CHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓW

CHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓW

CHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓW studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W czasach wzmożonego rozwoju różnych gałęzi przemysłu, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny technologii i produkcji materiałów, używanych w tym sektorze. Jako odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy powstały studia chemia i inżynieria materiałów, które przygotowują do pracy z materiałami wykorzystywanymi w przemyśle i gospodarce.
Ten niezwykle przyszłościowy kierunek jest skierowany do wszystkich, którzy interesują się chemią i chcieliby związać z nią swoją przyszłość oraz zdobyć stabilny zawód w nowoczesnych obszarach przemysłu. Jeżeli ten opis idealnie do Ciebie pasuje to studia na kierunku chemia i inżynieria materiałów powinny być twoim wyborem!
 
Czego nauczysz się na kierunku chemia i inżynieria materiałów?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin, takich jak chemia, inżynieria materiałów czy nanotechnologia. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach związanych z badaniem i produkcją materiałów używanych w różnych sektorach przemysłu.
Dowiesz się więcej o: polimerach, materiałach hybrydowych, powłokach kompozytowych, elastomerach, biomateriałach oraz zaawansowanych materiałach elektronicznych, z którymi będziesz spotykał się na co dzień w swojej przyszłej pracy zawodowej. Ponadto, nauczysz się obsługiwać nowoczesne urządzenia i zaznajomisz się z różnorodnymi technikami. Znajomość takich aparatur, jak: DSC, TG, DMTA, AFM, druk 3D, lasery, wytłaczarki dwuślimakowe oraz reometry, sprawi, że zdobędziesz umiejętności i doświadczenie niezbędne do rozpoczęcia kariery w sektorach nowoczesnego przemysłu i gospodarki.
Na dalszym etapie nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w której kierunku chcesz się dalej kształcić. Zadecydujesz pomiędzy: inżynierią i technologią polimerów, metalurgią chemiczną i korozją metali a zaawansowanymi materiałami funkcjonalnymi. Dzięki bogatej ofercie edukacyjnej będziesz miał szansę wybrać optymalną i dopasowaną do twoich potrzeb oraz zainteresowań ścieżkę.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Jako absolwent kierunku chemia i inżynieria materiałów będziesz dysponował kompleksową wiedzą o nowoczesnych materiałach używanych w przemyśle oraz zyskasz umiejętności z zakresu chemii i nauk pokrewnych. Tak szerokie kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w sektorze przemysłowym i gospodarczym. Przede wszystkim, będziesz mógł objąć stanowisko technologa, inżyniera materiałowego, specjalisty do spraw rozwoju produktu czy specjalisty do spraw badań i rozwoju.
Co więcej, możesz związać swoją przyszłość z nauką i pracować w ośrodkach rozwojowo-badawczych i w laboratoriach. W związku z tym, że jest to niezwykle rozwojowa branża, a specjaliści z tego obszaru są doceniani na całym świecie, ukończenie studiów otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Co więcej, po zdaniu egzaminu dyplomowego możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć pracę naukową.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku chemia i inżynieria materiałów musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia. Wymagane wykształcenie to: inżynier, inżynier architekt, magister inżynier lub magister inżynier architekt.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Chemia i inżynieria materiałów  stopień: (I)  (II)

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU CHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓW

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Chemiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU CHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓW:

 • wiedza chemiczna
 • wiedza z zakresu nanotechnologii
 • znajomość nowoczesnego oprogramowania komputerowego używanego w chemii i inżynierii materiałowej
 • umiejętność projektowania i badania materiałów używanych w przemyśle
 • umiejętność obsługi nowoczesnych urządzeń i aparatury

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓW STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓW STUDIA I STOPNIA

CHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓW STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU CHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓW:

 • przemysł
 • technolog
 • inżynier materiałowy
 • laboratoria
 • ośrodki rozwojowo-badawcze
 • specjalista do spraw badań i rozwoju
 • specjalista do spraw rozwoju produktu

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓW

Komentarze (0)