Studia psychologiczne Poznań

Studia psychologiczne Poznań

Studia psychologiczne Poznań

Największy wybór studiów

psychologicznych w Poznaniu

Odkryj kierunki psychologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować

Studia psychologiczne Poznań | woj. wielkopolskie

Studia psychologiczne i społeczne w Poznaniu to rodzaj kształcenia ukierunkowany na rozwój umiejętności miękkich, zrozumienie drugiego człowieka, pojęcie licznych procesów społecznych, jakie zachodzą między nami. Czołowym kierunkiem kształcenia z zakresu studiów społecznych jest socjologia, która tłumaczy sposób funkcjonowania społeczności, grup, wielokulturowości, jak i przedstawia różne sposoby patrzenia na świat. Dzięki podjęciu tego rodzaju studiów, dowiesz się jak mądrze i rozsądnie działać w świecie pełnym różnorodności i sprzeczności. Pogłębione zrozumienie mechanizmów zachowania człowieka w obliczu innych, jak i środowiska, w jakim żyje, pozwoli Wam na podjęcie pracy związanej z pomaganiem innym, jak i związanej z polityką, reklamą, administracją, czy organizacjami pozarządowymi.

 

Studia psychologiczne to także nauka politologii - kierunku, który pozwoli Wam zrozumieć zasady politycznej rywalizacji, wprowadzi Was w świat dużych graczy, dowiecie się co to znaczy władza, rządzenie innymi, podejmowanie decyzji, a także zdobędzie narzędzia do analizy wydarzeń politycznych, których będziecie uczestnikami. Studia społeczne ukierunkowane są na możliwość wykorzystywania w praktyce zawodowej wiedzy teoretycznej. Liczą się tu umiejętności miękkie - czyli takie, które ułatwiają nam bycie w świecie z innymi. Szereg narzędzi, o jakich wspominamy, to narzędzia analityczne, obserwatorskie, pozwalające na głębszą analitykę i racjonalne wyciąganie wniosków z zaistniałej sytuacji.

 

Studia społeczne to także studia psychologiczne, które przybliżą Was do tajemnicy emocjonalności człowieka i obudzą w Was potrzebę pomagania innym. Dzięki takim studiom dowiecie się, jak skutecznie pomagać innym - czy to jest możliwe? Jeśli Was to interesuje, to sprawdźcie sami, na jakich kierunkach moglibyście się tego dowiedzieć.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W POZNANIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W POZNANIU

Rekrutacja i wymagania na studia psychologiczne w Poznaniu

Wybitnie zdana matura z historii, polskiego, języka obcego, jak i na przykład geografii czy wiedzy o społeczeństwie, może znacząco przybliżyć Was do dostania się na wybrany kierunek studiów psychologicznych i społecznych w Poznaniu.
Na wszystkie wyżej wymienione kierunki obowiązuje konkurs świadectw. Komisja rekrutacyjna ocenia Wasze osiągnięcia maturalne i ustala kolejkę rekrutacyjną. Ci, których świadectwa maturalne pobijają innych, mają miejsca na studia zaklepane! Tak więc bierzcie się do pracy i działajcie, podbijajcie wyniki matur dzięki swej wiedzy i umiejętnościom!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia psychologiczne niestacjonarne w Poznaniu

Studia psychologiczne w Poznaniu stanowią szeroką przestrzeń dydaktyczną i każdy zainteresowany zdobyciem wysokiej jakości wykształcenia odnajdzie w niej swoje miejsce. Kierunki z zakresu psychologii oraz liczne specjalności przyciągają jak magnes, a dodatkowym atutem tych studiów jest wybór dowolnej formy nauki.

Wybierając studia psychologiczne w Poznaniu możemy być pewni, iż otrzymamy możliwość kształcenia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Dobrze wiemy, że studia stacjonarne polegają na uczęszczaniu na zajęcia od poniedziałku do piątku, od godzin porannych. Studia niestacjonarne zaś można podzielić na wieczorowe i zaoczne. Te drugie, będące znacznie popularniejsze i co za tym idzie znacznie częściej występujące w propozycjach edukacyjnych, charakteryzują się tym, że przebiegają w ramach tzw. zjazdów, czyli w soboty i niedziele.

Czy można studiować Psychologię, czyli naukę o tak skomplikowanej jednostce jaką jest człowiek i chodzić na zajęcia tylko w weekendy? Gdyby zadanie to było niemożliwe, uczelnie nie oferowałyby nauki w takim trybie. Czym różnią się psychologiczne studia w Poznaniu w formie stacjonarnej od niestacjonarnej oprócz częstotliwości przebywania na uczelni? Studia niestacjonarne są płatne. Szukając natomiast cech wspólnych należy zaznaczyć, że na studiach niestacjonarnych realizuje się taki sam program jak na studiach stacjonarnych. W końcu nauka ma prowadzić do identycznych efektów, zapisanych zresztą w uczelnianych dokumentach.

POPULARNE KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE NIESTACJONARNE W POZNANIU

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

A
B
D
E
H
K
M
N
P
Z
Rozwiń

Praca po studiach psychologicznych

Jako absolwenci studiów psychologicznych możecie wejść na rynek jako cenieni specjaliści, eksperci w swej dziedzinie, o ile podczas studiów nie zapomnicie o zdobywaniu praktyki zawodowej i doświadczeń, dzięki którym zasłużycie na to miano. Studia społeczne są tak zorganizowane, że nie wymagają nadmiernego siedzenia w szkolnych ławach czy bibliotekach. Liczne projekty realizowane w trakcie studiów mogą być powiązane z Waszą działalnością,teraz wykładowcy nie wymagają do Was oderwania się od rzeczywistości, by dowodzić jakichś tez, wręcz odwrotnie - nadszedł czas łączenia wiedzy teoretycznej z praktyczną i takie zachowania na studiach są najbardziej cenione.

Jeśli więc już znajdziecie ścieżkę zawodową, którą będziecie chcieli podążać, to nią idźcie, nie czekajcie na tytuł absolwenta, wtedy będzie nieco późno na rozpoczynanie zbierania wpisów do CV! Praca w roli specjalisty ds. konfliktów zbrojnych czy ds. kampanii wyborczych, albo ds. badań zjawisk społecznych w danej grupie, to zajęcie, którym na pewno się nie znudzicie, bowiem będziecie obserwatorami i analitykami zachodzących procesów, zapewnicie sobie stały przepływ informacji do analizy. Każdy dzień będzie inny.
Pracę znajdziecie w ośrodkach badań społecznych, w jednostkach samorządowych, administracji, jak i w ugrupowaniach politycznych, czy organizacjach pozarządowych. Aby ułatwić sobie swoją drogę, warto na samym początku przygody studenckiej zadać sobie pytanie: w jakiej roli siebie widzę? Dokąd mam dążyć? Jeśli tylko znajdziecie odpowiedź na to pytanie, to podążajcie dalej za swoją intuicją. W kwestii studiów psychologicznych jest nieco inaczej - psycholodzy także sprawdzą się w biznesie, w reklamie, będą mogli pracować nad różnego rodzaju projektami społecznymi, ale też mogą wejść w rolę pomagaczy i pójść drogą terapeutyczną.
Aby zostać certyfikowanym psychoterapeutą nie wystarczą studia psychologiczne. Potem należy podjąć dalsze kształcenie, własną terapię, by móc nazwać siebie psychoterapeutą.To zawód nie dla wszystkich, nie każdy jest w stanie wytrzymać tak duże napięcie emocjonalne i tak wymaganą trzeźwość umysłu przy zasłyszanych różnych trudnych historiach. Wiedza psychologiczna przyda się tak naprawdę w każdej pracy. 

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

23 Uczelnie w Poznaniu

 

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

Kierunki psychologiczne możecie studiować na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Instytucie Psychologii, gdzie realizowane są studia jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne. Pokrewnym do psychologii kierunkiem, na jakim możecie się kształcić jest Kognitywistyka - czyli nauka o umyśle, o sposobach myślenia, zapamiętywania, odpowiadająca na pytania: jak myślimy, jak zapamiętujemy, jak kategoryzujemy pojęcia. Kognitywistykę możecie również studiować na magisterskich jednolitych studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (1)

Tylko kasa odpowiedz

Brakuje kilku uczelni, są tyle te panstwowe co mają najwięcej siana,a nie czasami nie dbają o studentów. Wiem bo sam studiowalem.,ale przeniosłem się w Poznaniu na uczelnię przy xD i jest spoko