Studia weterynaryjne Szczecin

Studia weterynaryjne Szczecin

Dodaj do ulubionych

Studia weterynaryjne Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Studia weterynaryjne w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA WETERYNARYJNE W SZCZECINIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Kynologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie są studia weterynaryjne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI WETERYNARYJNE W SZCZECINIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia weterynaryjne w Szczecinie

Biletem wstępu na studia weterynaryjne w Szczecinie jest, wszystkim dobrze znany, konkurs świadectw. Ranking ustalony na podstawie wyników egzaminów maturalnych, obejmuje: język polski, język obcy nowożytny, biologię lub matematykę oraz przedmiot wskazany przez kandydata.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI WETERYNARYJNE W SZCZECINIE

STUDIA WETERYNARYJNE W SZCZECINIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia weterynaryjne w Szczecinie?

Jeśli kochasz zwierzęta, chciałbyś o nich wiedzieć jak najwięcej, aby potem im pomagać, wybór jest prosty – studia weterynaryjne. A w którym mieście można znaleźć taką ofertę kształcenia? W Szczecinie, a dokładnie na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Jakie przedmioty widnieją w siatce zajęć? Między innymi: Ekotoksykologia, Metaboliczne sterowanie czynnością organizmu, Genetyka populacji i metody hodowlane, Towaroznawstwo surowców i produktów zwierzęcych, Socjalizacja zwierząt.

Absolwenci studiów weterynaryjnych w Szczecinie opuszczają uczelnię z szeroką wiedzą. Znają podstawy profilaktyki i dietetyki weterynaryjnej, znają metody, techniki i technologie chowu i hodowli, czy też znają zasady i techniki żywienia zwierząt oraz metody produkcji karm.

Studia weterynaryjne to fantastyczny pomysł dla tych, którzy kochają zwierzęta i właśnie z pracą z nimi chcą związać swoje życie zawodowe. A gdzie można znaleźć absolwenta studiów weterynaryjnych? Od służb mundurowych zaczynając, na sklepach zoologicznych kończąc.

„Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie.” Czy można dowiedzieć się ile prawy jest w słowach wypowiedzianych niegdyś przez Winstona Churchilla? Zawsze warto spróbować. A najlepszą do tego drogą będą studia weterynaryjne w Szczecinie.

 

Praca po studiach weterynaryjnych w Szczecinie

Absolwenci kierunku Zootechnika mogą rozpocząć pracę na kierowniczych stanowiskach w administracji państwowej i samorządowej, w gospodarstwach rolnych, agroturystycznych i hodowlanych, w nadzorze hodowlanym, służbach inseminacyjnych i weterynaryjnych, w doradztwie rolniczym, przedsiębiorstwach zajmujących się obrotem zwierząt i produktami pochodzenia zwierzęcego oraz w szkolnictwie.

Osoby, które ukończyły Kynologię znajdzie zatrudnienie jako specjalista kynolog w służbach mundurowych (w policji, areszcie śledczym, służbie więziennej, straży granicznej, straży pożarnej), w ośrodkach szkolenia psów sportowych, w lecznicy weterynaryjnej jako konsultant do spraw żywienia, hodowli lub pielęgnacji psa, jako konsultant bądź przedstawiciel handlowy producentów karmy, akcesoriów, kosmetyków dla psów, jako zoopsycholog w terapii psów z problemami behawioralnymi, w organizacjach i związkach kynologicznych, w ośrodkach zajmujących się zapobieganiem bezdomności psów.

Absolwent tego kierunku może także rozpocząć własną działalność gospodarczą, które może składać się z hodowli psów rasowych, prowadzenia hotelu bądź przytuliska dla psów, ośrodka szkoleniowego, sklepu zoologicznego.

POPULARNE KIERUNKI W SZCZECINIE POLECANE DLA CIEBIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE STUDIA WETERYNARYJNE

Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt:

  • Zootechnika. Specjalności: Hodowla koni i jeździectwo, Pielęgniarstwo zwierząt, Hodowla i użytkowanie zwierząt, Ekologiczne i amatorskie użytkowanie zwierząt, Gospodarowanie populacjami zwierząt wolno żyjących;
  • Kynologia.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)