Pedagogika

Pedagogika

Pedagogika – Szczecińska Szkoła Wyższa / Collegium Balticum 2021

Studia na kierunku pedagogika w Collegium Balticum w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Pedagogika jest zagadnieniem tłumaczonym jako świadoma działalność wychowawcza. Co ważne, dotyczy ona nie tylko dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, którzy w dzisiejszym świecie zmagają się z licznymi problemami. Pedagogika to także jeden z najpopularniejszych kierunków kształcenia. Skierowany jest on do osób wyróżniających się dużą empatią, otwartością, kreatywnością, jak również odwagą do podejmowania wyzwań. Gdzie można studiować Pedagogikę? W Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum.

Kształcenie na kierunku Pedagogika w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum zakłada pozyskanie wiedzy pedagogicznej, historyczno- filozoficznej, socjologicznej i psychologicznej, niezbędnej do zrozumienia społeczno- kulturowego kontekstu kształcenia, wychowania i pracy opiekuńczej, jak również kształtowania własnego rozwoju zawodowego. Studenci rozwijają umiejętności komunikacji społecznej, posługiwania się warsztatem diagnostycznym oraz tworzenia własnego warsztatu metodycznego.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Pedagogiki w Szczecińskiej Szkole Wyższej rozwijają umiejętności w różnych obszarach. Uczą się diagnozować i rozwiązywać problemy uwzględniając indywidualne możliwości oraz potrzeby dzieci i młodzieży, diagnozować zjawiska patologii społecznych, podejmować działania profilaktyczno- prewencyjne, stosować rozmaite metody animacji społeczno- kulturalnej.

 

Praca po studiach

Absolwenci Pedagogiki w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w policyjnej izbie dziecka, świetlicach środowiskowych, placówkach interwencyjnych, aresztach śledczych, pogotowiach opiekuńczych, ośrodkach kuratorskich, fundacjach i stowarzyszeniach, poradniach psychologiczno- pedagogicznych, zakładach karnych.

 

Opinie

Szczecin jak na stolicę regionu przystało posiada wiele edukacyjnych możliwości. Każdego roku szeroka rzesza kandydatów obiera największe miasto województwa zachodniopomorskiego jako cel swojej podróży i miejsce kształcenia. Gdzie można studiować Pedagogikę? Którą uczelnię wybrać? Warto przyjrzeć się bliżej omawianej uczelni? Jakie ma Szczecińska Szkoła Wyższa opinie? Kamila, studentka Pedagogiki mówi:

„Studia w Szczecińskiej Szkole Wyższej mają wymiar praktyczny. Zdobywamy szeroką wiedzę i uczymy się ją wykorzystywać. Rozwijamy umiejętności, aby zostać specjalistami i wykonywać obowiązki na najwyższym poziomie.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Pedagogikę w Szczecińskiej Szkole Wyższej:

Absolwent kierunku Pedagogika w Szczecińskiej Szkole Wyższej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • diagnozy i racjonalnej oceny trudnych sytuacji wychowawczych,
 • specjalistycznych sposobów wspierania dzieci, rodziców, wychowawców i nauczycieli,
 • prowadzenia mediacji i negocjacji,
 • organizowania zajęć wychowawczych i profilaktycznych,
 • metod budowania programów profilaktyczno- prewencyjnych,
 • metod przeciwdziałania marginalizacji społecznej,
 • promocji zdrowia.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Pedagogika:

Absolwent kierunku Pedagogika w Szczecińskiej Szkole Wyższej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • policyjnej izbie dziecka,
 • świetlicach środowiskowych,
 • placówkach interwencyjnych,
 • aresztach śledczych,
 • pogotowiach opiekuńczych,
 • ośrodkach kuratorskich,
 • fundacjach i stowarzyszeniach,
 • poradniach psychologiczno- pedagogicznych,
 • zakładach karnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia pedagogiczne wybrać

Studia na kierunku Pedagogika - wszystko co musisz wiedzieć

Studia pedagogiczne w Szczecinie

Szczecińska Szkoła Wyższa kierunki

Jakie są kierunki pedagogiczne w Szczecinie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)