Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie – Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu 2021

Studia na kierunku psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku psychologia w biznesie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • komunikacja społeczna
 • psychologia emocji i motywacji
 • psychologia społeczna
 • negocjacje w biznesie
 • zarządzanie zasobami ludzkimi
 • psychologia różnic indywidualnych i osobowości
 • badania społeczne

 

Od pewnego czasu psychologia zaczęła coraz silniej zaznaczać swoją obecność w innych dziedzinach, a biznes stanowi najlepszy przykład takiej tendencji. Przedstawiciele przestrzeni biznesowej coraz chętniej zwracają się o pomoc do specjalistów z zakresu psychologii, aby lepiej kształtować relacje z klientami, tworzyć efektywniejsze strategie marketingowe i reklamowe, lepiej zarządzać zespołem, kreatywniej podchodzić do tworzenia własnych produktów. Jeżeli biznes porównamy do mechanizmu, to psychologia jest jego bardzo ważnym elementem, dzięki któremu działa znacznie prężniej i efektywniej. Na tej podstawie powstał kierunek kształcenia Psychologia w biznesie, który odnaleźć można w ofercie dydaktycznej Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Prowadzony jest on na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu to zwrócenie uwagi na fakt, że bardzo mocno wzrasta znaczenie badań psychologicznych w sferze biznesu i znajdują one przełożenie na gospodarcze realia. Największym walorem kierunku jest połączenie wiedzy teoretycznej z zakresu psychologii z umiejętnościami praktycznymi z obszarów takich jak coaching, mentoring, negocjacje czy zachowania konsumenckie. Studenci uczą się dobierać kadry, zarządzać jednostkami oraz zespołem, wdrażać pracowników i rozwijać ich potencjał w organizacji, projektować działania marketingowe, skutecznie prowadzić negocjacje, czy też prowadzić szkolenia i prezentacje biznesowe.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: komunikacja społeczna, psychologia emocji i motywacji, psychologia społeczna, negocjacje w biznesie, zarządzanie zasobami ludzkimi, psychologia różnic indywidualnych i osobowości, badania społeczne, statystyka opisowa, psychologia poznawcza, psychologia pracy i organizacji, biologiczne podstawy zachowania, psychospołeczne warunki pracy, podstawy ekonomii, podstawy zarządzania, marketing społeczny, wyzwania rynku pracy.

Psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu zakłada pokazanie jak duże znaczenie ma psychologia w świecie działalności gospodarczej i w jaki sposób można ją prawidłowo wykorzystywać. Poprzez realizowane specjalności, studenci uczą się efektywnego zarządzania ludźmi, zespołami i procesami, uczą się prowadzić negocjacje biznesowe, także w środowisku międzykulturowym, stosować standardy prowadzenia mediacji, prowadzić proces rekrutacji pracowników i planować ich rozwój, wdrażać i monitorować systemy motywowania pracowników, prowadzić badania marketingowe. Z tak bogatym bagażem wiedzy absolwenci Psychologii w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu znajdą zatrudnienie w roli negocjatorów biznesowych, specjalistów do spraw public relations, specjalistów do spraw rekrutacji, trenerów rozwoju zawodowego, specjalistów do spraw kreowania wizerunku, menedżerów sprzedaży, konsultantów biznesowych.

Studia w Poznaniu to ciekawy pomysł na wyższą edukację. Ale jak go zrealizować? Dydaktyczna mapa miasta posiada wiele wartych uwagi punktów, zatem w jaki sposób wybrać ten jeden? Wybierając się na studia warto sprawdzić kilka rzeczy. Dobrze jest poznać program studiów, oferowane specjalności, a także to, jaką wiedzę i umiejętności one proponują. Co jeszcze? Należy szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie jaka dyscyplina nas interesuje, aby nauka nie była drogą przez mękę, tylko prawdziwą przyjemnością.

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu opinie?

Karolina, studentka Psychologii w biznesie mówi:

„Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu ma przewagę nad innymi uczelniami, ponieważ tutaj zdobywamy wiedzę praktyczną, którą na dodatek możemy od razu wykorzystywać. Ćwiczymy pewne zachowania, ćwiczymy wprowadzanie w życie wiadomości, które pozyskujemy na zajęciach. To studia praktyczne w stu procentach.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Psychologię w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu:

Absolwent kierunku Psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • psychologicznych mechanizmów funkcjonowania organizacji i zespołów,
 • zarządzania projektem zespołowym,
 • współczesnych form komunikacji marketingowej i e-marketingowej,
 • prowadzenia negocjacji biznesowych,
 • mediacji pracowniczych i gospodarczych,
 • prowadzenia procesu rekrutacji pracowników,
 • metod pomiaru kompetencji pracownika,
 • prawa pracy.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Psychologia w biznesie:

Absolwent kierunku Psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie jako:

 • specjalista do spraw rekrutacji,
 • specjalista do spraw szkoleń,
 • menedżer sprzedaży,
 • konsultant biznesowy,
 • trener rozwoju zawodowego,
 • menedżer do spraw komunikacji,
 • copywriter,
 • lider zespołów projektowych,
 • specjalista w dziale negocjacji handlowych,
 • specjalista do spraw public relations.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia psychologiczne i społeczne wybrać

Studia na kierunku Psychologia w biznesie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia psychologiczne i społeczne w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu kierunki

Jakie są kierunki psychologiczne i społeczne w Poznaniu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)