Studia weterynaryjne Kraków

Studia weterynaryjne Kraków

Studia weterynaryjne Kraków

Największy wybór studiów

weterynaryjne w Krakowie

Odkryj kierunki weterynaryjne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia weterynaryjne Kraków | woj. małopolskie

Studia weterynaryjne prowadzone są na nielicznych uczelniach w Polsce. Możemy stwierdzić, że to dość elitarny kierunek, zarezerwowany dla osób o twardych nerwach i odważnych. Studia weterynaryjne same w sobie są trudną drogą do zdobycia tytułu lekarza weterynarii - wymagają nie dość, że cierpliwości, to jeszcze umiejętności manualnych i analitycznych.

Studia weterynaryjne w Krakowie prowadzone są we współpracy dwóch dużych uczelni państwowych - Uniwersytetu Rolniczego im. Hugo Kołłątaja oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Połączenie tych dwóch uczelni to wspaniałe rozwiązanie, dzięki temu adepci sztuki weterynaryjnej mają dostęp do wybitnych naukowców z ich dziedziny, a także zdobywają podwójny dyplom. Sprawdźcie również listę kierunków pokrewnych do weterynarii, a realizowanych w Krakowie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE SĄ STUDIA WETERYNARYJNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI WETERYNARYJNE W KRAKOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI WETERYNARYJNE W KRAKOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia weterynaryjne w Krakowie

Aby dostać się na studia weterynaryjne w Krakowie, prowadzone na Uniwersytecie Rolniczym, należy podejść do konkursu świadectw z bardzo wysoko ocenioną maturą z biologii, chemii, a także języka obcego. Nie lekceważcie poziomu rozszerzonego zdawanych egzaminów, bowiem najbardziej cenione są właśnie wyniki z egzaminów rozszerzonych. Zamiast chemii możecie również przygotować się do matury z fizyki, która jest równie mile widziana podczas konkursu rekrutacyjnego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach weterynaryjnych

Będąc weterynarzem, hodowcą, bądź ichtiologiem, będziecie zobowiązani do przestrzegania licznych zasad i reguł postępowania ze zwierzętami. Weterynarzy obowiązuje przysięga lekarska, mówiąca, że osoba, pełniąca obowiązki zawodowe lekarza weterynarii, będzie sumiennie i zgodnie z aktualną wiedzą, strzegła godności zawodu, a także że będzie przyczyniać się do rozwoju tej wiedzy. Świat zwierząt jest stałym polem badań i odkryć. Wciąż nie wiemy tak wielu istotnych rzeczy o funkcjonowaniu świata natury, że bardzo duża część studentów weterynarii pozostaje w świecie nauki i prowadzi liczne badania i projekty w instytutach naukowych, by te tajemnice poznawać.

Jeśli jednak droga zawodowa weterynarza naukowca Wam nie odpowiada, możecie zostać weterynarzem od małych, bądź dużych zwierząt. Na szczególny brak wykształconych weterynarzy cierpią małe miejscowości, gdzie jest sporo zwierząt, a opieki medycznej praktycznie nie ma żadnej. Jako weterynarz możecie prowadzić własną klinikę dla zwierząt, bądź szukać zatrudnienia w już istniejącej. Możecie również pracować dla instytucji sprawdzających prawidłowość hodowli zwierząt i badać mięso i nabiał wprowadzane do obrotu w przemyśle żywieniowym. Lekarze weterynarii są również zatrudniani w Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Inspekcji Farmaceutycznej. Czeka Was praca w laboratoriach, bądź w terenie, to, gdzie się odnajdziecie, zależy od Waszych, indywidualnych decyzji życiowych.

Musimy Was w tym momencie również ostrzec, że praca lekarza weterynarii jest wyjątkowo trudna, gdyż często lekarze spotykają się z sytuacjami beznadziejnymi, zwierzęta padają ofiarami ludzkiej głupoty i nienawiści, wiele zwierząt nie można uratować i trzeba uśpić. Każde z tych spotkań jest trudne. Dlatego musicie być przekonani o tym, że jesteście gotowi do podjęcia tego typu pracy, by startować w konkursie na studia weterynaryjne.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ROLNICZY W KRAKOWIE STUDIA WETERYNARYJNE

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR

  • weterynaria - studia jednolite magisterskie

Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt

  • zootechnika - studia inżynierskie, a także studia magisterskie
  • ichtiologia i rybactwo śródlądowe - studia inżynierskie, a także studia magisterskie
  • bioinżynieria zwierząt - studia inżynierskie, a także studia magisterskie
  • Bioengineering in Animal Science - studia w języku angielskim
  • hodowla i rozród zwierząt futerkowych - studia podyplomowe

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)