Multimedia

Studia w Warszawie

multimedia

Odkryj multimedia w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Multimedia studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Każdy z nas wielokrotnie spotyka się z terminem „multimedia”. W najprostszym tłumaczeniu są to media, na które składa się połącznie różnych form przekazu informacji – na przykład tekstu i dźwięku. Dziś nieustannie korzystamy z multimedialnej oferty, która jest dla nas na wyciągnięcie ręki, dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu.

Multimedia to także propozycja kształcenia, która znalazła się w ofercie warszawskich ośrodków akademickich. Studenci zapoznają się dzięki niej z elementami technologii nagrań i nagłaśniania oraz technikami rejestracji danych multimedialnych. Warto podkreślić, że kształcenie będzie mieć przede wszystkim wymiar praktyczny, dzięki czemu studenci będą wiedzieć, jak tworzyć różnorodne aplikacje, wytwarzać systemy internetowe, czy projektować strony WWW.

Możliwości zatrudnienia dla studentów multimediów są wyjątkowo szerokie. Znajdą ono bowiem zatrudnienie w studiach cyfrowych, firmach software’owych, serwisach internetowych, czy u operatorów telekomunikacyjnych. Słowem – praca na abiturientów czeka wszędzie tam, gdzie pojawi się potrzeba projektowania interfejsów dla użytkowników.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Multimedia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Program studiów i przedmioty

Studia na multimediach poświęcone są problematyce związanej np. z zadaniami realizowanymi w środowisku cyfrowym. Studenci poznają m.in.: specyfikę technologii nagrań i nagłaśniania, techniki rejestracji danych multimedialnych, formaty sygnału wideo i TV, działanie technologii Flash czy podstawy języka wizualnego, estetyki muzycznej i praw autorskich. Interdyscyplinarny charakter tej ścieżki kształcenia sprawia, że studenci zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie zarówno technologicznych, jak i komunikacyjnych, społecznych czy kulturowych aspektach multimediów.

Uczelnie w Warszawie przykładają dużą uwagę do praktycznego przygotowania studentów multimediów. W programie znajdują się przedmioty związane np. z: realizowaniem złożonych projektów multimedialnych; obsługą i tworzeniem aplikacji MM; edycją stron WWW; zastosowaniem algorytmów kompresji i przetwarzania danych MM. Studenci szkolą się również w zakresie np. inżynierii dźwięku i obrazu, rzeczywistości wirtualnej, przekazu interaktywnego czy metod syntezy dźwięku. Uczestnicy zajęć poznają także właściwości wzroku ui słuchu człowieka oraz zastosowanie technik multimedialnych w różnych branżach zawodowych.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: różnorodnego zastosowania multimediów; podstaw inżynierii dźwięku i obrazu; zasad przygotowywania projektów multimedialnych; specyfiki komunikacji człowieka z komputerem.

Absolwenci multimediów mogą rozwijać się w zawodach takich, jak np.: realizator postprodukcji w studiu cyfrowym, integrator systemów MM, projektant graficznych interfejsów użytkownika czy programista stron internetowych. Ponadto na absolwentów tej ścieżki kształcenia czekają także m.in.: działy handlowe e-commerce, firmy software’owe, firmy integrujące systemy informatyczne, serwisy internetowe czy operatorzy telekomunikacyjni.

Absolwent multimediów może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • instytucje edukacyjne
  • nowoczesne przedsiębiorstwa
  • firmy projektujące strony internetowe
  • firmy wytwarzające systemy internetowe
  • studia cyfrowe
  • urzędy, korporacje, firmy technologiczne
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Multimedia to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku informatyka.

 

Informatyka studia w Warszawie

Studenci informatyki mają do wyboru wiele ścieżek kształcenia, które oferują uczelnie w Warszawie. Dzięki temu uczestnicy zajęć poznają tajniki m.in.: grafiki komputerowej, programowania czy zarządzania bazami danych. Praktyczne przygotowanie studentów informatyki pozwala im jeszcze w trakcie studiów zdobyć cenne umiejętności techniczne, programistyczne i organizatorskie – absolwenci tego kierunku m.in. projektują skomplikowane bazy danych, sieci informatyczne oraz aplikacje mobilne.

Informatycy mogą szukać zatrudnienia m.in. w firmach zajmujących się rozwojem oprogramowania i zarządzania projektami IT. Kompetencje absolwentów informatyki cenione są przez współczesnych pracodawców na całym świecie. Osoby, które ukończyły studia na tym kierunku, mogą spełniać się na stanowiskach takich jak m.in. deweloper, projektant czy analityk. Specjalność, w której będą się odnajdywać najlepiej, zależna jest nie tylko od wybranej w trakcie studiów ścieżki edukacyjnej, ale także ich zainteresowań oraz predyspozycji.

Dowiedz się więcej: informatyka studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)