Kosmetologia

Kosmetologia

Kosmetologia – Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie to jeden z najjaśniejszych punktów na mapie kształcenia wyższego, oferujący bogatą paletę kierunków. Jednym z nich jest Kosmetologia, prowadzona na studiach drugiego stopnia.

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu nauk o zdrowiu, biologicznych i społecznych oraz zaawansowanej wiedzy o kosmetykach i substancjach używanych do wytwarzania kosmetyków, technologii produktów kosmetycznych, metabolizmie i skutkach. Studenci zapoznają się z zagadnieniami na temat alergologii, endokrynologii, onkologii skóry, toksykologii kosmetyku, jak również z obszaru fizykochemicznych metod badania kosmetyków, badań innowacyjnych kosmetyków, biotechnologii, substancji leczniczych, mikologii i parazytologii, fizjologii i patofizjologii skóry.

Program nauczania zawiera następujące przedmioty: chemia surowców kosmetycznych, kosmetologia lecznicza, fizykochemiczne metody badań kosmetyków, przemysłowa technologia kosmetyków, rośliny kosmetyczne, fizjologia i patofizjologia skóry, promocja zdrowia, substancje lecznicze w kosmetologii, biotechnologii w kosmetologii, alergologia, zjawiska fizyczne w kosmetologii, sensoryka i środki zapachowe, toksykologia dla kosmetyków. Jaka przyszłość czeka absolwentów tego kierunku? Osoby, które ukończyły Kosmetologię na Uniwersytecie Jagiellońskim znajdą zatrudnienie w salonach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, laboratoriach kosmetycznych, centrach Wellness i SPA, kosmetycznych działach aptek.

Którą uczelnię wybrać? Na który kierunek kształcenia się zdecydować? Czy szkoła wyższa, którą zamierzam wybrać spełni moje edukacyjne oczekiwania? Podobnych pytań kandydaci na studia zadają wiele, by podjęcie decyzji o wyborze studiów nie spędzało sen z powiek. Jakie ma Uniwersytet Jagielloński opinie? Kamila, studentka Kosmetologii mówi:

„Kosmetologia staje się coraz popularniejszą dziedziną i coraz więcej ludzi korzysta z jej właściwości. Co ważne, ma ona znacznie więcej do zaoferowania niż może się wydawać. Dlatego studiuję ten kierunek na Uniwersytecie Jagiellońskim, aby stać się specjalistką w tej dziedzinie.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Kosmetologię na Uniwersytecie Jagiellońskim:

Absolwent kierunku Kosmetologia na Uniwersytecie Jagiellońskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • medycyny estetycznej,
 • onkologii skóry,
 • receptury preparatów kosmetycznych,
 • zasad chirurgii pourazowej i plastycznej,
 • biotechnologii w kosmetologii,
 • stosowania kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem,

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Kosmetologia:

Absolwent kierunku Kosmetologia na Uniwersytecie Jagiellońskim może znaleźć zatrudnienie w:

 • salonach kosmetycznych,
 • gabinetach odnowy biologicznej,
 • firmach kosmetycznych,
 • kosmetycznych działach aptek,
 • centrach Wellness i SPA,
 • laboratoriach kosmetycznych,
 • szkołach kosmetycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Na studia mogą być przyjęte osoby posiadające dyplom ukończenia studiów, co najmniej licencjat.

*Dokładne informacje na temat wymagań rekrutacyjnych znajdziesz tutaj.Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia chemiczne wybrać

Studia na kierunku Kosmetologia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia chemiczne w Krakowie

UJ kierunki

Jakie są kierunki chemiczne w Krakowie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Farmaceutycznym UJ

Komentarze (0)