Politechnika Lubelska studia – ekonomiczne

Politechnika Lubelska studia – ekonomiczne

Studia ekonomiczne w Politechnice Lubelskiej to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia pierwszego stopnia) albo 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Politechnika Lubelska - studia ekonomiczne 2024

Kierunki studiów - Politechnika Lubelska: znaleziono 2

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Finanse i rachunkowość

I stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Rachunkowość i controlling

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia ekonomiczne

Studia ekonomiczne mają stałą, mocną pozycję w rozmaitych rankingach i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kandydatów. Kształcenie pozwala pozyskać obszerną, a przede wszystkim specjalistyczną wiedzę, a także liczne umiejętności, na które nieustannie istnieje duże zapotrzebowanie rynku.

Studia ekonomiczne w Politechnice Lubelskiej to obszar kształcenia nastawiony na dogłębne poznanie zagadnień związanych z finansami, rachunkowością, ekonomią, zarządzaniem oraz controllingiem, a także pozyskanie praktycznych umiejętności w zakresie rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarczych, zakładania i prowadzenia własnej działalności, jak również projektowania systemów controllingu i stosowania narzędzi informatycznych w księgowości. W toku kształcenia studenci uczestniczą w zajęciach dotyczących między innymi: mikroekonomii i makroekonomii, statystyki opisowej, ubezpieczeń gospodarczych, zarządzania przedsiębiorstwem, funkcjonowania systemu finansowego, rachunkowości budżetowej, opodatkowania działalności gospodarczej, zarządzania finansami przedsiębiorstwa, czy zasad ewidencji i wyceny instrumentów finansowych.

Kształcenie w ramach studiów ekonomicznych w Politechnice Lubelskiej pozwala studentom rozwinąć istotne umiejętności. Jakie? Między innymi w zakresie: monitorowania zdarzeń gospodarczych, ewidencjonowania operacji gospodarczych, analizowania przepływów pieniężnych, przeprowadzania analiz danych ekonomicznych, obliczania wskaźników makroekonomicznych, podejmowania decyzji zarządczych przy wykorzystaniu danych finansowych, modelowania procesów finansowych, przeprowadzania kalkulacji kosztów, czy też wyceniania instrumentów rynku finansowego.

Zobacz także

studia w Lublinie

studia ekonomiczne w Lublinie

Praca po studiach

Absolwenci studiów ekonomicznych w Politechnice Lubelskiej wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Potrafią identyfikować i interpretować zdarzenia, procesy i struktury rzeczywistości gospodarczej w skali lokalnej, regionalnej i globalnej, znają metody i techniki niezbędne w podejmowaniu decyzji dotyczących problemów finansowych i zarządzania finansami, a także wiedzą jak samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą. Z pozyskanym podczas studiów wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: instytucjach finansowych, biurach rachunkowych, agencjach konsultingowych, administracji państwowej i samorządowej, a także w placówkach naukowo- badawczych.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia ekonomiczne w Politechnice Lubelskiej w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, geografia, informatyka, wiedza o społeczeństwie.

 

Ile kosztują studia ekonomiczne w Politechnice Lubelskiej

Politechnika Lubelska jest uczelnią publiczną, a zatem za kształcenie na studiach stacjonarnych nie pobierane są opłaty. A ile kosztuje nauka w trybie niestacjonarnym? Koszt kształcenia waha się od 1950 złotych do 2300 złotych za semestr.

Zobacz także

Politechnika Lubelska kierunki

Politechnika Lubelska rekrutacja

Jak wyglądają studia ekonomiczne w Politechnice Lubelskiej

Obszar studiów ekonomicznych w Politechnice Lubelskiej reprezentowany jest przez dwie propozycje kształcenia. Pierwsza prowadzona jest na studiach pierwszego stopnia, natomiast druga na studiach stopnia drugiego. Co warto podkreślić, studia te wyróżniają się praktycznym charakterem, a programy nauczania opracowane zostały we współpracy z przedsiębiorstwami i organizacjami branżowymi. Mówiąc o programach nauczania warto podkreślić, że złożone są z wielu zagadnień, które reprezentują dziedziny: ekonomii, finansów, rachunkowości, zarządzania, matematyki oraz informatyki. Tak złożona wiedza pozwoli na rozpoznawanie, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów gospodarczych, a także na założenie i prowadzenie w zgodzie z polskim prawem bilansowym własnej działalności gospodarczej. Oczywiście, nie można zapomnieć o tym, że dzięki kształceniu można pozyskać solidne przygotowanie do wykonywania rozmaitych zawodów. Na przykład: księgowego, specjalisty do spraw rachunkowości zarządczej, analityka inwestycyjnego, czy doradcy finansowego.

Studia ekonomiczne w Politechnice Lubelskiej:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia ekonomiczne w Politechnice Lubelskiej

Studia ekonomiczne w Politechnice Lubelskiej to dwa kierunki, z czego jeden prowadzony jest na studiach licencjackich, a drugi na studiach magisterskich. Studia licencjackie obejmują 3 lata nauki, natomiast studia magisterskie trwają 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Studia ekonomiczne w Politechnice Lubelskiej możemy podzielić na kierunki, stopnie kształcenia oraz formę kształcenia. Nauka na pierwszym stopniu prowadzona jest wyłącznie w trybie stacjonarnym, natomiast nauka na stopniu drugim oferuje studentom możliwość wyboru, a zatem mogą odbywać zajęcia zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Forma stacjonarna, nazywana często studiami dziennymi, polega na uczęszczaniu na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i realizowaniu zawartych w planie zajęć, które rozpoczynają się zwykle w godzinach porannych. Forma niestacjonarna natomiast przybiera najczęściej postać studiów zaocznych, na które decydują się zwykle te osoby, które pragną połączyć naukę z pracą. Studia zaoczne to studia weekendowe, bowiem zajęcia organizowane są w ramach zjazdów, które odbywają się zazwyczaj dwa razy w miesiącu.

 

Politechnika Lubelska - kierunki studiów

Ekonomiczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Lubelska

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia