ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia II stopnia stacjonarne
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Biotechnologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Biotechnologia jest ocena na dyplomie ukończenia studiów I stopnia oraz średnia ważona z przebiegu studiów.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Chemia jest ocena na dyplomie ukończenia studiów I stopnia oraz średnia ważona z przebiegu studiów.
Absolwenci kierunku „Chemia i analityka przemysłowa” posiadają umiejętność posługiwania się wiedzą z zakresu podstawowych zagadnień chemii i analityki chemicznej oraz korzystania z tej wiedzy w pracy zawodowej, w szczególności bezpiecznego stosowania wyrobów chemicznych i korzystania z różnorodnych technik i metod analitycznych.
Znają zasady zrównoważonego rozwoju i przepisy prawne w zakresie działalności gospodarczej. Ponadto wykazują umiejętność interpretacji i ilościowego opisu podstawowych zjawisk fizykochemicznych, prowadzenia prac laboratoryjnych i analiz chemicznych, pracy z nowoczesną aparaturą i sprzętem analitycznym, oceny ryzyka postępowania z próbkami i odpadami, oceny i interpretacji danych pomiarowych, czy organizowania bezpiecznych i efektywnie działających stanowisk pracy.
Ukończenie studiów gwarantuje także znajomość języka angielskiego na poziomie biegłości B2, umiejętność posługiwania się specjalistycznym językiem z zakresu chemii i analityki chemicznej oraz przygotowuje do podjęcia studiów II stopnia.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
Chemia i Inżynieria Materiałów zajmuje się technologią produkcji materiałów, badaniem ich struktury, właściwości oraz zastosowaniem praktycznym w nowoczesnych gałęziach przemysłu, takich jak: elektronika, fotonika, nowoczesne polimery, metalurgia, czy też biotechnologia.
Studenci uczą się innowacyjnych metod wytwarzania, modyfikowania i badania nanomateriałów, polimerów, substancji hybrydowych, nanokompozytów, metali i stóp oraz powłok kompozytowych. Absolwenci potrafią charakteryzować nowe materiały z wykorzystaniem najnowszych technik analitycznych na przykład spektroskopii, mikroskopii, technik laserowych najnowszej generacji i analizy termicznej.
ZWIŃ
Studia II stopnia stacjonarne
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Chemia i inżynieria materiałów brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Chemia i inżynieria materiałów jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie oraz średnia ważona z przebiegu studiów.
Inżynieria Chemiczna i Procesowa zajmuje się projektowaniem zintegrowanych procesów i ciągów technologicznych występujących w przemyśle chemicznym oraz w branżach pokrewnych, takich jak: energetyczna, spożywcza, farmaceutyczna i biotechnologiczna. Zajmuje się także zagospodarowanie produktów ubocznych, odpadów w myśl czystej technologii.
Do zakresu nauki zalicza się również projektowanie aparatów do separacji i oczyszczania produktów, w tym bioproduktów. Prowadzone przez studentów prace laboratoryjne i analizy chemiczne są realizowane z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia II stopnia stacjonarne
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa jest ocena na dyplomie ukończenia studiów I stopnia oraz średnia ważona z przebiegu studiów.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Technologia chemiczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Technologia chemiczna jest ocena na dyplomie ukończenia studiów I stopnia oraz średnia ważona z przebiegu studiów.
żenujący poziom kształcenia
bardzo przeciętny wydział, nie polecam
Wydział jak i wykładowcy prezentują bardzo niski poziom, słabe wyposażenie laboratoriów,sam wygląd wydziału bardzo odstrasza, od studentów nie wymaga się zbyt wiele. Z profesorami nie da się nawiązać żadnych konwersacji. Stanowczo nie polecam
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: