Pedagogika - studia online

Pedagogika - studia online

Pedagogika - studia online - kierunek studiów

Najlepsi pedagodzy, dzięki swojemu empatycznemu podejściu i dobrze ugruntowanej wiedzy, są nie tylko doskonałymi nauczycielami, potrafiącymi zachęcić dzieci do zagłębiania tajemnic otaczającego ich świata, ale również dysponują kompetencjami nieocenionymi w przypadku konieczności niesienia pomocy młodzieży z trudnych środowisk.Studia na kierunku pedagogika - studia online powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy na wykwalifikowanych pedagogów mogących w przyszłości zasilić szereg placówek niosących pomoc najmłodszym.  Jesteś empatyczny i odporny psychicznie? Od zawsze chciałeś pracować z dziećmi i młodzieżą? Nie boisz się wyzwań, jakie będzie niosła za sobą współpraca z małoletnimi z patologicznych środowisk? W takim razie studia na kierunku pedagogika - studia online są dla ciebie!

Jakie umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku pedagogika - studia online? Posiądziesz kompetencje interpersonalne oraz z zakresu nauk społecznych, które pozwolą ci na skuteczną komunikację z dziećmi oraz młodzieżą. Dowiesz się, jak postępować z najmłodszymi pochodzącymi ze środowisk patologicznych oraz wykazującymi zachowania destrukcyjne. Wiedza psychologiczna pozwoli ci a zasilenie grona pracowników poradni psychologiczno - pedagogicznych oraz działów zajmujących się rekrutacją pracowników na wybrane stanowiska. Forma studiów nauczy cię doskonałej organizacji swojego czasu oraz pracy - tryb online wbrew pozorom wcale nie jest łatwiejszy, mało tego wymaga większego samozaparcia.

Gdzie zdobędziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku pedagogika - studia online? Ze względu na liczne specjalności przewidziane w toku studiów, przygotowujące do wykonywania zupełnie innych zawodów, wybór, przed jakim staniesz po ukończeniu studiów będzie niezwykle szeroki. Z powodzeniem zatrudnisz się we wszelkich placówkach związanych ze szkolnictwem, zarówno w roli nauczyciela przedmiotów początkowych, jak i pedagoga udzielającego psychicznego wsparcia i niosącego pomoc w trudnościach z nauką. Jeśli czujesz się przygotowany do pracy z tak zwaną "trudną" młodzieżą oraz dziećmi pochodzącymi ze środowisk patologicznych, odnajdziesz się w domach poprawczych, zakładach resocjalizacyjnych i domach dziecka. Jeśli natomiast w toku studiów wybierzesz specjalność z zakresu doradztwa zawodowego, będziesz oferować najmłodszym wsparcie w dokonaniu wyboru ścieżki przyszłej edukacji oraz kariery. Jak sam widzisz, możliwości są praktycznie nieograniczone, a wspólnym mianownikiem wszystkich zawodów są dzieci i młodzież.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Aby dostać się na kierunek pedagogika - studia online na większości uczelni, w procesie rekrutacji brane jest pod uwagę świadectwo maturalne upoważniające do podjęcia studiów wyższych oraz opłata semestralna.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PEDAGOGIKA - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku pedagogika - studia online

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • metod, ćwiczeń i zabaw potrzebnych w przyszłej pracy dydaktycznej
 • pracy z dziećmi ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi
 • planowania, organizowania i realizacji działań resocjalizacyjnych w różnorodnych placówkach
 • specyfiki funkcjonowania osoby nieprzystosowanej społecznie oraz z metod pracy z taką osobą
 • prawnych podstaw pracy na terenie zakładów karnych
 • podstawowych pojęć z zakresu prawa karnego

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku pedagogika - studia online

Absolwent kierunku pedagogika - studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • przedszkolach i szkołach
 • ośrodkach wychowawczych i szkolno-wychowawczych
 • domach dziecka
 • pogotowiach opiekuńczych
 • świetlicach terapeutycznych
 • poradniach psychologiczno-pedagogicznych
 • placówkach leczenia uzależnień
 • działach HR i rekrutacji w różnych instytucjach
 • poradniach psychologiczno-pedagogicznych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA - STUDIA ONLINE

Komentarze (0)