INFORMATYKA MORSKA

Studia w Szczecinie

informatyka morska

Odkryj informatykę morską w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Informatyka morska studia Szczecin - specjalność / ścieżka kształcenia

Dziś nikogo nie powinien dziwić fakt, że najnowocześniejsze rozwiązania, stworzone przez specjalistów branży IT, są wykorzystywane niemal wszędzie, między innymi w gospodarce morskiej. Informatyka morska to propozycja kształcenia, skrojona na miarę osób zainteresowanych nowinkami technicznymi, dobrze orientujących się wśród zagadnień informatycznych oraz chcących działać w obszarach morskich.

Aby stać się wykwalifikowanym i jednocześnie cennym pracownikiem dzisiejszego rynku pracy, przyszli absolwenci staną przed zadaniem szczegółowego zapoznania się zarówno z treściami teoretycznymi, jak i praktycznymi. Nauczysz się programowania w kilku wybranych językach, dowiesz się nieco o działaniu morskich systemów nawigacyjnych, poznasz sposoby optymalizacji rozwiązań informatycznych, stosowanych w gospodarce morskiej, a ponadto rozwiniesz umiejętność logicznego rozwiązywania problemów.

Absolwenci informatyki morskiej mogą pracować jako inżynierowie danych, programiści systemów nawigacyjnych, wykorzystywanych w żegludze, twórcy stron internetowych oraz różnego rodzaju oprogramowania w międzynarodowych przedsiębiorstwach informatycznych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest specjalność / ścieżka kształcenia INFORMATYKA MORSKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Morska w Szczecinie

Politechnika Morska w Szczecinie

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 1,5 roku • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Komentarze (0)