Edukacja techniczno - informatyczna

Edukacja techniczno - informatyczna

22.03.2024

Edukacja techniczno-informatyczna – Politechnika Lubelska rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku edukacja techniczno - informatyczna na Politechnice Lubelskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, kończą się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku edukacja techniczno - informatyczna w POLLUB
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarne (zaoczne)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

Edukacja techniczno-informatyczna główne przedmioty:

  • matematyka
  • grafika inżynierska
  • algorytmika
  • pedagogika
  • chemia
  • fizyka
  • nauka o materiałach
  • informatyka i systemy informatyczne
  • mechanika techniczna z wytrzymałością materiałów
  • grafika inżynierska oraz podstawy konstrukcji i eksploatacji maszyn

 

Istnieją kierunki kształcenia, które potrafią szeroko otworzyć furtkę do kariery zawodowej, czyli przedstawić wiele możliwości poprowadzenia własnej ścieżki. Takim kierunkiem jest Edukacja techniczno- informatyczna, dzięki której możemy pozyskać niezwykle szeroką i złożoną wiedzę, potrzebną w różnorodnych branżach. A w której uczelni możemy ten kierunek odnaleźć? Na Politechnice Lubelskiej, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu inżynierii wytwarzania, inżynierii materiałowej, budowy maszyn, informatyki, elektrotechniki, a także pedagogiki i psychologii. Studenci rozwijają znajomość metodyki badawczej, zarządzania zespołami ludzkimi w środowiskach przemysłowych, a także otrzymują solidne przygotowanie do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej i profesjonalnego zarządzania personelem. Edukacja techniczno- informatyczna na Politechnice Lubelskiej to kierunek prowadzony zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: matematyka, chemia, fizyka, nauka o materiałach, informatyka i systemy informatyczne, mechanika techniczna z wytrzymałością materiałów, grafika inżynierska oraz podstawy konstrukcji i eksploatacji maszyn, inżynieria wytwarzania, programowanie i programy użytkowe, termodynamika techniczna, programy użytkowe CAD w projektowaniu maszyn, techniki multimedialne, elementy statystyki, sieci komputerowe i aplikacje sieciowe, zarządzanie środowiskiem, socjologia, komunikacja społeczna z elementami emisji głosu, zastosowanie informatyki w oświacie.

Poszukując reprezentanta kierunków interdyscyplinarnych, bez wątpienia powinniśmy wskazać Edukację techniczno- informatyczną. Kształcenie w ramach tej dyscypliny pozwala na uzyskanie gruntownej wiedzy z dziedziny techniki oraz informatyki połączonej z kompleksowym przygotowaniem w zakresie pedagogiki, psychologii, socjologii i zarządzania zasobami ludzkimi w różnych gałęziach przemysłu, administracji gospodarczej oraz nauce. A co po studiach? Absolwenci omawianego kierunku znajdą zatrudnienie przemyśle maszynowym, przemyśle elektrotechnicznym, branżach gospodarki eksploatujących systemy informatyczne, szkolnictwie, administracji rządowej i samorządowej, bankowości, biurach projektowych, jednostkach doradczych.

 

Opinie

Zdana matura i co dalej? Dokąd na studia? Podobnych pytań, osoby które poważnie zastanawiają się nad wyższą edukacją, zadają sobie setki. Oferty dydaktyczne rodzimych uczelni powiększają się, stają się coraz ciekawsze i niektórym niełatwo jest wybrać jedną, ostateczną przestrzeń kształcenia. Studia w Lublinie dają bardzo duży wybór, więc niektórym na pewno zakręci się w głowie od edukacyjnych propozycji. Ale skupmy się na omawianym kierunku. Jeśli zdecydowaliśmy się podjąć naukę na kierunku Edukacja techniczno- informatyczna, to musimy wiedzieć jakie ma Politechnika Lubelska opinie? Daria, studentka Edukacji techniczno- informatycznej mówi:

„Politechnika Lubelska to najlepsze miejsce dla ludzi z ambicjami i głowami pełnymi pomysłów. Tutaj każdy otrzymuje możliwości rozwijania swoich zainteresowań i przygotowania się do realizacji zawodowych planów.”

 

 

Gdzie studiować kierunek edukacja techniczno-informatyczna na Politechnice Lubelskiej

Studia na kierunku edukacja techniczno-informatyczna prowadzone są przez Wydział Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej zlokalizowany przy ul. Nadbystrzyckiej 38 w Lublinie.

Kontakt:

tel. (81) 53-84-673

https://wpt.pollub.pl/

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Lublinie

Studia w Lublinie

 

 

EDUKACJA TECHNICZNO- INFORMATYCZNA - ważne informacje

Edukacja techniczno- informatyczna studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Edukację techniczno- informatyczną na Politechnice Lubelskiej:

Absolwent kierunku Edukacja techniczno- informatyczna na Politechnice Lubelskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • zarządzania środowiskiem,
  • zasad organizacji pracy, zarządzania i ergonomii,
  • podstawowych procesów ekonomicznych i zasad sterowania nimi,
  • doboru materiałów do zastosowań technicznych pod kątem kształtowania ich struktury i własności,
  • modelowania zjawisk i układów mechanicznych,
  • grafiki inżynierskiej oraz konstrukcji i eksploatacji maszyn,
  • zaawansowanego korzystania z komputera w realizacji celów dydaktycznych i technologicznych,
  • opracowywania i wykorzystywania programów narzędziowych, baz danych, programowania proceduralnego i obiektowego,
  • zarządzania kadrami oraz procesem produkcyjnym.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Edukacja techniczno- informatyczna:

Absolwent kierunku Edukacja techniczno- informatyczna na Politechnice Lubelskiej może znaleźć zatrudnienie w:

  • przemyśle maszynowym,
  • przemyśle elektrotechnicznym,
  • branżach gospodarki eksploatujących systemy informatyczne,
  • szkolnictwie,
  • administracji rządowej i samorządowej,
  • bankowości,
  • biurach projektowych,
  • jednostkach doradczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku edukacja techniczno - informatyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

O przyjęcie na studia drugiego stopnia (w zależności od kierunku studiów) mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają tytuł zawodowy magistra, licencjata, inżyniera lub równorzędny lub inny dokument uprawniający do podjęcia studiów wyższych. Szczegółowych informacji udzielają wydziałowe komisje rekrutacyjne.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Lubelska

Komentarze (0)