Informatyka w biznesie studia inżynierskie - Bydgoszcz

Informatyka w biznesie studia inżynierskie - Bydgoszcz

Informatyka w biznesie studia inżynierskie - Bydgoszcz

Studia w Bydgoszczy

informatyka w biznesie

Odkryj kierunek informatyka w biznesie studia inżynierskie w Bydgoszczy i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Informatyka w biznesie studia inżynierskie Bydgoszcz | woj. pomorskie

Najnowsze narzędzia informatyczne tworzą współczesne przedsiębiorstwa IT. Partnerzy biznesowi z firm informatycznych nieustannie potrzebują wszechstronnych specjalistów, którzy odnajdą się nie tylko w programowaniu czy tworzeniu baz danych, ale i w świecie ekonomii, zarządzania czy projektowania serwisów internetowych.

To prawda, że na studiach informatycznych najlepiej odnajdują się osoby osadzone w wirtualnym świecie. Informatyka w biznesie wymaga zaangażowania, analitycznego myślenia, ale i momentów abstrakcji, bowiem nieoczywiste połączenia mogą wpłynąć na rewolucyjne projekty, chociażby w przypadku tworzenia aplikacji biznesowych. Przedsiębiorstwa informatyczne starają się iść z prądem. Twoim zadaniem jest zaś nie tylko projektowanie, ale i sprzedawanie wszelkich innowacji bazodanowych i systemowych.

czytaj dalej wszystko o Informatyka w biznesie studia inżynierskie - Bydgoszcz

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka w biznesie studia inżynierskie w Bydgoszczy?

Kierunki studiów w Bydgoszczy takie jak informatyka w biznesie studia inżynierskie pomogą Ci rozwinąć karierę biznesową i informatyczną zarazem. Studia tego typu łączą więc dwa rozwojowe kierunki zapewniające wiele możliwości pracy. W przypadku rekrutacji na studia informatyczne, które realizowane są na uczelniach prywatnych, najważniejsze jest złożenie wymaganych dokumentów we wskazanym terminie.

Najczęściej o przyjęciu decyduje pierwszeństwo przekazanego kompletu wniosków. Wyniki maturalne są zaś jedynie do wglądu i nie przesądzają o przyjęciu kandydatów. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

Informatyka w biznesie studia inżynierskie w Bydgoszczy - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE?

 

Program studiów i przedmioty

Architekt systemów informatycznych dla biznesu? Developer aplikacji mobilnych? Inżynier systemów bazodanowych i hurtowni danych? Brzmi dumnie i prestiżowo, prawda? Studia informatyczne są jednymi z najpopularniejszych i działają na korzyść nie tylko w przypadku ciągle rozwijających się technologii, ale także w zakresie biznesu. Kierunek informatyka w biznesie studia inżynierskie w Bydgoszczy możesz realizować na wybranych uczelniach, których wykaz znajdziesz w dziale poniżej.

Program kształcenia dostosowywany jest do realizowanych specjalizacji. W zależności od wybranej ścieżki kariery możesz uczęszczać na przykład na takie przedmioty jak:

 • wdrażanie systemów informatycznych
 • hurtownie danych
 • projektowanie i eksploatacja rozległych sieci komputerowych
 • analityka biznesowa
 • języki programowania aplikacji mobilnych
 • mobilne systemy operacyjne

 

Bydgoskie uczelnie zapewniają także praktyki zawodowe w najlepszych firmach informatycznych i analitycznych, dzięki którym z pewnością zdobędziesz użyteczne kontakty i możliwość zatrudnienia w przyszłości.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE?

Gwarancję pracy w przypadku informatyki w biznesie studia inżynierskie zapewniają specjalności, które pomagają studentom stać się ekspertami w wybranych dziedzinach. Bardzo ważne jest oczywiście rzetelne wykształcenie ekonomiczne i wiedza z zakresu zarządzania, ale to treści informatyczne stanowią o istocie kierunku. Tytuł inżyniera jest zaś przepustką do kariery nie tylko w biznesie, ale i w najnowszych technologiach.

Absolwenci zatrudniani są między innymi w charakterze:

 • projektanta zintegrowanych systemów informatycznych w przedsiębiorstwach
 • specjalisty w zakresie wdrażania systemów informatycznych
 • menedżera infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwie
 • specjalisty ds. projektowania i wdrażania gier na urządzenia mobilne
 • analityka technologii informatycznych
 • inżyniera systemów bazodanowych
 • projektanta aplikacji opartych o technologie bezprzewodowe

Kierunki informatyczne w Bydgoszczy

Komentarze (0)