Studia weterynaryjne Lublin

Studia weterynaryjne Lublin

Studia weterynaryjne Lublin

Największy wybór studiów

weterynaryjnych w Lublinie

Odkryj kierunki weterynaryjne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia weterynaryjne Lublin | woj. lubelskie

Jedyną uczelnią prowadzącą studia pokrewne z weterynaryjnymi jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Uczelnia państwowa, na której kształcą się przyszli zootechnicy, biolodzy, inżynierowie chemiczni, a także weterynarze. Studia weterynaryjne prowadzone są na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Weterynaria to dość elitarny kierunek, dostępny zaledwie w kilku miastach w Polsce. Możecie tu również wybrać kierunki pokrewne, takie jak behawiorystyka zwierząt. Sprawdźcie ofertę studiów lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Jeśli kochacie świat natury i chcielibyście swoją przyszłość właśnie z nią związać, to z pewnością znajdzie się tu dla Was ciekawe miejsce i kierunek nauki, który zapewni Wam dobrą przyszłość.

KIERUNKI WETERYNARYJNE W LUBLINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA WETERYNARYJNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia weterynaryjne w Lublinie

Jeśli chcesz dostać się na studia weterynaryjne w Lublinie, przyłóż się do nauki w liceum i zdaj maturę z biologii na jak najlepszym poziomie. Nie zapomnij o matematyce bądź chemii. One również mają ogromne znaczenie podczas konkursu świadectw. Aby wybrać jak najlepsze przedmioty do zdawania na maturze, sprawdź dokładnie wymagania kierunku, jaki chcesz studiować. Dobierz przedmiot do stawianych przed Tobą wytycznych rekrutacyjnych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach weterynaryjnych

Po studiach weterynaryjnych w Lublinie znajdziesz pracę w certyfikowanych hodowlach zwierząt, jak i na różnego rodzaju gospodarstwach zajmujących się jeździectwem czy hipologią. Ukończenie studiów zootechnicznych uprawni Cię do ubiegania się o pracę w firmach zajmujących się produkcją żywności zwierzęcej, jak i w państwowych instytucjach zapobiegających nadużyciom w hodowlach przetwórczych. Dzięki ciekawej specjalności na zootechnice dotyczącej produkcji pasz i ich marketingu możesz ubiegać się o pracę w dużych koncernach produkujących żywność dla zwierząt.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie przedstawia dość ciekawą ofertę studiów, po ukończeniu których bezrobocie raczej Cię nie spotka. Studia podyplomowe pozwolą Ci wręcz zdobyć jeszcze więcej umiejętności ostatnio pożądanych i modnych, np. takich jak zoopsychologia. Studia weterynaryjne to z pewnością dobry wybór, o ile pałasz szczerą miłością do świata zwierząt i świata natury. Po studiach weterynaryjnych bez problemu znajdziesz pracę jako weterynarz. Coraz większa świadomość właścicieli pupili co do profilaktyki zdrowia i konieczności leczenia swoich zwierzaków, sprawia, że zapotrzebowanie na usługi weterynarzy jest coraz większe. Możesz otworzyć własną praktykę lekarską, bądź znaleźć zatrudnienie w działającym już gabinecie.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE STUDIA WETERYNARYJNE

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie prowadzone są studia weterynaryjne na kierunkach:

  • behawiorystyka zwierząt - studia inżynierskie I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • hipologia i jeździectwo - studia inżynierskie I stopnia, stacjonarne
  • zootechnika - studia inżynierskie I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, spec. hodowla i użytkowanie zwierząt, towaroznawstwo i przetwórstwo surowców zwierzęcych, produkcja i marketing pasz przemysłowych
  • pielęgniarstwo zwierząt z elementami zoopsychologii - studia podyplomowe
  • radiologia weterynaryjna - studia podyplomowe
  • studia specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów - studia podyplomowe
  • zoopsychologia - studia podyplomowe
  • weterynaria - studia jednolite lekarskie, trwają 11 semestrów

Dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)