Amerykanistyka

Amerykanistyka

Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu - kierunki studiów

Amerykanistyka – Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Stany Zjednoczone niektórym kojarzą się z polityką, muzyką grunge, drapaczami chmur, bądź przemysłem filmowym. Niezależnie od naszych wyobrażeń, to co wytwarza kraj ze stolicą w Waszyngtonie wpływa na codzienność niemal każdego z nas. Pomimo tego, że tzw. „amerykański sen” dawno temu przestał mieć rację bytu, wiele osób zainteresowanych jest podróżą za ocean, chcąc zobaczyć na własne oczy jak wygląda szeroko rozumiana Ameryka. Ubrania, fast- food, styl życia- te oraz inne elementy stanowią o przestrzeni tzw. popkultury, która pomimo tego, że nie posiada jednoznacznej definicji opiera się właśnie na tym, co pochodzi z pięćdziesięciu stanów. Co równie istotne, Stany Zjednoczone odcisnęły piętno również na naszym języku potocznym, do którego bardzo często wtrącamy słowa, bądź pełne zdania wprost z amerykańskiego słownika. W jaki sposób najlepiej poznać ojczyznę hip- hopu, motoryzacji i największych gwiazd filmowych? Podjąć naukę na kierunku Amerykanistyka. A w której uczelni? W Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Amerykanistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu zakłada pomoc w zrozumieniu fenomenu Stanów Zjednoczonych, jako kraju stawiającego z jednej strony na indywidualizm, a z drugiej na umiejętność pracy w grupie, dzięki czemu obywatele tego państwa są zaprogramowani na osiąganie sukcesów. Studia uczą nie tylko amerykańskiej odmiany języka angielskiego, ale również zaszczepiają wiarę we własne możliwości. Do rozpoczęcia studiów na tym kierunku wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Kierunek realizowany jest wyłącznie w trybie stacjonarnym.

Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: wybrane zagadnienia interkulturowe, komunikacja ustna, przekład: między teorią a praktyką, komunikacja językowa w przedsiębiorstwach, gramatyka praktyczna, sprawności zintegrowane, dydaktyka ogólna, emisja głosu, wiedza o akwizycji i nauce języków, dydaktyka przedmiotowa, praca z materiałami audio, język i komunikacja, literatura i kultura obszaru językowego, przedmiot zakresu nauk społecznych.

Studenci uczą się typowej obcojęzycznej terminologii środowiska pracy, specyfiki języka zawodowego, metodologii sporządzania tłumaczeń tekstów użytkowych, podstawowych technik tłumaczeń ustnych, nowoczesnych narzędzi i technologii informatycznych w komunikacji językowej, tajników emisji i higieny głosu. Z tak szerokim wachlarzem umiejętności, absolwenci Amerykanistyki w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach międzynarodowych, branży turystycznej, szkolnictwie, firmach sektora IT, środkach masowego przekazu, wydawnictwach, instytucjach kultury.

Dokąd udać się na studia? Pozostać w rodzinnym mieście, czy też przenieść się w inne miejsce? Którą uczelnię wybrać? Podobnych pytań, które zadają sobie kandydaci na studia można mnożyć niemal w nieskończoność. Szkół wyższych, a co za tym idzie kierunków kształcenia i specjalności jest we Wrocławiu bardzo wiele, zatem od niemałego wyboru może zakręcić się w głowie.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu opinie?

Bartek, student Amerykanistyki mówi:

„Zawsze byłem pod wrażeniem Stanów Zjednoczonych. Interesuję się amerykańską muzyką, stylem życia, obyczajami, a także historią i polityką. Zbierając to wszystko razem, wiedziałem, że powinienem studiować Amerykanistykę. A dlaczego wybrałem studia w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu? Ponieważ to uczelnia, która oferuje pozyskanie umiejętności praktycznych, które wykorzysta się w pracy zawodowej.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Amerykanistykę w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Amerykanistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • podstaw teoretycznych tłumaczenia,
 • obcojęzycznej terminologii środowiska pracy,
 • językoznawstwa,
 • zasad komunikacji językowej i międzykulturowej w przedsiębiorstwach,
 • prowadzenia prezentacji i spotkań firmowych w języku obcym,
 • tajników emisji i higieny głosu,
 • specyfiki języka zawodowego,
 • metodologii sporządzania tłumaczeń tekstów użytkowych,
 • sporządzania tłumaczeń specjalistycznych.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Amerykanistyka:

Absolwent kierunku Amerykanistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach międzynarodowych,
 • branży turystycznej,
 • szkolnictwie,
 • firmach sektora IT,
 • środkach masowego przekazu,
 • wydawnictwach,
 • instytucjach kultury.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Amerykanistyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Filologiczna kierunki

Jakie są kierunki filologiczne we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)