy, Social Media i zintegrowany marketing internetowy, Studia menedżerskie, Symulator Biznesu – Strategia, Sprzedaż, Marketing, Finanse, Transport-Spedycja-Logistyka, Wycena nieruchomości, Zarządzanie transportem i magazynowanie w systemach logistycznych, Zarządzanie sprzedażą z certyfikatem Franklin University, Zarządzanie w bankowości, Zarządzanie zasobami ludzkimi. Kadry i płace oraz Zarządzanie zasobami ludzkimi z certyfikatem Franklin University.

 


SOPOCKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA EKONOMICZNE

Sopocka Szkoła Wyższa organizuje studia ekonomiczne na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym. Otwarte są tu kierunki:           

 • Finanse i Rachunkowość (studia I stopnia – licencjackie), ze specjalnościami: Rachunkowość i Contolling, Zarządzanie Finansami.
 • Ekonomia (studia I stopnia – licencjackie), ze specjalnościami: Transport i logistyka, Ekonomia Menadżerska, Informatyka Ekonomiczna, Analityka Gospodarcza, Inwestycje i Nieruchomości, Handel Międzynarodowy.
 • Europeistyka (studia I stopnia – licencjackie), ze specjalnościami: Biznes na Rynkach Skandynawskich, Biznes na Rynkach Wschodnich, Komunikacja Społeczna i Media.
 • Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (studia I stopnia – inżynierskie), ze specjalnościami: Budownictwo, Elektroenergetyka, Logistyka, Projektowanie systemów IT.
 • Rachunkowość i Controlling  (studia II stopnia bez wydzielonych specjalizacji)           
 • Zarządzanie Finansami  (studia II stopnia bez wydzielonych specjalizacji)        
 • Corporate Accounting  (studia II stopnia bez wydzielonych specjalizacji)        
 • Audyt wewnętrzny z certyfikatem PIKW  (studia II stopnia bez wydzielonych specjalizacji)
 • Ekonomia menadżerska  (studia II stopnia bez wydzielonych specjalizacji)      
 • Rachunkowość i Finanse ACCA studia II stopnia + podyplomowe w 2 lata  (studia II stopnia bez wydzielonych specjalizacji)   

Sopocka Szkoła Wyższa prowadzi studia podyplomowe na kierunkach: Audyt i Kontrola Wewnętrzna w Gospodarce i Administracji, Controlling i Rachunkowość Zarządcza, Kontrola Zarządcza i Budżet Zadaniowy w JST, Menedżer w JST, Podatki i Doradztwo Podatkowe, Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami, Rachunkowość i Finanse, Rachunkowość i Finanse ACCA – w jęz. angielskim, Rachunkowość Budżetowa  i Kontrola Zarządcza w JST, Sprawozdawczość Finansowa wg MSSF/MSR, Transition Manager Academy – w jęz. angielskim, Zarządzanie Nieruchomościami, Zarządzanie Logistyką w Przedsiębiorstwie, Zarządzanie Projektami Informatycznymi, Zasady Pozyskiwania i Rozliczania Funduszy Europejskich oraz Zarządzanie Inwestycjami OZE.

 


GDAŃSKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA EKONOMICZNE

Gdańska Szkoła Wyższa prowadzi zajęcia na kierunkach:

 • Administracja (studia I stopnia), ze specjalnościami – m. in. finanse i rachunkowość
 • Ekonomia (studia I stopnia), bez podziału na specjalności
 • Administracja (studia I stopnia), ze specjalnościami – m. in. Zarządzanie

Studia podyplomowe w GSW to m. in.: Finansowanie inwestycji i innowacji ze źródeł zewnętrznych, Psychologia biznesu dla menedżerów, Zamówienia publiczne, Zarządzanie administracją publiczną, Zarządzanie logistyką przedsiębiorstwa, Zarządzanie projektami współfinansowanymi ze środków publicznych oraz Zarządzanie projektem.

 


GDAŃSKA WYŻSZA SZKOŁA HUMANISTYCZNA STUDIA EKONOMICZNE

Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna prowadzi studia I stopnia na kierunku Zarządzanie, ze specjalnościami: Psychologia w zarządzaniu, Biznes wielokulturowy, Zarządzanie finansami, Zarządzanie logistyką, Zarządzanie turystyką i sportem, Zarządzanie e-biznesem, Zarządzanie zasobami ludzkimi oraz Prawo w biznesie.

Szersza oferta istnieje na studiach ekonomicznych podyplomowych, gdzie otwarte są kierunki m. in.: Przedsiębiorczość i ekonomia w praktyce, Zarządzanie oświatą – menadżer oświaty, Business English, Kadry i płace, Logistyka procesów gospodarczych, Menadżer sportu i rekreacji, Prawo gospodarcze, Przedsiębiorczość i zarządzanie MŚP, Zarządzanie konkurencyjnością w branży transportowo-logistyczno-spedycyjnej (TLS), Zarządzanie placówkami służby zdrowia, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Administracja publiczna i samorządowa, Mediacje i negocjacje oraz inne metody rozwiązywania sporów oraz Zarządzanie finansami Jednostek Samorządu Terytorialnego (JST).

 


WYŻSZA SZKOŁA SPOŁECZNO EKONOMICZNA STUDIA EKONOMICZNE

Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku prowadzi studia ekonomiczne na kierunkach:

 • Zarządzanie (studia I stopnia - inżynierskie), ze specjalnością: Zarządzanie procesami produkcji.
 • Zarządzanie (studia I stopnia - licencjackie), ze specjalnościami: Zarządzanie transportem i logistyką z elementami spedycji, Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie finansami, Zarządzanie organizacjami sportowymi, Zarządzanie organizacjami pozarządowymi, Zarządzanie instytucjami artystycznymi, Zarządzanie państwem, Zarządzanie strategią rolniczą, Organizacja i zarządzanie oświatą

Studia podyplomowe z zakresu zarządzania na WSSE w Gdańsku to: Pozyskiwanie i zarządzanie funduszami unijnymi, Zarządzanie strategią rolniczą, Zarządzanie logistyczne i obsługa celna obrotu towarowego, Zarządzanie państwem, Zarządzanie sprzedażą, Zarządzanie instytucjami artystycznymi, Kompleksowe zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, Zarządzanie projektami rewitalizacyjnymi oraz Organizacja i zarządzanie oświatą.

 


WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA STUDIA EKONOMICZNE

Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku prowadzi zajęcia na studiach I stopnia – stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku Zarządzanie. Specjalności ekonomiczne to: Doradztwo biznesowe, Finanse w zarządzaniu, Psychologia w zarządzaniu, Zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie zasobami ludzkimi. Dodatkowo, można kontynuować naukę na studiach podyplomowych, na kierunkach: Zarządzanie oświatą oraz Zarządzanie zasobami ludzkimi.

 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (1)

roko odpowiedz

super artykuł dzięki