Pedagogika specjalna studia I stopnia - Rzeszów

Pedagogika specjalna studia I stopnia - Rzeszów

Pedagogika specjalna studia I stopnia - Rzeszów

Studia I stopnia w Rzeszowie

pedagogika specjalna

Odkryj pedagogikę specjalną w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Pedagogika specjalna studia I stopnia Rzeszów | woj. podkarpackie

Codzienne życie ludzi dotkniętych wszelkimi rodzajami niepełnosprawności, zarówno fizycznej, jak i psychicznej, z pewnością nie jest łatwe. Na szczęście dzięki ciężkiej pracy wykwalifikowanych specjalistów różnych branż mogą oni zawalczyć o lepszą przyszłość, zmniejszając obszar negatywnych skutków posiadanych dolegliwości. W spektrum zainteresowania pedagogiki specjalnej znajdują się osoby wymagające specjalistycznego wsparcia w pokonywaniu problemów dnia codziennego. Zanim zdecydujesz się na podjęcie pedagogiki specjalnej upewnij się, że jest to kierunek dla ciebie.

Najważniejszymi cechami idealnych kandydatów na ten kierunek są odpowiedzialność, empatia, umiejętność wysłuchania i zrozumienia drugiego człowieka, cierpliwość oraz zaangażowanie. Ponadto warto interesować się naukami społecznymi, w szczególności pedagogiką i psychologią, aby lepiej zrozumieć swoich przyszłych podopiecznych. Jeżeli:

  • Chciałbyś związać swoją przyszłość z udzielaniem pomocy innym,
  • pasjonuje cię człowiek, jego procesy myślowe i specyfika zaburzeń rozwojowych,
  • jesteś wszechstronnie uzdolniony i posiadasz naturalną zdolność rozumienia ludzi,

to bez wahania wybierz studia na kierunku pedagogika specjalna w Rzeszowie!

czytaj dalej wszystko o Pedagogika specjalna studia I stopnia - Rzeszów

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pedagogika specjalna

Zawód pedagoga, specjalizującego się w pracy z ludźmi niepełnosprawnymi fizycznie oraz psychicznie, niewątpliwie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością.

Jeżeli chcesz rozpocząć studia pedagogiczne na kierunku pedagogika specjalna w Rzeszowie, przygotuj się do egzaminu maturalnego z matematyki, języka obcego, historii, filozofii, biologii, wiedzy o społeczeństwie.

Niektóre uczelnie w Rzeszowie pobierają opłaty za czesne, a kandydaci przyjmowani są zgodnie z zasadą kto pierwszy, ten lepszy. Zapoznaj się ze stroną internetową wybranej uczelni, aby dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pedagogika specjalna w Rzeszowie - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania na uczelniach

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku pedagogika specjalna w Rzeszowie

Jak wyglądają studia na kierunku pedagogika specjalna?

Aby stać się specjalistą od pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, należy najpierw poznać genezę zaburzeń zarówno fizycznych, jak i psychicznych oraz nabyć szereg kompetencji interpersonalnych, dzięki którym możliwe będzie wdrażanie konkretnych działań mających na celu poprawę funkcjonowania przyszłych podopiecznych. Dlatego jako student rzeszowskiej pedagogiki specjalnej poznasz podstawy nauk psychologicznych i socjologicznych, wzbogacisz posiadane kompetencje interpersonalne, zgłębisz tajniki podejmowania interwencji resocjalizacyjnych oraz nauczysz się wdrażania konkretnych działań pomocowych w zależności od specyfiki danego przypadku. Interdyscyplinarność pedagogiki specjalnej sprawi, że twój program kształcenia będzie dość rozbudowany.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Humanistyczne i społeczne kierunki studiów w Rzeszowie są bardzo chętnie wybierane zwłaszcza przez entuzjastów pracy z ludźmi. Podejmując pedagogikę specjalną pierwszego stopnia, musisz liczyć się z obowiązkiem zagospodarowania trzech lat czasu na zdobycie dyplomu z tytułem licencjata. Będziesz wówczas przygotowany do rozpoczęcia pracy w wybranym zawodzie lub kontynuowania kształcenia na niektórych kierunkach drugiego stopnia.

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku pedagogika specjalna?

Studia w Rzeszowie na kierunku pedagogika specjalna są propozycją bardzo chętnie wybieraną oraz dającą szerokie możliwości zawodowe. Abiturienci dzięki zdobytym kwalifikacją, są doskonale przygotowani do podjęcia pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i rewalidacyjnej z dziećmi i młodzieżą z różnymi zaburzeniami rozwojowymi. Po ukończeniu pedagogiki specjalnej znajdziesz zatrudnienie w placówkach oświatowych takich jak szkoły specjalne, przedszkola, żłobki, otworzy się przed tobą możliwość zatrudnienia w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, domach dziecka, poradniach opiekuńczych oraz innych instytucjach, nastawionych na diagnozowanie i udzielanie pomocy jednostkom z zaburzeniami.

Kierunki pedagogiczne w Rzeszowie

Komentarze (0)