Architektura krajobrazu studia I stopnia - Rzeszów

Architektura krajobrazu studia I stopnia - Rzeszów

Architektura krajobrazu studia I stopnia - Rzeszów

Studia I stopnia w Rzeszowie

architektura krajobrazu

Odkryj architekturę krajobrazu w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Architektura krajobrazu studia I stopnia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura krajobrazu studia I stopnia - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek architektura krajobrazu

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Architektura krajobrazu stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura krajobrazu

Ze względu na rozbudowany, interdyscyplinarny program kształcenia, jaki posiadają studia architektoniczne, przyszli kandydaci powinni być przygotowani do osiągnięcia wysokich wyników maturalnych z:biologii, fizykii, geografii, języka obcego, matematyki.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • fizyka,
 • geografia,
 • język obcy,
 • matematyka

 

Ponadto czeka ich sprawdzian umiejętności praktycznych, podczas którego udowodnią swoje uzdolnienie artystyczne. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura krajobrazu w Rzeszowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku architektura krajobrazu?

Interesują cię detale, kolory i zarządzanie przestrzenią? Zwracasz szczególną uwagę na przyrodę, a podczas zwiedzania parków i ogrodów botanicznych tworzysz w wyobraźni własną reprezentację układu terenów zielonych?

Twoim konikiem są przedmioty ścisłe, jednak posiadasz w sobie również pasję do tworzenia i zgłębiania teorii sztuki? Jeżeli tak, to studia na kierunku architektura krajobrazu najprawdopodobniej okażą się strzałem w dziesiątkę! Pamiętaj o czekającym cię rozbudowanym programie kształcenia oraz konkurencji – chętnych do rozpoczęcia architektury krajobrazu nie brakuje.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura krajobrazu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów

Przyszli kandydaci na studia w Rzeszowie na kierunku architektura krajobrazu powinni być przygotowani na sukcesywne zdobywanie wiedzy, odnoszącej się do oceny stanu środowiska naturalnego, ochrony i kształtowania przestrzeni zielonej, a także doboru konkretnych działań pielęgnacyjnych w zależności od specyfik danego terenu.

Praktyczny wymiar architektury krajobrazu jest dla wielu tym najważniejszym – w końcu oferuje uzyskanie wszechstronnych umiejętności, niezbędnych do wywiązywanie się z obowiązków zawodowych. Podczas zajęć warsztatowych, przeprowadzanych przy współpracy z instytucjami kultury i jednostkami administracyjnymi, nauczysz się projektowania w skali lokalnej oraz globalnej, a także realizowania stworzonych projektów przy użyciu aparatu matematycznego, fizycznego i informatycznego. Uczelnie w Rzeszowie starają się zaproponować najbardziej optymalny program kształcenia, dlatego wybór architektury krajobrazu może okazać się tym właściwym.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Takie kierunki studiów w Rzeszowie, jak między innymi architektura krajobrazu pierwszego stopnia, ma charakter inżynierski. Oznacza to, że program kształcenia jest zawarty w siedmiu semestrach, co w praktyce oznacza, że studenci poświęcą na edukację trzy i pół roku. Następnie mogą rozważyć kontynuację nauki na studiach drugiego stopnia lub podjąć zatrudnienie w wybranym sektorze.

Jaka praca po studiach na kierunku architektura krajobrazu?

Nie od dziś wiadomo, że kierunki inżynierskie są bardzo doceniane na współczesnym rynku pracy, a ich absolwenci z powodzeniem mogą zdobywać stabilne zatrudnienie na arenie międzynarodowej. Jeśli ukończysz rzeszowską architekturę wnętrz pierwszego stopnia, nie będziesz musiał martwić się o znalezienie pracy odzwierciedlającej twoje wykształcenie.

Biura projektowe i architektoniczne staną przed tobą otworem, będziesz mógł zająć się planowaniem wykorzystania miejskich terenów zielonych zgodnie z zasadami ekologii, podejmiesz pracę dla parków narodowych krajobrazowych, ogrodów zoologicznych, a także zajmiesz się współpracą ze specjalistami z dziedzin takich jak informatyka, czy budownictwo.

Świetną opcją dla poszukujących życiowej niezależności i chcących realizować własne pomysły będzie założenie własnej działalności gospodarczej. Jak sam widzisz, wachlarz możliwości zawodowych po ukończeniu architektury krajobrazu będzie niezwykle szeroki.

Gdzie studiować na kierunku architektura krajobrazu (studia I stopnia) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura krajobrazu w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Kierunki architektura i budownictwo w Rzeszowie

Komentarze (0)