Zakres nauczania na kierunku obejmuje szeroko pojęty obszar inżynierii środowiska. Oznacza to duże perspektywy zatrudnienia. Możliwości pracy:
Zwiń
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia I stopnia stacjonarne
Studia II stopnia stacjonarne
Studia I stopnia niestacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Inżynieria środowiska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Inżynieria środowiska jest ocena na dyplomie ukończenia studiów I stopnia oraz średnia ważona z przebiegu studiów.
Studia na kierunku dotyczą zagadnień z tematyki związanej z zarządzaniem i ochroną środowiska, polityką zrównoważonego rozwoju, bioinżynierią środowiska, mikrobiologią techniczną oraz oczyszczaniem i odnową wód, oczyszczaniem ścieków, gleby, powietrza i gazów odlotowych, a także gospodarką zasobooszczędną i niskoemisyjną. Studia inżynierskie (I stopnia) obejmują naukę w zakresie:
Zwiń
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia I stopnia stacjonarne
Studia II stopnia stacjonarne
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Technologie ochrony środowiska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Technologie ochrony środowiska jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie oraz średnia ważona z przebiegu studiów.
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: