Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia – inżynierskie i techniczne

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia – inżynierskie i techniczne

Studia inżynierskie i techniczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku bądź 4 lata (studia pierwszego stopnia) lub 1,5 roku albo 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - studia inżynierskie i techniczne 2024

Specjalności - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie: znaleziono 0

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

Grupa kierunku

Czym są studia inżynierskie i techniczne

Studia inżynierskie i techniczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to przestrzeń kształcenia, która prezentuje się nieco inaczej od przestrzeni oferowanych w innych uczelniach. Tutaj największy akcent stawia się na zagadnienia związane ze środowiskiem, ekologią, energią odnawialną, czy bioinżynierią. Studenci zdobywają wiedzę w zakresie między innymi: oceny technik i technologii stosowanych w gospodarce rolnej oraz leśnej, projektowania, budowy, naprawy i eksploatacji maszyn i urządzeń oraz kontrolowania procesów produkcyjnych, stosowanych w środowisku rolniczym i leśnym, produkcji i przetwarzania energii ze źródeł odnawialnych, czy też zaopatrzenia w wodę na potrzeby komunalne, przemysłowe i rolnicze.

W programach nauczania odnaleźć można przedmioty dotyczące między innymi: meteorologii, mikrobiologii, geodezji i kartografii, mechaniki technicznej, termodynamiki, komputerowego wspomagania projektowania, budownictwa wodnego, ekonomii i inżynierii gospodarki wodnej.

Zobacz także

studia w Warszawie

studia inżynierskie i techniczne w Warszawie

Praca po studiach

Warto podkreślać interdyscyplinarność studiów inżynierskich i technicznych, ponieważ to właśnie charakter kształcenia otwiera wiele drzwi i kreśli różnorodne scenariusze na przyszłość zawodową. Absolwenci studiów w SGGW sprawnie poruszają się po zagadnieniach gospodarki wodnej, ochrony środowiska, technologii tworzyw drzewnych, technologii stosowanych w gospodarce rolnej, wdrażania technologii energii odnawialnej. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: przemyśle biotechnologicznym, przedsiębiorstwach wykonawczych budownictwa wodnego i wodno- melioracyjnego, przedsiębiorstwach wykonawczych budownictwa komunalnego i przemysłowego, biurach projektowych, firmach konsultingowych, instytutach naukowych, firmach i organizacjach wspierających modernizację rolnictwa, ośrodkach badawczo- rozwojowych, zakładach przetwórstwa rolno- spożywczego, zakładach przemysłu drzewnego, pracowniach ochrony i konserwacji zabytków.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia inżynierskie i techniczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, chemia, fizyka, biologia.

 

Ile kosztują studia inżynierskie i techniczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia inżynierskie i techniczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie mogą być bezpłatne oraz odpłatne, a wszystko zależy od tego, który tryb kształcenia wybierzemy. Studiami bezpłatnymi są studia stacjonarne, natomiast studiami płatnymi są studia niestacjonarne, jednak należy dokładnie sprawdzić, czy wybrany przez nas kierunek realizowany jest w takiej formie. A jaki jest koszt nauki? W zależności od wybranego kierunki waha się on od 5600 złotych do 9000 złotych.

Zobacz także

SGGW kierunki

SGGW rekrutacja

Jak wyglądają studia inżynierskie i techniczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia inżynierskie i techniczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to zestaw kierunków, w którym każdy odnajdzie coś dla siebie. To przestrzeń, w której odnaleźć można zagadnienia dotyczące między innymi: technologii biomedycznej, technologii drewna, technologii energii odnawialnej, inżynierii i gospodarki wodnej, inżynierii środowiska, czy inżynierii systemów biotechnicznych. Większość kierunków prowadzona jest w trybie stacjonarnym.

Studia inżynierskie i techniczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia inżynierskie i techniczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia inżynierskie i techniczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie dzielą się na studia pierwszego i drugiego stopnia, czyli inżynierskie oraz magisterskie. Studia inżynierskie, w zależności od kierunku i trybu kształcenia, trwają 3,5 roku lub 4 lata, natomiast studia magisterskie 1,5 roku lub 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Studia inżynierskie i techniczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to obszar złożony z licznych kierunków, z których większość realizowana jest w trybie stacjonarnym. Tryb stacjonarny charakteryzuje się tym, że zajęcia realizowane są od poniedziałku do piątku i rozpoczynają się w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny dzieli się na formę wieczorną oraz zaoczną, ale zdecydowanie popularniejsza i częściej oferowana jest ta druga, polegająca na realizowaniu zajęć w ramach tzw. zjazdów, organizowanych w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie.

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - kierunki studiów

Inżynierskie i techniczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Komentarze (0)