Gospodarka przestrzenna

Gospodarka przestrzenna

15.03.2024

Gospodarka przestrzenna – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna w UEK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej

Progi punktowe na kierunek gospodarka przestrzenna - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Kandydaci na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek gospodarka przestrzenna musieli uzyskać co najmniej 127 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Program studiów i przedmioty

Gospodarka przestrzenna główne przedmioty:

  • planowanie przestrzenne
  • historia urbanistyki
  • matematyka
  • mikroekonomia
  • podstawy zarządzania
  • projektowanie urbanistyczne
  • strategie rozwoju regionalnego i lokalnego
  • samorząd terytorialny
  • ekonomika miast i regionów
  • architektura krajobrazu

 

Gospodarka przestrzenna to dziedzina działalności publicznej i nauki mająca na celu racjonalne wykorzystanie i zagospodarowanie przestrzeni geograficznej, zgodnie z zasadą harmonijnego kojarzenia celów gospodarczych i długofalowych celów rozwoju cywilizacyjnego. To także kierunek, który można odnaleźć w ofercie dydaktycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Studia posiadają charakter interdyscyplinarny i mają na celu wykształcenie kadry ekonomicznej o specjalistycznym przygotowaniu do pracy w różnych dziedzinach gospodarki regionalnej i lokalnej.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Gospodarka przestrzenna realizowany na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, architektury, urbanistyki, geodezji, geografii, kartografii, inżynierii środowiska i ekologii, prawa, socjologii, a także zarządzania i projektowania inżynierskiego. W toku studiów studenci opracowują własne projekty, prowadzą badania naukowe, wyjeżdżają w teren i zapoznają się z praktyka wykonywania zawodów związanych z gospodarką przestrzenną.

Studia na kierunku Gospodarka przestrzenna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie posiadają szeroki program kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak: planowanie przestrzenne, projektowanie urbanistyczne, strategie rozwoju regionalnego i lokalnego, samorząd terytorialny, ekonomika miast i regionów, architektura krajobrazu, finanse sektora publicznego, zarządzanie strategiczne regionem, projektowanie przestrzeni publicznej, polityka regionalna, metody wspomagania decyzji planistycznych, marketing terytorialny.

Kształcenie na kierunku Gospodarka przestrzenna przygotowuje do uczestnictwa w zespołach opracowujących plany zagospodarowania terenu i plany miejscowe, opracowywania specjalistycznych analiz, planów i projektów transformacji przestrzennych, opracowywania studiów i analiz zagospodarowania przestrzennego, jak również udziału w zespołach planujących rozwój systemów infrastruktury technicznej. Absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie w administracji rządowej i samorządowej, biurach urbanistyczno- planistycznych, pracowniach projektowych, agencjach rozwoju i promocji, firmach konsultingowych, firmach otoczenia biznesu, organizacjach pozarządowych.

 

Opinie

Studia w Krakowie to olbrzymia przestrzeń możliwości zdobycia wysokiej jakości wykształcenia. Wśród dyscyplin, które można zgłębić istotne miejsce zajmuje Gospodarka przestrzenna, zatem kandydaci na ten kierunek powinni wiedzieć: jakie ma Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie opinie? Marcin, student Gospodarki przestrzennej mówi:

„Studiuję na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i każdemu polecam tę uczelnię. Uczę się rzeczy praktycznych, zdobywam ważne umiejętności, dzięki czemu nie martwię się o miejsce na rynku pracy.”

 

Gdzie studiować gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie Ekonomicznym

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna prowadzone są przez Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego zlokalizowane przy ul. Rakowickiej 27 w Krakowie.

Kontakt:

tel. (12) 293 5700

www.gap.uek.krakow.pl

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

GOSPODARKA PRZESTRZENNA - ważne informacje

Gospodarka przestrzenna studia Kraków

Gospodarka przestrzenna studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

Absolwent kierunku Gospodarka przestrzenna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • stosowania narzędzi statystycznych do celów badawczych,
  • architektury krajobrazu,
  • procesów rozwoju form urbanistycznych,
  • wpływu środowiska przyrodniczego na kierunki zagospodarowania przestrzeni,
  • ekonomiki miast i regionów,
  • zarządzania strategicznego regionem,
  • marketingu terytorialnego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Gospodarka przestrzenna:

Absolwent kierunku Gospodarka przestrzenna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • administracji rządowej i samorządowej,
  • biurach urbanistyczno- planistycznych,
  • pracowniach projektowych,
  • agencjach rozwoju i promocji,
  • firmach konsultingowych,
  • firmach otoczenia biznesu,
  • organizacjach pozarządowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku gospodarka przestrzenna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

język obcy nowożytny, geografia, historia, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą przyjęcia na studia jest średnia arytmetyczna ocen uzyskana przez kandydata w trakcie studiów.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Komentarze (0)