ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Pielęgniarstwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Pielęgniarstwo jest wynik testu obejmującego tematykę studiów I stopnia na danym kierunku.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Położnictwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Położnictwo jest wynik testu kwalifikacyjnego.
Studia na kierunku Zarządzanie w ochronie zdrowia mają na celu kształcenie profesjonalistów posiadających wysokie kompetencje i umiejących stosować narzędzia zarządcze, ekonomiczne, regulacyjne i komunikacyjne do optymalizacji procesów zarządczych zachodzących w sektorze ochrony zdrowia. Absolwenci tego kierunku mają również prawidłowo identyfikować naczelne zadanie systemu ochrony zdrowia, jakim jest utrzymanie zdrowia społeczeństwa na najwyższym poziomie, a w przypadku wystąpienia problemów - ratowanie zdrowia i życia ludzkiego.
W skali kraju kierunek jest unikatowy ze względu na, oparte na współpracy dwóch wydziałów, interdyscyplinarne podejście do kwestii zarządczych powstających w sektorze ochrony zdrowia. Gwarancję zapewnienia najwyższej jakości kształcenia na tym kierunku studiów stanowi wieloletnie doświadczenie interdyscyplinarnego zespołu nauczycieli Instytutu Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Instytutów Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej: Spraw Publicznych, Ekonomii, Finansów i Zarządzania oraz Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej w kształceniu przed- i podyplomowym.
Gwarancję daje również ścisła współpraca z instytucjami ochrony zdrowia i wiodącymi instytucjami akademickimi w kraju i za jego granicami, a także doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych w obszarach stanowiących przedmiot nauczania. Wiedza, umiejętności i kompetencje profesjonalne uzyskane w wyniku ukończenia studiów należą do szczególnie poszukiwanych i deficytowych w sferze organizacji sektora ochrony zdrowia oraz zarządzania poszczególnymi jego instytucjami.
Celem kształcenia jest przygotowanie przyszłych pracowników jednostek funkcjonujących w sektorze ochrony zdrowia i instytucjach z nim współpracujących, którzy będą potrafili zastosować różnorodne narzędzia organizacyjne, zarządcze, ekonomiczne, prawne i komunikacyjne do poprawy efektywności i skuteczności działania różnych podmiotów sektora ochrony zdrowia, a co za tym idzie całego systemu zdrowotnego.
Celem jest również wykształcenie u studentów/studentek kompetencji, niezbędnych do podjęcia pracy na niemedycznych stanowiskach samodzielnych i wykonawczych w instytucjach szeroko rozumianego sektora ochrony zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem zadań wymagających definiowania i rozwiązywania problemów zarządczych, ekonomicznych, organizacyjnych i komunikacyjnych.
Program studiów jest interdyscyplinarny i obejmuje trzy etapy kształtowania wiedzy i umiejętności studenta/studentki. Program studiów przewiduje obowiązkowe dla studentów/studentek praktyki prowadzone w instytucjach działających w szeroko rozumianym sektorze ochrony zdrowia. Możliwa jest realizacja części programu studiów w ramach wyjazdów zagranicznych.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Zarządzanie w ochronie zdrowia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
ZWIŃ
Studia jednolite magisterskie |
W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Fizjoterapia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Fizjoterapia jest wynik testu kwalifikacyjnego.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Ratownictwo medyczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
W skali całego kraju kierunek przez nas oferowany jest unikatowy ze względu na pogłębione interdyscyplinarne podejście do zdrowia populacji i sposobów jego ochrony. Realizację takiego charakteru studiów gwarantuje doświadczony zespół nauczycieli akademickich wykształconych w różnych dyscyplinach m.in.: nauk o zdrowiu, nauk ekonomicznych, prawnych, politycznych, nauk o zarządzaniu. Wyjątkowość i najwyższy poziom kształcenia potwierdzają pierwsze miejsce zajmowane przez kierunek w ogólnopolskim rankingu Perspektyw.
W programie studiów na kierunku Zdrowie publiczne szczególny nacisk jest położony na kształcenie, przygotowujące studentów/studentki do podjęcia w pracy zawodowej wyzwań związanych z funkcjonowaniem systemu ochrony zdrowia i zmianami zachodzącymi w jego otoczeniu (wyzwania technologiczne, demograficzne, epidemiologiczne, ekonomiczne i kulturowe).
Nowoczesne zdrowie publiczne cechuje się interdyscyplinarnym podejściem do problemów zdrowia populacji. Dlatego też program nauczania obejmuje zagadnienia z różnych dziedzin i dyscyplin nauki oraz obszarów praktyki, w szczególności z zakresu nauk o zdrowiu oraz nauk społecznych. Głównym celem kształcenia jest przygotowanie absolwentów/absolwentki i wyposażenie ich w kompetencje umożliwiające podjęcie pracy na stanowiskach wykonawczych w programach ochrony zdrowia, promocji zdrowia, profilaktyki itp., a także na stanowiskach w jednostkach administracyjnych opieki zdrowotnej, inspekcji sanitarnej i jednostkach świadczących usługi zdrowotne. Możliwa jest realizacja części programów studiów w ramach wyjazdów zagranicznych.
W celu zapoznania się z karierami zawodowymi absolwentów Zdrowia Publicznego, którzy ukończyli studia w Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz dowiedzenia się o rodzajach pracy, którą można po studiach wykonywać, zapraszamy na strony internetowe Instytutu Zdrowia Publicznego UJ CM – zakładka „Kariery absolwentów (wywiady)”: https://izp.wnz.cm.uj.edu.pl/pl/strona-glowna/kariery-absolwentow-wywiady/
Studia II stopnia
Program studiów obejmuje wiedzę z różnych dyscyplin naukowych, w tym nauk medycznych, nauk o zdrowiu, zarządzania, ekonomii, prawa oraz nauk społecznych. Celem studiów jest przygotowanie absolwenta do pracy na samodzielnych stanowiskach w programach ochrony zdrowia, promocji zdrowia, profilaktyki, a także na stanowiskach kierowniczych w instytucjach systemu ochrony zdrowia, w tym inspekcji sanitarnej oraz jednostkach świadczących usługi zdrowotne.
Program studiów realizowany jest w części także z udziałem studentów uczestniczących w europejskim programie Europubhealth plus, w ramach konsorcjum sześciu europejskich uczelni: EHESP School of Public Health, Francja, University of Sheffield’s School of Health and Related Research, Wielka Brytania, University of Granada – Andalusian School of Public Health, Hiszpania, University of Rennes 1, Francja, Maastricht University, Holandia oraz Uniwersytet Jagielloński. Studenci polscy mogą uczestniczyć w zajęciach wspólnie ze studentami zagranicznymi.
Studia pozwalają na nabycie umiejętności umożliwiających podjęcie pracy na stanowiskach kierowniczych i samodzielnych w programach ochrony zdrowia, promocji zdrowia, profilaktyki itp., a także na stanowiskach w jednostkach administracyjnych opieki zdrowotnej, inspekcji sanitarnej i jednostkach świadczących usługi zdrowotne. Studia przygotowują również do dalszej nauki na studiach trzeciego stopnia ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności dokonywania przeglądu i krytycznej oceny informacji/informacji naukowej.
Absolwent studiów posiada następującą wiedzę i umiejętności:
W celu zapoznania się z karierami zawodowymi absolwentów Zdrowia Publicznego, którzy ukończyli studia w Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz dowiedzenia się o rodzajach pracy, którą można po studiach wykonywać, zapraszamy na strony internetowe Instytutu Zdrowia Publicznego UJ CM – zakładka „Kariery absolwentów (wywiady)”: https://izp.wnz.cm.uj.edu.pl/pl/strona-glowna/kariery-absolwentow-wywiady/
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Zdrowie publiczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
|
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Zdrowie publiczne jest dyplom ukończenia studiów wyższych (co najmniej licencjata) na dowolnym kierunku. Dodatkowym kryterium formalnym upoważniającym do podjęcia studiów jest zaliczenie lektoratu z języka angielskiego na studiach wyższych lub zdanie matury międzynarodowej, lub ukończenie studiów anglojęzycznych, lub posiadanie certyfikatu znajomości języka angielskiego ekwiwalentnego do co najmniej poziomu B1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Elektroradiologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Uniwersytet Jagielloński to uczelnia, na której studia to nie tylko pochłanianie ogromnej ilości wiedzy, ale także bardzo ciekawa przygoda i czas spędzony z fantastycznymi ludźmi.
Studia były dla mnie najważniejsze, dlatego chciałem studiować na prestiżowej uczelni. Wybrałem Uniwersytet Jagielloński zmieniając swoje życia dla dobra wykształcenia. Czy było warto? Oczywiście, że tak.
Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim to nauka na piątkę z plusem
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Jednolite: