Architektura krajobrazu - Rzeszów

Architektura krajobrazu - Rzeszów

Architektura krajobrazu - Rzeszów

Studia w Rzeszowie na kierunku

architektura krajobrazu

Odkryj architekturę krajobrazu w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Architektura krajobrazu – studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura krajobrazu, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Rzeszowski oferuje 45 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na URCena za pierwszy rok studiów wynosi około 3700 zł.

czytaj dalej wszystko o Architektura krajobrazu - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek architektura krajobrazu

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Architektura krajobrazu stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Specyfika, jaka charakteryzuje studia w Rzeszowie na kierunku Architektura krajobrazu, powoduje, że jako kandydat staniesz przed obowiązkiem sprostania odgórnie narzuconym wymaganiom rekrutacyjnym, różniącym się nieco od tych przeznaczonych dla większości innych kierunków. Przedmiotami wiodącymi dla kandydatów na pierwszy stopień edukacji są:

 • biologia,
 • fizyka,
 • geografia,
 • język obcy,
 • matematyka

Jednak na dobrze zdanej maturze proces rekrutacji prawdopodobnie się nie skończy. Drugim etapem jest przystąpienie i zaliczenie praktycznego sprawdzianu zdolności plastycznych i z zakresu posługiwania się rysunkiem technicznym.

Pamiętaj, że procedury nie są kwestią stałą. Mogą się one różnić w zależności od wybranej uczelni oraz ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu, dlatego jeżeli pragniesz być jak najlepiej przygotowany do rozpoczęcia wymarzonego kierunku, często zaglądaj na stronę internetową wybranego ośrodka akademickiego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura krajobrazu w Rzeszowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU RZESZÓW STUDIA I STOPNIA

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU RZESZÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU RZESZÓW STUDIA STACJONARNE

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU RZESZÓW STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Stanisław Noakowski, jeden z najwybitniejszych polskich architektów, powiedział kiedyś, że „Architektura, jak każda sztuka, jest najdoskonalszym zwierciadłem, w którym odbijała się epoka tworząca ją, i z szczątków jej nawet można łatwo odgadnąć stopień materialnej i moralnej kultury tych, którzy ją do życia powołali.” odzwierciedlając pośrednio przemiany, zachodzące w sztuce architektonicznej na przestrzeni wieków. Estetyka wystroju wnętrz miała duże znaczenie już dla ludzi prehistorycznych – ozdabiali swoje prowizoryczne mieszkania licznymi malunkami ściennymi, a także przyozdabiali za pomocą rzeczy wykonywanych ze stopów różnych metali. Nie zaniedbywali także otaczającej ich zieleni.

Mimo tego, że ideały architektoniczne, dominujące w ogrodach ludzi na przestrzeni wieków, potrafiły drastycznie się zmieniać, niezmiennym pozostaje zamiłowanie ludzkości do otaczania się pięknymi rzeczami. W czasach, kiedy mieszkanie w blokach dominuje tradycyjne domostwa, każdy chce zawrzeć w takim mieszkaniu chociaż cząstkę natury poprzez stworzenie małego ogródka. Z pomocą przychodzą architekci krajobrazu.

Popularyzacja usług związanych z aranżacją wystroju wszelkich wnętrz sprawiła, że niemal każdy przeciętny Kowalski jest w stanie sobie na to pozwolić w kwestii finansowej. Dlatego zapotrzebowanie na absolwentów Architektury krajobrazu wciąż rośnie, a polskie uczelnie starają się sprostać wyzwaniu, oferując możliwość podjęcia tego kierunku studiów. Myślący przyszłościowo, idący za ciosem młodzi ludzie, coraz częściej wybierają Architekturę krajobrazu za długą drogę swojej edukacji. Uważają, że im się to opłaci i mają rację – najlepsi specjaliści są w stanie bardzo dużo zarobić, zapewniając sobie życie ponad przeciętnym standardem.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Studia architektoniczne w Rzeszowie powstały, aby poprzez zaprezentowanie studentom szerokiej, interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu sztuk użytkowych oraz umożliwieniu zgłębienia praktycznych umiejętności kierunkowych, wykształcić jak najlepszych specjalistów, których sylwetki odpowiedzą na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy. Wszystko to dzięki następującym przedmiotom:

 • wspomaganie komputerowe w projektowaniu,
 • wizualizacje 3D,
 • ekonomika budownictwa,
 • konserwacja i rewaloryzacja zabytków,
 • podstawy projektowania wnętrz,
 • historia sztuki,
 • prawo autorskie.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura krajborazu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

3. Dla kogo te studia

Poszczególne kierunki studiów w Rzeszowie są adresowane do przyszłych studentów o określonych predyspozycjach i zainteresowaniach. Zatem jaki zestaw cech będzie najlepiej dopasowany do podjęcia studiów na kierunku Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Jeżeli jesteś zorganizowany, z zaciekawieniem obserwujesz cuda architektoniczne miast, w których bywasz, i na każde z nich masz swój własny pomysł, cechuje cię tak zwany umysł ścisły oraz zdolność do łatwego przyswajania umiejętności matematycznych, ponadto chciałbyś na stałe związać swoją przyszłość z niezwykle przyszłościową dziedziną nauki, która zapewni ci dostatnie życie, to bez wahania aplikuj na Architekturę krajobrazu w Rzeszowie – prawdopodobnie okaże się to strzałem w dziesiątkę!

Uczelnie w Rzeszowie starają się uprzyjemnić i ułatwić studentom zdobywanie kierunkowego wykształcenia poprzez zaproponowanie pewnych dogodności. Jedną z nich jest możliwość podjęcia Architektury krajobrazu w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, co dokładnie różni oba te tryby.

Studia stacjonarne stanowią propozycję dla studentów skłonnych poświęcić większość swojego czasu na zgłębianie wiedzy programowej. Poprzez uczęszczanie na regularnie odbywające się zajęcia, których program jest równomiernie rozłożony w czasie, studenci systematyzują i dobrze zapamiętują przyswojony materiał.

Tryb zaoczny natomiast ma charakter weekendowych zjazdów, odbywających się najczęściej dwa razy w miesiącu, podczas których studenci zgłębiają taką ilość wiadomości, jaką studenci stacjonarni w ciągu całego tygodnia. Z tego względu jeśli decydujesz się na tę opcję, musisz być przygotowany na regularne powtórki w zaciszu domowym, żeby nic istotnego nie zostało zapomniane. Idealnym kandydatem na studia niestacjonarne jest osoba pracująca na pełen etat, zdolna do wnoszenia systematycznych opłat za czesne. Zanim rekrutujesz na Architekturę krajobrazu na Uniwersytecie Rzeszowskim, upewnij się, że kierunek ten można podjąć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym.

 

4. Program studiów

Niezależnie od decyzji w sprawie wyboru trybu odbywania Architektury krajobrazu, program studiów pozostanie niezmienny, dając każdemu absolwentowi identyczne kompetencje, co zagwarantuje równe szanse na dzisiejszym rynku pracy. Jeśli zdecydujesz się na podjęcie Architektury wnętrz, musisz być przygotowany na zgłębienie solidnej dawki wiedzy i umiejętności z pogranicza kilku różnych dziedzin wiedzy.

Blok przedmiotów teoretycznych, leżących u podstaw zrozumienia kluczowych zagadnień praktycznych, będzie zawierał w sobie przedmioty takie, jak historia sztuki, czy samej architektury oraz materiałoznawstwo i chemię w architekturze. Umiejętności praktyczne nabędziesz dzięki zajęciom warsztatowym, prowadzonym przez sztab wybitnych rzeszowskich architektów i artystów, którzy pomogą ci na znalezienie najlepszej drogi ujścia dla twojego talentu plastycznego oraz własnego stylu w architekturze wnętrz.

Ile trwają studia na kierunku Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Ile trwają studia na kierunku Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia na kierunku Architektura krajobrazu są złożone z dwóch komplementarnych etapów. Pierwszy z nich to inżynierskie studia, które trwają trzy i pół roku oraz uposażają studentów w elementarną wiedzę kierunkową, dzięki której mogą oni w sposób odpowiedzialny rozpocząć karierę zawodową zgodną z tematyką kształcenia.

Dwuletnie studia magisterskie drugiego stopnia prezentują bardziej zaawansowany kanon wiadomości, których przyswojenie zagwarantuje przyszłym absolwentom znalezienie jeszcze lepszej pracy wśród wielu możliwości zawodowych. Dlatego jeśli planujesz podjęcie Architektury wnętrz, rozważ edukację na obu tych etapach.

Jaka praca po studiach na kierunku Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Jaka praca po studiach na kierunku Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Podejmujesz Architekturę krajobrazu w najbliższym czasie i chciałbyś wiedzieć, z jakimi możliwościami zawodowymi wiązałby się ten wybór? Jako absolwent będziesz mógł szukać zatrudnienia w/jako:

 • parkach miejskich i krajobrazowych,
 • ogrodach zoologicznych,
 • rezerwatach przyrody,
 • lasach państwowych,
 • freelancer we własnej działalności gospodarczej,

czyli wszędzie tam, gdzie dominują tereny zielone wymagające specjalnej aranżacji w zależności od potrzeb użytkowych.

Gdzie studiować na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura krajobrazu w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Zanim zdecydujesz się rekrutować na kierunek Architektura krajobrazu w Rzeszowie, przede wszystkim zapoznaj się z prezentowaną przez dane uczelnie ofertą edukacyjną. Uczelnią w Rzeszowie, na której można podjąć opisywany kierunek studiów, jest Uniwersytet Rzeszowski.

Ponadto upewnij się, że aranżacja przestrzeni zielonych to coś, co chciałbyś robić do końca życia. Jeśli tak, to uzyskaj jak najlepsze wyniki maturalne z wiodących dla opisywanego kierunku przedmiotów lub zadbaj o jak najwyższe oceny z dyplomu ukończenia pierwszego etapu edukacji na studiach wyższych.

Uzyskanie tytułu laureata lub finalisty z ogólnopolskich konkursów przedmiotowych zapewni przyszłym studentom najlepszy z możliwych startów w przyszłość, bowiem otworzą się przed nimi furtki do rozpoczęcia dowolnie wybranego kierunku.

 

Proces rekrutacji i dokumenty

Całokształt procesu rekrutacji zawiera się niemal całkowicie w elektronicznej rejestracji kandydatów. Za jej pośrednictwem możesz zgłosić swoją kandydaturę na Architekturę krajobrazu, informując tym samym władze  o osiągniętych wynikach na drodze wcześniejszej edukacji. Jeżeli twoja kandydatura zostanie rozpatrzona pozytywnie, zostanie ci już tylko dostarczenie na biurko komisji rekrutacyjnej następujących dokumentów:

 • fotografii o wymiarach 35X45mm,
 • kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia,
 • dowodu tożsamości,
 • formularza zgłoszeniowego.

 

STUDIA W RZESZOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Rzeszowie

studia w Rzeszowie

 

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - ważne informacje

architektura krajobrazu studia

studia architektura i budownictwo w Rzeszowie

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Opinie studentów kierunku, o podjęciu którego zaczynamy myśleć, może zapewnić nam sporą ilość potrzebnych informacji na temat przyszłej edukacji. Dlatego jeśli chcesz podjąć Architekturę krajobrazu w Rzeszowie, ten akapit z pewnością okaże się dla ciebie wartościowy.

Małgorzata, studentka pierwszego roku Architektury krajobrazu w Rzeszowie, mówi:

„Chociaż wstyd mi się do tego przyznać, Architekturę krajobrazu wybrałam całkiem przypadkowo. Wiedziałam jedynie, że mam talent plastyczny i dobrze napisaną maturę. Dzisiaj nie wyobrażam sobie studiowania czegokolwiek innego, chociaż tak naprawdę dopiero zaczynam swoją przygodę z tym kierunkiem. Rzeszów wybrałam dlatego, że tutaj się wychowałam i chcę spędzić tu jak najwięcej czasu.”

Kierunki architektura i budownictwo w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia architektoniczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)