Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie

Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie

Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie

Studia w Warszawie

zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie

Odkryj studia zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie to interdyscyplinarna propozycja kształcenia, która została stworzona z myślą o studentach, chcących rozwijać swoją karierę w sektorze korporacyjnym. Otrzymają oni taką możliwość właśnie dzięki ofercie, przygotowanej przez warszawskie ośrodki akademickie.

Pamiętaj jednak, że jeśli wybierzesz zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie, powinieneś posiadać szereg predyspozycji. Najważniejsza z nich to oczywiście łatwość nauki przedmiotów ścisłych. Poza tym studenci odnajdą w programie kształcenia między innymi: rolę menedżera w zarządzaniu przedsiębiorstwem, kryzysy i cykle gospodarcze, czy gospodarkę regionalną i krajową.

Oczywiście największe znaczenie będą mieć kompetencje, jakie uzyskają studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia. To one sprawią, że będą oni mogli liczyć na szybki rozwój zawodowy w przyszłości. Czekać będzie na nich aktywna praca na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich przedsiębiorstw o różnych profilach działalności. Absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. w: działach finansowych przedsiębiorstw i instytucji publicznych, izbach skarbowych, bankach, instytucjach kredytowych. Mogą również rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Program studiów i przedmioty

Studia na zarządzaniu i finansach w przedsiębiorstwie rozwijają się w zakresie m.in.: budowania skutecznych strategii finansowych; rozwiązywania złożonych problemów operacyjnych w przedsiębiorstwa; tworzenia efektywnych biznesplanów; przeprowadzania analizy i dokonywania oceny sytuacji finansowej podmiotu; wykorzystywania narzędzi polityki finansowo-podatkowej nowoczesnych przedsiębiorstw.

W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone takim dziedzinom jak np.: zarządzanie, finanse i rachunkowość, ekonomia lub prawo i administracja. Uczelnie w Warszawie pozwalają uczestnikom zajęć poznać realną sytuację współczesnych przedsiębiorców (np. poprzez spotkania z doświadczonymi w zarządzaniu finansami specjalistami). Studenci poznają również sposoby zarządzania małym, średnim i dużym przedsiębiorstwem.

W programie studiów na zarządzaniu i finansach w przedsiębiorstwie znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Podstawy ekonomiczne i prawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa
 • Zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem
 • ZiFwP – analiza krytycznych przypadków
 • Audyt finansowy
 • Kryzysy i cykle gospodarcze
 • Zarządzanie podatkami
 • Gospodarka regionalna i lokalna
 • Rola menedżera w zarządzaniu przedsiębiorstwem
 • Finanse międzynarodowe
 • Polityka gospodarcza

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: podstaw księgowości; zasad analizy bilansu; przepisów prawa gospodarczego i podatkowego; strategii biznesowych; ryzyka działalności gospodarczej; specyfiki polityki gospodarczej.

Absolwenci zarządzania i finansów w przedsiębiorstwie są cenieni m.in. w działach planowania finansowego małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, a także na stanowiskach menedżerskich czy związanych z poradnictwem finansowym. Studenci tej ścieżki kształcenia mają szansę ukończyć kurs samodzielnego księgowego, który pozwala im na kontynuowanie rozwoju zawodowego np. jako niezależny lub certyfikowany księgowy.

Absolwent zarządzania i finansów w przedsiębiorstwie może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • działy finansowe przedsiębiorstw i instytucji publicznych
 • korporacje międzynarodowe
 • firmy konsultingowe
 • firmy świadczące usługi finansowe
 • urzędy i izby skarbowe
 • firmy zajmujące się doradztwem biznesowym
 • banki, instytucje kredytowe
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.

 

Finanse i rachunkowość studia w Warszawie

Studenci finansów i rachunkowości szkolą się w zakresie m.in. księgowania operacji gospodarczych oraz przeprowadzania oceny opłacalności przedsięwzięć inwestycyjnych. Absolwenci tego kierunku wiedzą, w jaki sposób np. dokonywać rewizji sprawozdań finansowych, a także jak wybierać optymalne kierunki inwestowania w różne inwestycje.

Absolwenci tego kierunku umiejętnie analizują wszelkie zjawiska ekonomiczno-gospodarcze oraz znają zasady rachunkowości i stosują prawo finansowe w praktyce. Osoby, które ukończyły studia na tym kierunku, cenieni są nie tylko w biurach rachunkowych czy biurach doradztwa podatkowego, ale także we wszelkich przedsiębiorstwach, departamentach planowania i budżetowania, a nawet w administracji publicznej i prywatnej.

Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)