Dodaj do ulubionych

GASTRONOMIA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku gastronomia to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa  3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu  inżyniera.

Studia na kierunku gastronomia
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku gastronomia rozpocznie się 29 marca 2022 r. i potrwa do 28 października 2022 r. | gastronomia - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności gastronomia możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym (zaocznym) | gastronomia - uczelnie >

Opis kierunku

Program nauczania na kierunku gastronomia będzie oscylował wokół nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu dietetyki, technologii żywności, biochemii czy mikrobiologii. Ponadto rozwiną szereg umiejętności praktycznych i nauczą się sposobu obróbki dań oraz sposobu ich podania. Co więcej poznają tajniki prowadzenia punktu gastronomicznego.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w poradniach dietetycznych, firmach cateringowych, punktach gastronomicznych czy w firmach zajmujących się technologią żywności.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Studia związane z dietetyką i żywieniem zyskują coraz większą popularność wśród maturzystów w całej Polsce. Dlatego też kandydaci na kierunek gastronomia powinni zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi obowiązującymi na danej uczelni wyższej. W przypadku szkół niepublicznych należy zdać egzamin maturalny z dowolnych przedmiotów maturalnych. Kandydaci muszą także pamiętać o dostarczeniu wymaganych dokumentów i dokonaniu opłaty.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GASTRONOMIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   GASTRONOMIA - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku gastronomia

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GASTRONOMIA?

   Gastronomia to kierunek, który wyróżnia się interdyscyplinarnym programem nauczania. Studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu dietetyki, technologii żywności, nauk o zdrowiu czy medycyny. Ponadto rozwiną szereg cennych umiejętności praktycznych z zakresu różnorodnych dziedzin. Dzięki temu studenci zwiększą swoje szanse na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy zawodowej.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku gastronomia możemy podzielić na:

   1. Typ

   • studia I stopnia (inżynierskie)

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne
   • studia niestacjonarne

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku gastronomia będą mieli szansę zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych, między innymi takich jak medycyna, dietetyka czy nauki biologiczne i chemiczne. W planie znajdzie się także wiele ciekawych przedmiotów o tematyce związanej z biochemią, biotechnologią czy chemią żywności. Ponadto dowiedzą się więcej o gospodarce żywnościowej oraz towaroznawstwie.

   Osoby, które aplikują na powyższy kierunek rozwiną także cenne umiejętności praktyczne oraz podniosą swoje kwalifikacje zawodowe. Przede wszystkim nauczą się działań związanych z technologią oraz przetwórstwem żywności. Ponadto zdobędą zdolności z zakresu obróbki i profesjonalnego podania dań. Studenci wykształcą umiejętność organizacji żywienia zbiorowego oraz obsługi konsumenta. Ważnym elementem kształcenia będzie doskonalenie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania i ekonomii, co umożliwi absolwentom założenie własnej działalności gospodarczej o profilu związanym z gastronomią i żywieniem.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GASTRONOMIA?

   Studia na kierunku gastronomia trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GASTRONOMIA?

   Absolwenci kierunku gastronomia, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, nie powinni mieć problemów ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako pracownicy restauracji, hoteli czy punktów żywienia zbiorowego. Dobrym rozwiązaniem może być zatrudnienie w firmach cateringowych, poradniach dietetycznych oraz centrach odnowy biologicznej.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku gastronomia:

   • poradnie dietetyczne
   • centra odnowy biologicznej
   • hotele
   • firmy cateringowe
   • restauracje
   • placówki żywienia zbiorowego
   • ośrodki kultury
   • własna działalność gospodarcza

   Zobacz inne kierunki Gastronomia i hotelarstwo

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GASTRONOMIA

   Komentarze (0)

   wsaib

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia