Politechnika Krakowska - nowa oferta kształcenia rekrutacja 2022/2023

Politechnika Krakowska - nowa oferta kształcenia rekrutacja 2022/2023

Studia Kraków - Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

16.02.2022

Politechnika Krakowska - nowa oferta kształcenia rekrutacja 2022/2023

Politechnika Krakowska w swojej ofercie kształcenia na rok akademicki 2022/2023 przygotowała 32 kierunki studiów, z czego cztery z nich odbywają się w języku polskim lub angielskim.

 ofercie uczelni znajdują się kierunki takie jak: fizyka techniczna, inżynieria produkcji, architektura, transport, a także systemy i urządzenia przemysłowe.

Kierunki prowadzone są na 8 wydziałach uczelni wyższej. Obecnie w Politechnice Krakowskiej studiuje 12 795 studentów. Kandydaci podczas rekrutacji na rok akademicki 2022/2023 mogą rejestrować się na cztery kierunki studiów. Osoby zainteresowane kierunkami prowadzonymi w języku angielskim zobowiązane są przynieść dokument świadczący o znajomości języka angielskiego.

 

Koniec rekrutacji na studia w semestrze letnim

Od 17 stycznia w Politechnice Krakowskiej trwała rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia. Wśród kierunków, na które kandydaci mogli składać papiery, znalazła się między innymi architektura, informatyka stosowana oraz mechanika i budowa maszyn. Rekrutacje trwały do 7 lub 4 lutego w zależności od kierunku.

Od 8 do 14 lutego odbywały się testy sprawdzające efekty uczenia się, a także znajomości języka angielskiego kandydatów na studia na Wydziale Architektury. 15 lutego opublikowano listę osób zakwalifikowanych na studia na tym wydziale. 14 lutego została opublikowana lista osób zakwalifikowanych na studia na pozostałych wydziałach Politechniki Krakowskiej, a także międzywydziałowego kierunku gospodarka przestrzenna.

 

Studia w Politechnice Krakowskiej

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki jest uczelnią wyższą o profilu technicznym. Uczelnie ukończyło ponad 100 tysięcy wykwalifikowanych inżynierów oraz magistrów inżynierów. Zajęcia prowadzi 1 100 pracowników naukowych, którzy podążają za nowymi trendami naukowymi. Uczelnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy i dba o wysokiej jakości kształcenie, dostarczając studentom bieżące informacje.

Sprawdź Politechnika Krakowska kierunki studiów

Kandydaci na studia w Politechnice Krakowskiej mają do wyboru ponad 30 kierunków studiów w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych. W rankingu najpopularniejszych kierunków studiów w ścisłej czołówce znajduję się informatyka. Absolwenci podejmują prace w każdej gałęzi informatyki. Słuchacze podczas toku studiów zdobywają wiedzę z zakresu: miernictwa, elektrotechniki, projektowania obiektowego, elektroniki, sztucznej inteligencji, a także baz danych.

Kolejna na liście popularności znajduję się architektura, która prowadzona jest w języku polskim lub angielskim. Absolwent posiada wiedzę i umiejętności z zakresu: urbanistyki, planowania przestrzennego, ochrony i konserwacji zabytków, a przede wszystkim architektury. Studenci, ukończywszy ten kierunek, mogą pracować jako: designerzy, graficy, a także projektanci mody lub wnętrz.

Automatyka i robotyka, a także budownictwo to kierunki, których nie można pominąć. Przedmioty prowadzone są przez znakomitych wykładowców akademickich. Absolwenci automatyki i robotyki posiadają wiedzę z zakresu: projektowania innowacyjnych rozwiązań, a także użytkowania oraz integrowania systemów automatyki i robotyki. Podczas studiów na kierunku budownictwo słuchacze zdobędą wiedzę i umiejętności między innymi z: technologii realizacji obiektów budowlanych, doboru materiałów budowlanych, a także sporządzania dokumentacji technicznej obiektów budowlanych.

Mechanika i budowa maszyn to kierunek, na który warto zwrócić uwagę. Studia na tym kierunku prowadzone są w języku polskim lub angielskim. Studia na tym kierunku przeznaczone są dla osób, które chcą pracować w działach gospodarki wykorzystujących systemy sterowania i automatyki, a także wdrażających robotyzację w procesach produkcyjnych. Studenci posiadają wiedzę z zakresu: wytrzymałości materiałów, konstrukcji maszyn i urządzeń oraz mechaniki.

Komentarze (0)