Mechanika i budowa maszyn - Kraków

Mechanika i budowa maszyn - Kraków

Mechanika i budowa maszyn - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

mechanika i budowa maszyn

Odkryj kierunek Mechanika i budowa maszyn w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Mechanika i budowa maszyn studia Kraków | woj. małopolskie

Dla kogo ten kierunek
Nieustający postęp cywilizacyjny sprawia, że człowiek wciąż udoskonala i ułatwia sobie przestrzeń, w której żyje. Czy wyobrażasz sobie życie bez miksera, komputera, smartphone'a? Czy wyobrażasz sobie wizytę u dentysty bez korzystania ze specjalistycznej aparatury medycznej? Sam widzisz, że maszyny zawojowały świat, a życie w komforcie nie jest bez nich możliwe.
To oznacza tylko jedno – na rynku wciąż potrzebni są specjaliści z zakresu mechaniki i budowy maszyn, którzy będą projektować, wytwarzać, testować oraz patentować coraz to lepsze technologie, ułatwiające nasze życie.
Studia w Krakowie to idealne miejsce, by rozpocząć swoją przygodę ze studiami na tym kierunku. Jeżeli zatem nauka matematyki i fizyki nigdy nie stanowiła dla ciebie żadnego problemu, interesują cię nowinki technologiczne i cechuje cię duża kreatywność, to studia na kierunku mechanika i budowa maszyn są dla ciebie stworzone.
 
Program studiów i gdzie studiować
Studia w Krakowie możesz rozpocząć na dwóch prestiżowych uczelniach, których podstawową ideą jest kształcenie najlepszych specjalistów, którzy będą jedną z najbardziej pożądanych grup zawodowych. Mowa oczywiście o Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz o Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica. Programy tych ośrodków akademickich mogą się nieznacznie od siebie różnić, jednak podstawowy trzon nauki pozostaje ten sam. Wszyscy studenci w tracie toku studiów będą szczegółowo zgłębiać zagadnienia związane z dwiema potężnymi naukami ścisłymi – matematyką i fizyką.
Tylko ich doskonałe opanowanie sprawi, że osoby, które kształcą się na tym kierunku, będą mogły poznawać skomplikowane zagadnienia z mechaniki, inżynierii projektowej, konstrukcji maszyn, wytrzymałości elementów, czy automatyki i sterowania. To tylko przykłady przedmiotów, z którymi zetkną się studenci. Jedno jest pewne – każda osoba, rozpoczynająca naukę na kierunku mechanika i budowa maszyn musi liczyć się z tym, że czas jej edukacji będzie się wiązać z bardzo intensywnym rozwojem intelektualnym.
 
Praca po studiach
Każda z osób, która kończy studia inżynierskie, zastanawia się nad jak najlepszymi perspektywami zawodowymi. Kończąc mechanikę i budowę maszyn na jednej z krakowskich uczelni, będziesz mieć pewność, że znajdziesz taką pracę, która w pełni będzie odpowiadać twoim kwalifikacjom. Swoją zawodową przygodę możesz realizować jako projektant, inżynier oraz ekspert do spraw eksploatacji i wykorzystywania maszyn.
Na abiturientów tego kierunku czekają różnego rodzaju biura projektowe oraz przedsiębiorstwa przemysłu maszynowego. Możesz znaleźć stabilne zatrudnienie w jednostkach, zajmujących się akredytacją i atestowaniem nowych technologii maszynowych oraz w różnego rodzaju zakładach przeróbczych. Badania, które są prowadzone wśród absolwentów różnych kierunków, pokazują, że studenci, którzy ukończyli mechanikę i budowę maszyn są w czołówce osób, które z powodzeniem znajdują pracę po zakończeniu edukacji.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn - Kraków

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE JEST KIERUNEK MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Krakowie?

