Architektura krajobrazu - Rzeszów

Architektura krajobrazu - Rzeszów

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Architektura krajobrazu stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku architektura krajobrazu

15.01.2024

Architektura krajobrazu – studia Rzeszów 2024 | woj. podkarpackie

Architektura krajobrazu w Rzeszowie to 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie) lub 1,5-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) i niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na architekturze krajobrazu w Rzeszowie w 2024 r. zaczynają się od 4300 zł za pierwszy rok studiów. 

Architektura krajobrazu - Rzeszów
Studia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie rozpocznie się 27 maja 2024 r. i potrwa do 19 lipca 2024 r. | Architektura krajobrazu Rzeszów - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kierunku architektura krajobrazu łączą w sobie zagadnienia z dziedzin przyrodniczych, technicznych oraz artystycznych. W trakcie kształcenia studenci zdobędą umiejętności kształtowania obiektów architektury krajobrazu zgodnie z potrzebami użytkowymi, psychicznymi i biologicznymi człowieka, a także zarządzania jednostkami zajmującymi się projektowaniem, budową i pielęgnowaniem obiektów architektury krajobrazu. Ponadto absolwenci powyższego kierunku studiów będą potrafili dokonywać oceny zasobów środowisk naturalnych i antropogenicznych oraz opracowywać projekty obiektów przestrzeni publicznych i prywatnych. W planie zajęciowym studenci mogą spodziewać się takich przedmiotów jak np. biologia roślin, ogrody tematyczne, fizjografia czy technologia informacyjna.
Absolwenci architektury krajobrazu doskonale odnajdą się w roli pracownika biur projektowych, zarówno charakterze osoby nadzorującej przebieg poszczególnych etapów projektu, jak i odpowiedzialnej za wstępne analizy uwarunkowań i możliwości inwestycyjnych. Dodatkowo absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie w administracji rządowej, a także w placówkach ochrony i kształtowania środowiska przyrodniczego.
 
Uczelnie
W Rzeszowie architekturę krajobrazu możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Rzeszowskim.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Rzeszowie na kierunku architektura krajobrazu w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, geografia, fizyka, język obcy, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku architektura krajobrazu w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 4300 zł. Wykaz opłat za studia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie >
 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Specyfika, jaka charakteryzuje studia w Rzeszowie na kierunku Architektura krajobrazu, powoduje, że jako kandydat staniesz przed obowiązkiem sprostania odgórnie narzuconym wymaganiom rekrutacyjnym, różniącym się nieco od tych przeznaczonych dla większości innych kierunków. Przedmiotami wiodącymi dla kandydatów na pierwszy stopień edukacji są:

 • biologia,
 • fizyka,
 • geografia,
 • język obcy,
 • matematyka

Jednak na dobrze zdanej maturze proces rekrutacji prawdopodobnie się nie skończy. Drugim etapem jest przystąpienie i zaliczenie praktycznego sprawdzianu zdolności plastycznych i z zakresu posługiwania się rysunkiem technicznym.

Pamiętaj, że procedury nie są kwestią stałą. Mogą się one różnić w zależności od wybranej uczelni oraz ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu, dlatego jeżeli pragniesz być jak najlepiej przygotowany do rozpoczęcia wymarzonego kierunku, często zaglądaj na stronę internetową wybranego ośrodka akademickiego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Stanisław Noakowski, jeden z najwybitniejszych polskich architektów, powiedział kiedyś, że „Architektura, jak każda sztuka, jest najdoskonalszym zwierciadłem, w którym odbijała się epoka tworząca ją, i z szczątków jej nawet można łatwo odgadnąć stopień materialnej i moralnej kultury tych, którzy ją do życia powołali.” odzwierciedlając pośrednio przemiany, zachodzące w sztuce architektonicznej na przestrzeni wieków. Estetyka wystroju wnętrz miała duże znaczenie już dla ludzi prehistorycznych – ozdabiali swoje prowizoryczne mieszkania licznymi malunkami ściennymi, a także przyozdabiali za pomocą rzeczy wykonywanych ze stopów różnych metali. Nie zaniedbywali także otaczającej ich zieleni.

Mimo tego, że ideały architektoniczne, dominujące w ogrodach ludzi na przestrzeni wieków, potrafiły drastycznie się zmieniać, niezmiennym pozostaje zamiłowanie ludzkości do otaczania się pięknymi rzeczami. W czasach, kiedy mieszkanie w blokach dominuje tradycyjne domostwa, każdy chce zawrzeć w takim mieszkaniu chociaż cząstkę natury poprzez stworzenie małego ogródka. Z pomocą przychodzą architekci krajobrazu.

