Elektroradiologia studia - kierunek studiów

Studia na kierunku elektroradiologia to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

 

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w pocesie kwalifikacyjnym na kierunek elektroradiologia na większości uczelni: 

 • biologia,
 • chemia,
 • matematyka,
 • fizyka,
 • geografia,
 • informatyka.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ELEKTRORADIOLOGIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE ELEKTRORADIOLOGIA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku fizyka medyczna

Gdański Uniwersytet Medyczny

Gdański Uniwersytet Medyczny

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Elektroradiologia  stopień: (I)

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując elektroradiologię

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • badań diagnostycznych i zabiegów terapeutycznych w zakresie elektroradiologii,
 • obsługi sprzętu do badań diagnostycznych,
 • anatomii człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem obrazu prawidłowych struktur i narządów, uzyskanym różnymi technikami obrazowania (rentgenografia, angiografia, KT, USG, NMR, scyntygrafia),
 • metod diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie, promieniowanie gamma, protonowe i neutronowe, a także ultradźwięki,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku elektroradiologia?

Chcesz dowiedzieć się jak działa aparatura radiodiagnostyczna i jak się ją obsługuje? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe oraz medyczne i szukasz innowacyjnego kierunku, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom nowoczesnego rynku? Jeśli tak to kierunek Elektroradiologia może okazać się dla Ciebie doskonałym wyborem!

Studia na kierunku elektroradiologia chętnie wybierane są przez osoby, które chciałby swoją intelektualną przyszłość związać z zawodami medycznymi, ale niekoniecznie czują, że kierunek lekarski spełniłby ich oczekiwania. Warto wziąć wtedy pod uwagę kierunek taki jak elektroradiologia, Znajduje się on w ofercie niemal każdej uczelni medycznej.

Studenci swoją przygodę z nim związaną mogą rozpocząć od kształcenia stacjonarnego (dziennego) lub niestacjonarnego (zaocznego). Zastanów się, która forma nauki będzie dla ciebie najdogodniejsza. Studia stacjonarne mają formę regularnych spotkań w trakcie trwania tygodnia – to wtedy odbywają się zajęcia. Z kolei studia niestacjonarne zadedykowane są osobom, które chciałby kształcić się podczas weekendowych zjazdów. Warto pamiętać jednak, że studia zaoczne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne.

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia elektroradiologiczne mają bardzo rozbudowane programy kształcenia. Osoby, które je wybierają, muszą mieć świadomość, że czeka je wiele intelektualnych wyzwań. Pierwsze semestry kształcenia poświęcone będą na poznawanie zagadnień podstawowych, charakterystycznych dla nauk medycznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku elektroradiologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • anatomię człowieka;
 • fizjologię człowieka;
 • czy patofizjologię.

 

Najważniejsze będzie jednak zapoznawanie się z tymi zagadnieniami, które mają ścisły związek z przeprowadzaniem wszelkich badań diagnostycznych, opartych o radioterapię i elektroradiologię. Studenci będą się bowiem uczyć tego, jak wykonywać poprawnie wszystkie te badania przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Przyszli elektroradiolodzy przejdą także przez intensywny kurs, wprowadzający do medycyny.

Oznacza to, że studenci zetkną się z treściami charakterystycznymi dla chociażby chirurgii, onkologii, czy ortopedii. Kierunki studiów takie jak elektroradiologia zakładają także odbycie szczegółowych praktyk na oddziałach szpitalnych – przyszli absolwenci dzięki temu nie będą wyłącznie dysponować rozbudowaną wiedzą. Znaczenie będzie mieć przede wszystkim jej umiejętność praktycznego wykorzystania.

 

3. Nabywane umiejętności

Jaką wiedzę i umiejętności nabędziesz w ramach studiów na kierunku Elektroradiologia? Po ukończeniu studiów będziesz świetnie przygotowany do świadczenia usług medycznych w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii.

Co więcej, zdobędziesz wiedzę teoretyczną o metodach diagnostycznych z wykorzystaniem promieni rentgenowskich, gamma czy protonowych. Poznasz także zasady odbioru i przekazywania sygnałów bioelektrycznych oraz badań z zakresu diagnostyki elektromedycznej.

 

4. Gdzie studiować elektroradiologię

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek elektroradiologia:

 

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ELEKTRORADIOLOGIA STUDIA NIESTACJONARNE

ELEKTRORADIOLOGIA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku elektroradiologia?

Studia na kierunku elektroradiologia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunki studiów takie jak elektroradiologia dzielą się na dwa podstawowe cykle kształcenia. Podział ten obejmuje większość kierunków w Polsce, także częściowo te z kręgu medycznego. Studenci swoją przygodę z kształceniem wyższym rozpoczną od studiów I stopnia. W przypadku elektroradiologii trwają one trzy lata, a więc sześć semestrów. To czas zdobywania podstawowej wiedzy, a po obronie pracy dyplomowej – otrzymanie tytułu licencjata.

Z kolei studia II stopnia na kierunku elektroradiologia trwają dwa lata. Studenci wzbogacają wtedy znacząco swoje kompetencje i przygotowują się do obrony najważniejszej pracy dyplomowej, która – jeśli wszystko powiedzie się pomyślnie – zagwarantuje im tytuł magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ELEKTRORADIOLOGIA STUDIA I STOPNIA

ELEKTRORADIOLOGIA STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku elektroradiologia

Praca po studiach

Gdzie możesz szukać zatrudnienia jako absolwent tego kierunku? O pracę możesz ubiegać się w pracowniach rentgenowskich, rentgenoskopii i radiologii interwencyjnej. Zatrudnienie możesz również podjąć w placówkach zajmujących się radioterapią lub medycyną nuklearną.

W dobie szybkiego rozwoju medycyny nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej pracy w zawodzie. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany aparaturą diagnostyczną i w przyszłości chciałbyś zająć się tym w sposób profesjonalny to na pewno odnajdziesz się na tym kierunku!

 
Absolwent kierunku elektroradiologia znajdzie zatrudnienie jako:
 • inspektor ochrony radiologicznej,
 • pracownik medycyny klinicznej,
 • pracownik w pracowni diagnostyki elektromedycznej, rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej,
 • audiolog,
 • pracownik oddziału ratunkowego w szpitalu.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA

Komentarze (0)