Mechanika i budowa maszyn to jeden z najbardziej prestiżowych kierunków inżynieryjnych, ponieważ wiąże się z gwarantem zatrudnienia w przyszłości. Jednak już na poziomie rekrutacji wymaga się od kandydatów rozległej wiedzy z przedmiotów ścisłych – tylko wtedy na listach osób przyjętych znajdą się najlepsi i najbardziej ambitni.
Zatem jeżeli chcesz znaleźć się wśród nich, to swoje przygotowania do egzaminu dojrzałości zacznij już dziś. W swoich planach maturalnych obligatoryjnie musisz uwzględnić matematykę. Oprócz tego musisz wybrać jeden przedmiot taki jak fizyka, chemia lub informatyka. Oczywiście, im więcej przedmiotów zdasz na poziomie rozszerzonym, tym większa szansa, że dostaniesz się na wymarzone studia!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 19.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
do 09.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 04.09.2020
do 09.09.2020
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 03.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 24.08.2020
do 17.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 05.09.2020
do 17.09.2020
Dowiedz się więcej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Termin rekrutacji I stopnia:
od 08.06.2020
do 17.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 13.07.2020
do 14.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 23.09.2020
do 25.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Ceny za pierwszy rok studiów na kierunku MECHANIKA I BUDOWA MASZYN (2020/2021)

stacjonarne niestacjonarne
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stacjonarne:
bezpłatne (limit: 300)
niestacjonarne:
4580 zł
Dowiedz się więcej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki stacjonarne:
bezpłatne (limit: 108)
niestacjonarne:
4500 zł
Dowiedz się więcej

Źródło: Strony internetowe uczelni (28.06.2020)

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".

Harmonogram rekrutacji +

Harmonogram rekrutacji na studia wyższe powinien prześledzić każdy maturzysta. Znajdują się w nim wszystkie terminy, których znajomość pozwoli bezboleśnie przejść przez formalną część rekrutacji. W harmonogramie znajdują się bowiem terminy związane z rejestracją, zakończeniem rekrutacji, ogłoszeniem wyników, czy czasem składania podstawowych dokumentów do dziekanatu.

Przyszli studenci na wybrane kierunki mogą już rejestrować się w maju za pośrednictwem platform internetowych. Jedyne znaczenie ma jednak liczba punktów, jaką kandydaci otrzymają po przeliczeniu. Pierwszy etap rekrutacji kończy się na ogół w lipcu, niedługo po ogłoszeniu wyników matur. To czas składania podstawowych dokumentów oraz oczekiwania na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.

Na kierunki, na które nie został wypełniony limit miejsc, zostają otwarte dodatkowe etapy rekrutacji. Dotyczy to także kierunków studiów takich jak mechanika i budowa maszyn. Dodatkowe etapy rekrutacji odbywają się nie tylko w sierpniu, lecz także we wrześniu.

Dokumenty rekrutacyjne +

Osoby, które biorą udział w rekrutacji na studia, powinny odpowiednio wcześnie zorientować się, jakie dokumenty dostarczyć do dziekanatu wybranej uczelni w pierwszej kolejności. Każdy ośrodek akademicki sam ustala ten podstawowy zestaw, powinny się w nim znaleźć jednak:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
 • świadectwo dojrzałości uzyskane poza polskim system oświaty + tłumaczenie dokumentu;
 • jedna aktualna fotografia (wymogi takie, jak w przypadku fotografii dowodowej);
 • dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
 • różnego rodzaju umowy itd.

Pamiętaj, by dokumenty dostarczyć terminowo, ponieważ w innym przypadku zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych lub nie będziesz brał udziału w dalszych etapach rekrutacji. Na ogół dokumenty powinny być dostarczone w papierowej teczce, która opisana będzie twoim imieniem i nazwiskiem.

Opłaty rekrutacyjne +

Opłaty rekrutacyjne na uczelniach w Krakowie wahają się od 85 do nawet 150 zł. Informacji na ich temat szukaj na stronach internetowych ośrodków akademickich. Czasami dotyczą one jednego kierunku, a czasami obejmują ich pulę. Opłaty możesz dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych. Pamiętaj, że liczy się czas księgowania wpłaty, więc wykonają ją odpowiednio wcześnie. Dodatkowo powinieneś potwierdzenie przelewu dostarczyć do dziekanatu uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Mechanika i budowa maszyn zalicza się do renomowanych kierunków inżynieryjnych. Szansę na jej rozpoczęcie mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. W swoich przygotowaniach maturalnych szczególną uwagę musisz położyć na naukę przedmiotów ścisłych – matematyki, fizyki, chemii, czy informatyki. Zastanów się, z których z nich czujesz się najlepiej.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Każdy kandydat na studia wyższe powinien szczegółowo zapoznać się z przelicznikiem punktów kwalifikacyjnych. Indywidulanie ustala go każda uczelnia. Dopiero liczba punktów po przeliczeniu decyduje, czy maturzysta znalazł się na listach osób przyjętych. Przeliczniki punktów kwalifikacyjnych muszą jednak uwzględniać, czy dany przedmiot znajduje się w wymogach rekrutacyjnych oraz na jakim poziomie zdawany był dany przedmiot.

Olimpiady oraz konkursy +

Uwielbiasz nowinki technologiczne i nauka przedmiotów ścisłych jest dla ciebie przyjemnością? Jeżeli tak, to możesz stać się uczestnikiem prestiżowych olimpiad przedmiotowych lub konkursów tematycznych. Twoja wiedza musi być rozległa, jest jednak o co walczyć – laureaci oraz finaliści olimpiad na stopniu centralnym dostają się na studia poza kolejnością. Nie zwalnia ich to jednak z obowiązku przystąpienia do obowiązkowych egzaminów maturalnych. W przypadku studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn rozważ:

 • Olimpiadę Wiedzy Technicznej;
 • Olimpiadę Matematyczną;
 • Olimpiadę Fizyczną;
 • czy nawet Olimpiadę Chemiczną.

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W KRAKOWIE

Rozwiń

Jak wyglądają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie oferują swoim studentom dwa możliwe tryby nauki – stacjonarny oraz zaoczny. Zastanawiasz się, który z nich będzie dla ciebie korzystniejszy? Jeżeli myślisz o równoległym rozwijaniu kariery zawodowej, to możesz wybrać zaoczny tryb nauki. Ma on charakter zjazdów, które obywają się podczas weekendów. Jednak musisz pamiętać, że są to studia płatne i wymagają dużo większych nakładów pracy własnej, tak aby zniwelować wszystkie różnice programowe. Studia stacjonarne dają szansę regularnej nauki, kontakt z wykładowcami jest ciągły, jednak twój czas w ciągu tygodnia będzie zapełniać szereg zajęć.

Studia inżynierskie w Krakowie na kierunku mechanika i budowa maszyn – niezależnie od tego, który z trybów kształcenia wybierzesz – to czas bardzo intensywnej nauki. Czas studentów wypełniony jest wieloma specjalistycznymi zajęciami. Jednak przedmioty, które najbardziej mogą spędzać sen z powiek, to oczywiście matematyka, fizyka oraz chemia inżynieryjna. Wiedza z zakresu tych dyscyplin ścisłych powinna stanowić bazę dla każdego działania przyszłych inżynierów. Bez ich doskonałej znajomości nie zrozumie się po prostu procesów, towarzyszących mechanice i budowie maszyn. Studenci zetkną się z takimi specjalistycznymi przedmiotami jak:

Program kształcenia wygląda imponująco, prawda? To jeszcze nie wszystko. Studenci, którzy zdecydują się na studia w Krakowie, będą mieli do wyboru szereg specjalizacji, które kształcić będą już bardzo wąskie umiejętności. Osoby, kształcące się na kierunku mechanika i budowa maszyn w Krakowie, będą mogły wybrać specjalizacje takie jak:

 • maszyny i urządzenia energetyczne oraz ekoenergetyczne;
 • komputerowe wspomaganie projektowania;
 • aparatura i instalacje przemysłowe;
 • budowa i badania pojazdów samochodowych.

 

To również jest tylko kilka przykładów, które mają dać ogólny obraz tego, jak wszechstronna będzie wiedza absolwentów kierunku mechanika i budowa maszyn. Specjalistyczne kwalifikacje wiążą się mocno z ogólnymi dyscyplinami ścisłymi i technicznymi. Właściwie każde działanie praktyczne, realizacja kreatywnego projektu, muszą opierać się nie na intuicji, lecz na rzetelnej wiedzy inżynieryjnej.

Do szerokiego aparatu umiejętności absolwentów tego kierunku można zaliczyć: projektowanie i konstruowanie części oraz całych systemów maszynowych, korzystanie z różnego rodzaju technik wspomagania, przeprowadzanie testów maszynowych, czy wykonywanie symulacji komputerowych. To są jedynie umiejętności inżynieryjne. Każda osoba, która kończy te studia, musi mieć świadomość, że jej praca nie będzie mieć indywidualnego charakteru. Przyszli mechanicy muszą świetnie współpracować w grupie, ponieważ tylko wtedy jest szansa na pracę, która przynosi bardzo wymierne efekty.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MECHANIKA I BUDOWA MASZYN KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

MECHANIKA I BUDOWA MASZYN KRAKÓW STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Krakowie?

Ile trwają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Krakowie?

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn zaliczają się do grupy typowych kierunków politechnicznych. Oznacza to w praktyce, że kierunek ten ma charakter studiów dwustopniowych. Pierwszy z nich obejmuje 3,5 roku kształcenia. Studenci poznają wtedy wszystkie podstawowe zagadnienia. Zakończenie nauki na tym stopniu wiąże się z otrzymaniem tytułu inżyniera. Wtedy też można podejmować już pierwsze aktywności zawodowe, jednak warto podkreślić, że osoby te nie posiadają jeszcze pełni uprawnień kwalifikacyjnych.

Rozpoczęcie studiów drugiego stopnia, czyli studiów magisterskich znacznie poszerza i rozwija wszystkie te umiejętności, które zostały pozyskane w trakcie pierwszego etapu kształcenia. Studia magisterskie trwają 1,5 roku. To również czas intensywnej nauki oraz przygotowania do obrony pracy dyplomowej. Pozytywny wynik egzaminu sprawi, że abiturienci otrzymają tytuły magistrów i będą oni mogli w pełni zadbać o rozwój ścieżki kariery.

Czas trwania studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
3,5 roku
(inżynier)
II stopnia:
1,5 roku
(magister inżynier)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
4 lata
(inżynier)
II stopnia:
2 lata
(magister inżynier)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki stac. I stopnia:
3,5 roku
(inżynier)
II stopnia:
1,5 roku
(magister inżynier)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
3,5 roku
(inżynier)
II stopnia:
1,5 roku
(magister inżynier)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MECHANIKA I BUDOWA MASZYN KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

MECHANIKA I BUDOWA MASZYN KRAKÓW STUDIA II STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn na poszczególnych uczelniach

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Przedmioty:

chemia, fizyka, informatyka, matematyka

Dowiedz się więcej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Przedmioty:

fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku mechanika i budowa maszyn na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
300
II stopnia:
230
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
150
II stopnia:
60
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki stac. I stopnia:
144
II stopnia:
90
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
36
II stopnia:
36
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek mechanika i budowa maszyn w Krakowie?

Kierunki studiów w Krakowie przyciągają co roku bardzo wielu chętnych. Dzieje się tak dlatego, że jest to jedno z najbardziej prestiżowych miast akademickich w Polsce. Jeżeli dodamy do tego możliwość rozpoczęcia nauki na kierunku mechanika i budowa maszyn, to okaże się, że tacy abiturienci po studiach w Krakowie stają się naprawdę atrakcyjni na aktualnym rynku pracy. Jednak od razu należy podkreślić, że nie są to studia stworzone dla wszystkich i już podczas procedury rekrutacyjnej trzeba zaprezentować rozbudowaną wiedzę. Zatem, aby uniknąć rozczarowań w przyszłości, to już dziś odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań:

 • Czy nauka matematyki, fizyki i chemii stanowi dla ciebie jedynie intelektualne wyzwanie?
 • Czy interesują cię nowinki ze świata technologii?
 • Czy cechuje cię umiejętność nieszablonowego myślenia i czy chciałbyś w przyszłości być inżynierem-artystą, który ma możliwość wcielania swoich projektów w życie?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to śmiało możesz pomyśleć o rozpoczęciu studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn w Krakowie. Twoją podstawową bronią powinno być jak najlepsze przygotowanie się do egzaminu dojrzałości. To najlepsze wyniki z matury są świadectwem twojej wiedzy, która jest niezbędna do rozpoczęcia studiów na tym kierunku. Każdy, kto poważnie myśli o zgłębianiu zagadnień związanych z mechaniką i budową maszyn, musi na maturze zdawać obowiązkowo rozszerzoną matematykę, a oprócz niej jeden z przedmiotów do wyboru – fizykę, chemię lub informatykę. Konkurencja jest bardzo duża, a liczba miejsc ograniczona, więc swoją naukę rozpocznij już dziś.