Popularyzacja usług związanych z aranżacją wystroju wszelkich wnętrz sprawiła, że niemal każdy przeciętny Kowalski jest w stanie sobie na to pozwolić w kwestii finansowej. Dlatego zapotrzebowanie na absolwentów Architektury krajobrazu wciąż rośnie, a polskie uczelnie starają się sprostać wyzwaniu, oferując możliwość podjęcia tego kierunku studiów. Myślący przyszłościowo, idący za ciosem młodzi ludzie, coraz częściej wybierają Architekturę krajobrazu za długą drogę swojej edukacji. Uważają, że im się to opłaci i mają rację – najlepsi specjaliści są w stanie bardzo dużo zarobić, zapewniając sobie życie ponad przeciętnym standardem.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Studia architektoniczne w Rzeszowie powstały, aby poprzez zaprezentowanie studentom szerokiej, interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu sztuk użytkowych oraz umożliwieniu zgłębienia praktycznych umiejętności kierunkowych, wykształcić jak najlepszych specjalistów, których sylwetki odpowiedzą na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy. Wszystko to dzięki następującym przedmiotom:

 • wspomaganie komputerowe w projektowaniu,
 • wizualizacje 3D,
 • ekonomika budownictwa,
 • konserwacja i rewaloryzacja zabytków,
 • podstawy projektowania wnętrz,
 • historia sztuki,
 • prawo autorskie.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura krajborazu możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

3. Dla kogo te studia

Poszczególne kierunki studiów w Rzeszowie są adresowane do przyszłych studentów o określonych predyspozycjach i zainteresowaniach. Zatem jaki zestaw cech będzie najlepiej dopasowany do podjęcia studiów na kierunku Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Jeżeli jesteś zorganizowany, z zaciekawieniem obserwujesz cuda architektoniczne miast, w których bywasz, i na każde z nich masz swój własny pomysł, cechuje cię tak zwany umysł ścisły oraz zdolność do łatwego przyswajania umiejętności matematycznych, ponadto chciałbyś na stałe związać swoją przyszłość z niezwykle przyszłościową dziedziną nauki, która zapewni ci dostatnie życie, to bez wahania aplikuj na Architekturę krajobrazu w Rzeszowie – prawdopodobnie okaże się to strzałem w dziesiątkę!

Uczelnie w Rzeszowie starają się uprzyjemnić i ułatwić studentom zdobywanie kierunkowego wykształcenia poprzez zaproponowanie pewnych dogodności. Jedną z nich jest możliwość podjęcia Architektury krajobrazu w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, co dokładnie różni oba te tryby.

Studia stacjonarne stanowią propozycję dla studentów skłonnych poświęcić większość swojego czasu na zgłębianie wiedzy programowej. Poprzez uczęszczanie na regularnie odbywające się zajęcia, których program jest równomiernie rozłożony w czasie, studenci systematyzują i dobrze zapamiętują przyswojony materiał.

Tryb zaoczny natomiast ma charakter weekendowych zjazdów, odbywających się najczęściej dwa razy w miesiącu, podczas których studenci zgłębiają taką ilość wiadomości, jaką studenci stacjonarni w ciągu całego tygodnia. Z tego względu jeśli decydujesz się na tę opcję, musisz być przygotowany na regularne powtórki w zaciszu domowym, żeby nic istotnego nie zostało zapomniane. Idealnym kandydatem na studia niestacjonarne jest osoba pracująca na pełen etat, zdolna do wnoszenia systematycznych opłat za czesne. Zanim rekrutujesz na Architekturę krajobrazu na Uniwersytecie Rzeszowskim, upewnij się, że kierunek ten można podjąć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym.

 

4. Program studiów

Niezależnie od decyzji w sprawie wyboru trybu odbywania Architektury krajobrazu, program studiów pozostanie niezmienny, dając każdemu absolwentowi identyczne kompetencje, co zagwarantuje równe szanse na dzisiejszym rynku pracy. Jeśli zdecydujesz się na podjęcie Architektury wnętrz, musisz być przygotowany na zgłębienie solidnej dawki wiedzy i umiejętności z pogranicza kilku różnych dziedzin wiedzy.

Blok przedmiotów teoretycznych, leżących u podstaw zrozumienia kluczowych zagadnień praktycznych, będzie zawierał w sobie przedmioty takie, jak historia sztuki, czy samej architektury oraz materiałoznawstwo i chemię w architekturze. Umiejętności praktyczne nabędziesz dzięki zajęciom warsztatowym, prowadzonym przez sztab wybitnych rzeszowskich architektów i artystów, którzy pomogą ci na znalezienie najlepszej drogi ujścia dla twojego talentu plastycznego oraz własnego stylu w architekturze wnętrz.

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek architektura krajobrazu:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Rzeszowski (Kolegium Nauk Przyrodniczych UR) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Ile trwają studia na kierunku Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia na kierunku Architektura krajobrazu są złożone z dwóch komplementarnych etapów. Pierwszy z nich to inżynierskie studia, które trwają trzy i pół roku oraz uposażają studentów w elementarną wiedzę kierunkową, dzięki której mogą oni w sposób odpowiedzialny rozpocząć karierę zawodową zgodną z tematyką kształcenia.

