Elektroradiologia studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Chcesz dowiedzieć się jak działa aparatura radiodiagnostyczna i jak się ją obsługuje? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe oraz medyczne i szukasz innowacyjnego kierunku, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom nowoczesnego rynku? Jeśli tak to kierunek Elektroradiologia może okazać się dla Ciebie doskonałym wyborem!

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności nabędziesz w ramach studiów na kierunku Elektroradiologia? Po ukończeniu studiów będziesz świetnie przygotowany do świadczenia usług medycznych w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii. Co więcej, zdobędziesz wiedzę teoretyczną o metodach diagnostycznych z wykorzystaniem promieni rentgenowskich, gamma czy protonowych. Poznasz także zasady odbioru i przekazywania sygnałów bioelektrycznych oraz badań z zakresu diagnostyki elektromedycznej.

Praca po studiach

Gdzie możesz szukać zatrudnienia jako absolwent tego kierunku? O pracę możesz ubiegać się w pracowniach rentgenowskich, rentgenoskopii i radiologii interwencyjnej. Zatrudnienie możesz również podjąć w placówkach zajmujących się radioterapią lub medycyną nuklearną. W dobie szybkiego rozwoju medycyny nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej pracy w zawodzie. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany aparaturą diagnostyczną i w przyszłości chciałbyś zająć się tym w sposób profesjonalny to na pewno odnajdziesz się na tym kierunku!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na elektroradiologię, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: matematyka, biologia, fizyka z astronomią.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ELEKTRORADIOLOGIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując elektroradiologię

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • badań diagnostycznych i zabiegów terapeutycznych w zakresie elektroradiologii,
  • obsługi sprzętu do badań diagnostycznych,
  • anatomii człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem obrazu prawidłowych struktur i narządów, uzyskanym różnymi technikami obrazowania (rentgenografia, angiografia, KT, USG, NMR, scyntygrafia),
  • metod diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie, promieniowanie gamma, protonowe i neutronowe, a także ultradźwięki,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku elektroradiologia

Absolwent kierunku elektroradiologia znajdzie zatrudnienie jako:
  • inspektor ochrony radiologicznej,
  • pracownik medycyny klinicznej,
  • pracownik w pracowni diagnostyki elektromedycznej, rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej,
  • audiolog,
  • pracownik oddziału ratunkowego w szpitalu.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA

Komentarze (0)