Jeżeli lubisz poszerzać swoją wiedzę, to pomyśl o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Bycie jej laureatem lub finalistą zapewni ci miejsce na listach osób przyjętych. W przypadku studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn pomyśl o:

 • Olimpiadzie Matematycznej;
 • Olimpiadzie Fizycznej;
 • Olimpiadzie Chemicznej.

Ostatni etap rekrutacji to czas składania dokumentów. Nie zaniedbaj go, by nie zostać skreślonym z listy osób przyjętych. W pierwszej kolejności musisz dostarczyć na ogół skany dowodu, zdjęcia do legitymacji oraz oczywiście świadectwo maturalne.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Krakowie?

Jaka praca po studiach na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Krakowie?

Osoby, które decydują się na studia na kierunku mechanika i budowa maszyn, nie powinny mieć problemu ze znalezieniem w przyszłości stabilnego zatrudnienia. We współczesnym świecie wciąż potrzebni są specjaliści, którzy będą wprowadzać nowości technologiczne na rynku – to one ulepszają i ułatwiają nasze życie. Abiturienci krakowskich uczelni znajdą zatrudnienie w różnego rodzaju biurach projektowych i patentowych, firmach konsultingowych i jednostkach technologicznych.
Słowem – osoby, które kończą studia na tym kierunku znajdą zatrudnienie we wszystkich tych sektorach przemysłowych, w których potrzebni są specjaliści z zakresu mechaniki i budowy maszyn. Zatem na takich absolwentów czeka praca w sektorze:
 • transportowym,
 • spożywczym,
 • medycznym,
 • metalurgicznym,
 • elektrycznym,
 • ekologicznym itp.
Każda osoba, która kończy te studia, może ubiegać się o pracę na stanowisku projektanta, konstruktora, testera, czy nawet programisty. Wszystkie te perspektywy zawodowe odpowiadają kwalifikacjom, jakie absolwenci pozyskali w trakcie nauki.

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn Kraków – zaoczne (niestacjonarne)

Kierunki studiów w Krakowie można realizować w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy ma możliwość wyboru najlepszej i najbardziej dopasowanej do swoich potrzeb, opcji. Jeżeli zdecydujesz się na studia zaoczne, musisz pamiętać, że zajęcia odbywają się w wybrane piątki, soboty i niedziele.

Program studiów inżynierskich został w pełni dopasowany do realiów współczesnego świata oraz potrzeb obecnego rynku pracy. Jako student będziesz miał szansę ugruntować swoją wiedzę techniczną oraz wzbogacić ją o nowe, cenne elementy. W siatce zajęć, która może się nieznacznie różnić w zależności od uczelni przewidziano wiele interesujących przedmiotów

dowiedz się więcej na temat kierunku mechanika i budowa maszyn studia zaoczne w Krakowie

Jakie opinie mają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Krakowie?

Mechanika i budowa maszyn z jednej strony mogą budzić lęk wśród kandydatów, ale z drugiej strony to pokusa dla wszystkich ambitnych osób, które nie boją się wyzwań. 
 
Karol, student drugiego roku, mówi:
Matematyka na studiach wydawała mi się na początku koszmarem, jednak odrobina determinacji i samozaparcia sprawiły, że zacząłem rozumieć jej ścisły związek z innymi przedmiotami. Bez jej rozumienia dalsza nauka nie byłaby możliwa. Na szczęście w trakcie studiów w Krakowie mogę liczyć na pomoc wykładowców, którzy nigdy nie zostawiają studentów samych z problemami. To oni poszerzają ścieżki myślenia i czasami podsuwają nieoczywiste rozwiązania, które zmuszają do myślenia. Mimo trudności nigdy nie zdecydowałbym się na naukę na innym kierunku.

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Studia na Wydziale Mechanicznym

 

Komentarze (0)