Dwuletnie studia magisterskie drugiego stopnia prezentują bardziej zaawansowany kanon wiadomości, których przyswojenie zagwarantuje przyszłym absolwentom znalezienie jeszcze lepszej pracy wśród wielu możliwości zawodowych. Dlatego jeśli planujesz podjęcie Architektury wnętrz, rozważ edukację na obu tych etapach.

Architektura krajobrazu w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister

Jaka praca po studiach na kierunku Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Podejmujesz Architekturę krajobrazu w najbliższym czasie i chciałbyś wiedzieć, z jakimi możliwościami zawodowymi wiązałby się ten wybór? Jako absolwent będziesz mógł szukać zatrudnienia w/jako:

 • parkach miejskich i krajobrazowych,
 • ogrodach zoologicznych,
 • rezerwatach przyrody,
 • lasach państwowych,
 • freelancer we własnej działalności gospodarczej,

czyli wszędzie tam, gdzie dominują tereny zielone wymagające specjalnej aranżacji w zależności od potrzeb użytkowych.

Gdzie studiować na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Rzeszowskim.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura krajobrazu, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Rzeszowski oferuje 45 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na URCena za pierwszy rok studiów wynosi około 4300 zł.

 

Kierunek architektura krajobrazu - uczelnie w Rzeszowie:

 

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

 

Architektura krajobrazu studia stacjonarne - uczelnie w Rzeszowie

 

Architektura krajobrazu studia niestacjonarne - uczelnie w Rzeszowie

 

Architektura krajobrazu studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Rzeszowie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Zanim zdecydujesz się rekrutować na kierunek Architektura krajobrazu w Rzeszowie, przede wszystkim zapoznaj się z prezentowaną przez dane uczelnie ofertą edukacyjną. Uczelnią w Rzeszowie, na której można podjąć opisywany kierunek studiów, jest Uniwersytet Rzeszowski.

Ponadto upewnij się, że aranżacja przestrzeni zielonych to coś, co chciałbyś robić do końca życia. Jeśli tak, to uzyskaj jak najlepsze wyniki maturalne z wiodących dla opisywanego kierunku przedmiotów lub zadbaj o jak najwyższe oceny z dyplomu ukończenia pierwszego etapu edukacji na studiach wyższych.

Uzyskanie tytułu laureata lub finalisty z ogólnopolskich konkursów przedmiotowych zapewni przyszłym studentom najlepszy z możliwych startów w przyszłość, bowiem otworzą się przed nimi furtki do rozpoczęcia dowolnie wybranego kierunku.

 

Proces rekrutacji i dokumenty

Całokształt procesu rekrutacji zawiera się niemal całkowicie w elektronicznej rejestracji kandydatów. Za jej pośrednictwem możesz zgłosić swoją kandydaturę na Architekturę krajobrazu, informując tym samym władze  o osiągniętych wynikach na drodze wcześniejszej edukacji. Jeżeli twoja kandydatura zostanie rozpatrzona pozytywnie, zostanie ci już tylko dostarczenie na biurko komisji rekrutacyjnej następujących dokumentów:

 • fotografii o wymiarach 35X45mm,
 • kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia,
 • dowodu tożsamości,
 • formularza zgłoszeniowego.

 

STUDIA W RZESZOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Rzeszowie

studia w Rzeszowie

 

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - ważne informacje

architektura krajobrazu studia

studia architektura i budownictwo w Rzeszowie

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Architektura krajobrazu Rzeszów studia i stopnia

Architektura krajobrazu Rzeszów studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Architektura krajobrazu Rzeszów studia stacjonarne

Architektura krajobrazu Rzeszów studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku architektura krajobrazu w Rzeszowie

Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura krajobrazu w Rzeszowie

Opinie studentów kierunku, o podjęciu którego zaczynamy myśleć, może zapewnić nam sporą ilość potrzebnych informacji na temat przyszłej edukacji. Dlatego jeśli chcesz podjąć Architekturę krajobrazu w Rzeszowie, ten akapit z pewnością okaże się dla ciebie wartościowy.

Małgorzata, studentka pierwszego roku Architektury krajobrazu w Rzeszowie, mówi:

„Chociaż wstyd mi się do tego przyznać, Architekturę krajobrazu wybrałam całkiem przypadkowo. Wiedziałam jedynie, że mam talent plastyczny i dobrze napisaną maturę. Dzisiaj nie wyobrażam sobie studiowania czegokolwiek innego, chociaż tak naprawdę dopiero zaczynam swoją przygodę z tym kierunkiem. Rzeszów wybrałam dlatego, że tutaj się wychowałam i chcę spędzić tu jak najwięcej czasu.”

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia architektoniczne wybrać

Co zdawać na maturze

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia