Grafika

Grafika

Grafika

22.06.2022

Grafika – Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu 2022

Studia na kierunku grafika w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu to studia licencjackie, magisterskie lub jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku grafika w ASP WROCŁAW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie, studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Limity miejsc - rekrutacja 2022/2023

 • studia stacjonarne jednolite magisterskie: 30

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • historia sztuki i estetyki
 • liternictwo i typografia
 • podstawy fotografii
 • narzędziowe programy graficzne
 • rysunek
 • problemy sztuki współczesnej
 • kompozycja brył i płaszczyzn

 

Grafika, to obok malarstwa i rzeźby, podstawowa dziedzina sztuki plastycznej. W jej obrębie znajduje się różnorodność technik, dzięki którym możliwe jest kopiowanie rysunku na papier lub inny materiał. Zasadniczo grafika spełnia dwie ważne funkcje: artystyczną i użytkową i ta druga rola jest szczególnie rozpowszechniona w dzisiejszych czasach. Grafika użytkowa doskonale funkcjonuje we współczesnym plakacie, wszelkiego rodzaju drukach okolicznościowych, prasie, a nawet banknotach i znaczkach pocztowych. Chcąc dowiedzieć się więcej należy zwrócić uwagę na kierunek Grafika, oferowany przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie prowadzony jest na jednolitych studiach magisterskich.

 

Nabywane umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu historii sztuki, historii kultury i cywilizacji, estetyki, czy filozofii. Istotą jest nabycie umiejętności warsztatowych oraz artystycznych, jak również przygotowanie do posługiwania się tradycyjnymi i nowoczesnymi środkami przekazu artystycznego w twórczości graficznej i projektowej. Grafika we wrocławskiej ASP obejmuje swoim zakresem projektowanie graficzne oraz grafikę artystyczną z odpowiednim programem intermedialnym i fotograficznym, a studenci pozyskują kompetencje w stosowaniu wariantów języka graficznego przynależnego: perswazji, informacji, orientacji, celom oświatowym i artystycznym.

W programie nauczania zawarte są następujące przedmioty: historia sztuki i estetyki, liternictwo i typografia, podstawy fotografii, narzędziowe programy graficzne, rysunek, problemy sztuki współczesnej, kompozycja brył i płaszczyzn, podstawy grafiki intermedialnej, druk cyfrowy, rysunek użytkowy, historia grafiki, introligatorstwo, fotografia artystyczna, psychologia reklamy z marketingiem, publikacja elektroniczna. Prowadzone zajęcia mają na celu ugruntować samodzielność komunikowania językiem grafiki. Dzięki nim, studenci nastawieni są na kształtowanie wartości artystycznych, społecznych i kulturowych przekazu graficznego.

Grafika we wrocławskiej ASP jest kierunkiem, który ma wykształcić kompetentnych i samodzielnych artystów, z solidnym bagażem wiedzy i kwalifikacji niezbędnych do twórczej, autonomicznej wypowiedzi autorskiej. Jak ich czeka przyszłość? Znajdą zatrudnienie w studiach graficznych, firmach reklamowych, wydawnictwach, jak również instytucjach kultury.

Studia we Wrocławiu to interesująca oferta dla tych, którzy chcą zdobyć wyższe wykształcenie, również w dziedzinach artystycznych. Chcąc rozwijać umiejętności w zakresie grafiki warto przyjrzeć się omawianej przez nas uczelni.

 

Jakie ma Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu opinie?

Magda, studentka Grafiki mówi:

„Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu to prestiżowa i uznana uczelnia. Cieszy się popularnością przez swoje podejście do studentów, przez kształcenie samodzielnych twórców, potrafiących swobodnie funkcjonować na rynku sztuki.”

 

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu

 

 

GRAFIKA - ważne informacje

Grafika studia Wrocław

Grafika studia

Grafika studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Grafikę w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta:

Absolwent kierunku Grafika w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • rozróżniania stylów i epok w sztuce,
 • działań autopromocyjnych,
 • prawa autorskiego,
 • ogólnoplastycznej kreacji wizualnej,
 • klasycznych technik grafiki warsztatowej,
 • projektowania graficznego,
 • multimediów i technik przetwarzania obrazu.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Grafika:

Absolwent kierunku Grafika w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie w:

 • studiach graficznych,
 • firmach reklamowych,
 • wydawnictwach,
 • instytucjach kultury.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Podstawą kwalifikacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Grafika jest: portfolio - przegląd prac plastycznych oraz zadanie specjalistyczne + rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem w oparciu o portfolio.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Komentarze (0)