Studia chemiczne Kraków

Studia chemiczne Kraków

Studia chemiczne Kraków

Największy wybór studiów

chemicznych w Krakowie

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne Kraków | woj. małopolskie

Poszukujesz odpowiedniego miejsca na podjęcie studiów chemicznych? W Krakowie funkcjonuje wiele uczelni prowadzących bardzo pożyteczne kierunki studiów. Niezależnie czy interesuje Cię biochemia, chemia medyczna czy nanotechnologie i nanomateriały, Kraków jest przygotowany! Trzy największe uczelnie państwowe w Krakowie prowadzą studia na kierunkach chemicznych. Kształcą wybitnych chemików i kosmetologów podbijających świat przemysłu farmakologicznego, kosmetycznego, medycznego, jak liczne branże inwestujące w nowe technologie.

Dzięki wiedzy chemicznej zdobywanej podczas studiów, będziecie mogli wybrać wiele ścieżek kariery zawodowej - studia te nie ograniczają, pozwalają na każdym ich etapie wybrać odpowiednią dla Was specjalizacje. Kadry profesorskie są szczególnie dobrze przygotowane do pełnienia swej misji nauczania, a krakowscy studenci dostają mnóstwo możliwości dokształcania i rozwijania swoich pasji. Uczelnie te oczywiście współpracują z zagranicznymi jednostkami naukowymi, wspierają wymiany międzynarodowe i doceniają ciężką pracę zdolnych uczniów. Jeśli zastanawiacie się czy Kraków to odpowiednie miejsce do podjęcia studiów chemicznych to sprawdźcie, na jakich kierunkach możecie podjąć tu studia, może któryś z nich przemówi do Was i nie będziecie mogli oprzeć się złożeniu dokumentów rekrutacyjnych!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI CHEMICZNE W KRAKOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI CHEMICZNE W KRAKOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Krakowie

Jeśli marzysz o przyszłości chemika i mistrza tajnych mikstur, to sumiennie podejdź nie tylko do nauki chemii, ale i weź sobie do serca biologię, fizykę i matematykę. Bez nich chemia nie istnieje. Dlatego te przedmioty są traktowane w rekrutacji na równi i tak samo doceniane. Jeśli realnie myślicie o studiach chemicznych w Krakowie, to przyłóżcie się porządnie do egzaminów maturalnych, których zdanie z wysokimi wynikami gwarantuje przebicie się przez konkurs świadectw.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA CHEMICZNE W KRAKOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach chemicznych

Gdzie można podjąć pracę po studiach chemicznych? Z pewnością w licznych w Polsce laboratoriach i instytutach badawczych, opracowujących nowe technologie, walczących z wirusami, bakteriami. Szczególnie cenionym miejscem pracy po studiach chemicznych są zakłady przemysłu farmakologicznego. Farmakologia to połączenie pracy chemików, biologów, fizyków i medyków. To w branż farmakologicznej pracę znajduje najwięcej absolwentów kierunków chemicznych i biologicznych. Na wykształconych chemików czekają oczywiście posady w roli nauczycieli chemii, do tego jednak trzeba ukończyć studium nauczycielskie, by zdobyć uprawnienia pedagogiczne (jest to możliwe do zrealizowania w trakcie studiów).

Chemicy znajdują również ciekawe zajęcie w przypadku wybrania kariery naukowej - dzięki możliwościom kształcenia międzynarodowego oraz brania udziału w wymianach studenckich, możecie dostać się do znanych i cenionych zespołów badawczych, realizujących trudne projekty międzynarodowe. To praca wyzwanie. Wymaga nie lada wiedzy i umiejętności do jej zdobycia i wykonywania. Chemicy w Polsce radzą sobie bardzo dobrze dzięki licznym zakładom przemysłowym potrzebującym specjalistów od spraw pirotechnicznych. Także w górnictwie zatrudniani są chemicy czuwający nie tylko nad procesem wydobycia węgla, ale przede wszystkim nad bezpieczeństwem. Chemia to dziedzina dość skomplikowana, jednak dla osób, które czują przysłowiowego bluesa, nie będzie to stanowić problemu! 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI STUDIA CHEMICZNE

Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzi studia chemiczne na kierunkach:

  • biochemia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Wydział Chemii zaprasza na kierunki:

  • chemia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • chemia medyczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • nauki chemiczne - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

A Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej prowadzi kierunek zaawansowane materiały i nanotechnologia na I i II stopniu.

 


POLITECHNIKA KRAKOWSKA STUDIA CHEMICZNE

Kolejną uczelnią państwową prowadzącą studia chemiczne w Krakowie jest Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki -

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej zaprasza na kierunki: 

  • chemia budowlana, studia inżynierskie i magisterskie,
  • inżynieria chemiczna i procesowa,
  • technologia chemiczna
  • nanotechnologie i nanomateriały.

 


AGH W KRAKOWIE STUDIA CHEMICZNE

Studia chemiczne w Krakowie prowadzi również Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica.

Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH

  • chemia budowlana - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • technologia chemiczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne (na dwóch różnych wydziałach)

Uczelnia ta prowadzi również studia podyplomowe na kierunku chemia z elementami ochrony środowiska.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)