Informatyka

Informatyka

11.03.2024

Informatyka – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku informatyka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku informatyka w UKSW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek informatyka - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Kandydaci na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek informatyka musieli uzyskać co najmniej 78.00 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Program kształcenia na kierunku Informatyka opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać szeroką wiedzę informatyczną, na silnych podstawach matematycznych. Oznacza to, że w toku studiów studenci zdobywają najpierw wiedzę matematyczną obejmującą podstawy analizy matematycznej, algebry, matematyki dyskretnej, metod probabilistycznych i statystyki, a także wiedzę dotyczącą metod opisu prawidłowości, zjawisk i procesów z wykorzystaniem języka matematyki. Później zdobywają wiedzę w zakresie konstruowania algorytmów, podstawowych struktur danych stosowanych w programowaniu, serwerów WWW oraz metod budowy aplikacji WWW, czy też zarządzania informacją oraz różnych paradygmatów programowania i języków programowania.

Absolwenci studiów na kierunku Informatyka posiadają obszerną wiedzę i liczne umiejętności, a także kompetencje społeczne, konieczne do swobodnego poruszania się po rynku zatrudnienia, który przed wykształconymi informatykami otwiera wiele zawodowych możliwości.

 

Program studiów i przedmioty

Informatyka główne przedmioty:

  • matematyka dyskretna
  • analiza matematyczna
  • programowanie strukturalne
  • techniki cyfrowe
  • algebra liniowa
  • inżynieria oprogramowania
  • systemy operacyjne
  • algorytmy i struktury danych
  • metody numeryczne
  • semantyka i weryfikacja programów
  • zarządzanie komunikacją w zespole programistycznym

 

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie to 45 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Informatyka, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Celem kształcenia jest uzyskanie szerokiej wiedzy, na którą składają się różne czynniki, takie jak: znajomość podstawowych obszarów zastosowań informatyki, wiedza na temat zasad tworzenia programów w językach wysokiego poziomu, umiejętność sprawdzania poprawności wnioskowań w budowaniu dowodów formalnych. Informatyka na UKSW to także konfigurowanie i administrowanie wybranych systemów operacyjnych, a także wiedza z zakresu technologii sieciowych i zasad bezpieczeństwa sieci.

Program nauczania zaś zawiera następujące przedmioty: matematyka dyskretna, algebra liniowa, inżynieria oprogramowania, systemy operacyjne, algorytmy i struktury danych, metody numeryczne, semantyka i weryfikacja programów, zarządzanie komunikacją w zespole programistycznym. Zajęcia realizowane w programie mają za zadanie przybliżyć wiele zagadnień, wśród których znajdują się: podstawy arytmetyki zmiennopozycyjnej i analizy błędów w algorytmach numerycznych, programowanie w języku wysokiego poziomu, metody projektowania, analizowania i programowania algorytmów.

Zdobytą wiedze i rozwinięte umiejętności absolwenci Informatyki mogą wykorzystać w firmach komputerowych zajmujących się tworzeniem oprogramowania, lub administracją sieci komputerowych, w administracji państwowej i samorządowej, instytucjach naukowo- badawczych.

 

Opinie

Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie opinie? Marek student II- stopnia Informatyki mówi:

„Informatyka to bardzo pasjonujący kierunek, ale – i tutaj muszę niektórych zmartwić – niełatwy. Informatyka opiera się na matematyce, stąd w planie zajęć całkiem sporo przedmiotów z nią związanych. Jeśli nie jesteś matematycznym prymusem, może być ciężko. Ale żeby w mojej wypowiedzi było trochę optymizmu, warto się uczyć, warto się starać. Przed informatykami świat stoi otworem.”

 

Gdzie studiować informatykę na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Studia na kierunku informatyka prowadzone są przez Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zlokalizowany przy ul. Wóycickiego 1/3 bud. 21 w Warszawie.

Kontakt:

tel. 22 569 96 70

www.wmp.uksw.edu.pl

Informatyka Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

  • studia stacjonarne I stopnia: 115
  • studia stacjonarne II stopnia: 25
  • studia niestacjonarne I stopnia: 50
  • studia niestacjonarne II stopnia: 20

 

Informatyka Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

INFORMATYKA - ważne informacje

Informatyka studia Warszawa

Informatyka studia

Informatyka studia online

Informatyka studia online w Warszawie

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Informatykę na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • struktur danych i algorytmów służących kompilacji i wykonywaniu skompilowanych programów,
  • organizacji zespołu programistów wspieranej pakietami dedykowanymi poszczególnym zadaniom wchodzącym w skład projektu programistycznego,
  • dowodzenia twierdzeń i obalania hipotez poprzez konstrukcje i dobór kontrprzykładów,
  • sprawdzania poprawności wnioskowań w budowaniu dowodów formalnych,
  • projektowania algorytmów oraz analizowania  ich pod katem poprawności i złożoności,
  • metod ilościowych,
  • sieci mobilnych i bezprzewodowych,
  • bezpieczeństwa systemów komputerowych,
  • inżynierii oprogramowania,
  • technik cyfrowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

  • firmach komputerowych,
  • instytucjach europejskich,
  • instytucjach szczebla centralnego i administracji państwowej,
  • instytucjach samorządowych na szczeblu powiatów i gmin,
  • instytucjach pozarządowych,
  • instytucjach naukowo-badawczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku informatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

matematyka, język obcy nowożytny, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów I stopnia na tym samym kierunku studiów, na który się rekrutują, kwalifikowani są w oparciu o średnią z toku studiów.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

HARMONOGRAM REKRUTACJI+

Kierunki studiów w Warszawie tworzą razem bardzo długą listę dyscyplin, a wśród nich wyraźne miejsce zajmuje Informatyka, która każdego roku bije rekordy popularności wśród kandydatów. Każdy kto chce studiować ten kierunek na UKSW musi pamiętać o tym, że na początku czerwca rozpoczyna się rekrutacja. Aby wziąć w niej udział należy założyć indywidualne konto w systemie IRK, który stanowi swego rodzaju centrum dowodzenia procesem kwalifikacyjnym.

Po wybraniu kierunku, dokonaniu opłaty rekrutacyjnej i wprowadzeniu wyników maturalnych kandydaci otrzymują informację o zakończeniu rekrutacji i jej wynikach. Mogą oni zostać zakwalifikowani, wpisani na listę rezerwową, bądź niezakwalifikowani. W przypadku niewypełnienia limitu miejsc po rekrutacji dodatkowej komisja rekrutacyjna może przeprowadzić rekrutację w terminie uzupełniającym.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

DOKUMENTY REKRUTACYJNE+

Dokumenty rekrutacyjne to część postępowania, która obowiązuje wyłącznie tych kandydatów, którzy otrzymali informację o zakwalifikowaniu na studia. Zobowiązani są oni do złożenia niezbędnych dokumentów. O jakie dokumenty chodzi ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

OPŁATY REKRUTACYJNE+

Opłata rekrutacyjna dotyczy wszystkich kandydatów, ponieważ stanowi swego rodzaju przepustkę do wzięcia udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym. Można jej dokonać zarówno przez zlecenie przelewu w banku, na poczcie oraz za pomocą przelewu internetowego, z którego można potem wydrukować potwierdzenie. Czy to jedyna opłata jaka nas czeka ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

PRZEDMIOTY KWALIFIKACYJNE+

W procesie rekrutacji 2024/2025 na informatykę w UKSW wymagane są 2 przedmioty: język polski i język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, informatyka, fizyka, fizyka i astronomia albo chemia.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

PRZELICZNIK PUNKTÓW KWALIFIKACYJNYCH+

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

OLIMPIADY ORAZ KONKURSY+

Komisje rekrutacyjne będą kwalifikowały na studia z maksymalną liczbą punktów laureatów oraz finalistów olimpiad ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

Komentarze (0)