Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość

03.02.2022

Finanse i rachunkowość – Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy 2022

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w WSB BYDGOSZCZ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku finanse i rachunkowość znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • arkusze kalkulacyjne
 • zarządzanie karierą i komunikacja w biznesie
 • ekonometria i prognozowanie
 • matematyka finansowa
 • finanse publiczne
 • podstawy rachunku kosztów i rachunkowości zarządczej

 

Przekonanie o tym, że pieniądz rządzi światem znane jest nie od wczoraj. Z pieniędzmi związane są przysłowia, powiedzenia, potoczne zwroty, co może stanowić podstawę do myślenia, że są one jednym z najważniejszych rzeczy w naszym życiu. Świat finansów może wydawać się skomplikowany. Składają się na niego banki, instytucje finansowe, prawa, przepisy, zasady podatkowe…niejednego mogłaby rozboleć głowa od wszelakich gałęzi i powiązań. Na szczęście, można zostać specjalistą w tej niełatwej przestrzeni. W jaki sposób? Należy zwrócić uwagę na kierunek Finanse i rachunkowość, w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy daje możliwość poznania narzędzi, instrumentów finansowych i zasad rachunkowości. Kierunek skierowany do umysłów analitycznych stanowi przygotowanie do sprawnego poruszania się w świecie finansów. Finanse i rachunkowość w bydgoskiej WSB to studia dla osób, które chcą pracować jako księgowi, pracownicy banku, czy analitycy rynku finansowego. Zajęcia prowadzone są przez przedsiębiorców, menedżerów i specjalistów z zakresu księgowości, bankowości, prawa, podatków, czy ubezpieczeń.

Program nauczania składa się, między innymi, z takich przedmiotów jak: arkusze kalkulacyjne, zarządzanie karierą i komunikacja w biznesie, ekonometria i prognozowanie, matematyka finansowa, finanse publiczne, podstawy rachunku kosztów i rachunkowości zarządczej, analiza finansowa, uproszczone formy ewidencji, podatki w działalności gospodarczej, zarządzanie ryzykiem bankowym, prawo podatkowe materialne, kontrola finansowa, innowacyjne produkty na rynku finansowego, giełdy papierów wartościowych z elementami analizy technicznej, organizacja księgowości w firmie.

Świat finansów, niezależnie od tego jakich jest naprawdę rozmiarów, oddziałuje na wszystkie społeczeństwa. Dlatego nauka w zakresie finansów i rachunkowości zawsze będzie dobrą inwestycją i interesującym pomysłem na drogę zawodową. A skoro finanse są tak obszernym tematem, to gdzie znaleźć pracę i w jakiej roli? Absolwenci Finansów i rachunkowości w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy znajdą zatrudnienie w roli analityków finansowych, pracowników biur maklerskich, księgowych, doradców finansowych, pracownicy biur rachunkowych, specjaliści w kancelariach prawno- podatkowych, analitycy kredytowi.

Studia w Bydgoszczy to temat długi i szeroki, zatem niejeden kandydat może mieć kłopot z podjęciem decyzji. Przed ostatecznym wyborem uczelni dobrze jest sprawdzić programy kształcenia, oferowane specjalności, a także jaką pracę możemy wykonywać po zakończeniu nauki.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy opinie?

Seweryn, student Finansów i rachunkowości mówi:

„Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy to nowoczesna uczelnia, w której kładzie się nacisk na pozyskanie czegoś więcej niż po prostu standardowej wiedzy. Tutaj stawia się na kwalifikacje zawodowe oraz umiejętność funkcjonowania na współczesnym rynku.”

 

 

STUDIA W BYDGOSZCZY - ważne informacje

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

 

 

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - ważne informacje

Finanse i rachunkowość studia Bydgoszcz

Finanse i rachunkowosć studia

Finanse i rachunkowość studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy:

Absolwent kierunku Finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • identyfikowania i zarządzania ryzykiem bankowym,
 • struktur i zasad funkcjonowania sektora publicznego,
 • systemu podatkowego w Polsce i Unii Europejskiej,
 • mechanizmów rządzących rynkiem finansowym,
 • zasad podejmowania decyzji inwestycyjnych,
 • sporządzania sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych,
 • dobierania odpowiedniej formy opodatkowania do typu prowadzonej działalności gospodarczej,
 • posługiwania się różnymi instrumentami finansowymi,
 • zasad oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa oraz strategii finansowej przedsiębiorstw.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Finanse i rachunkowość:

Absolwent kierunku Finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy może znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach rachunkowych,
 • kancelariach prawno- podatkowych,
 • firmach doradczych i konsultingowych,
 • biurach maklerskich,
 • urzędach i izbach skarbowych,
 • regionalnych izbach obrachunkowych,
 • bankach.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

Komentarze (0)