Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Zatrudnienie osób ze szczególnymi potrzebami w administracji publicznej to propozycja kształcenia, której program osadzony jest w głównej mierze na podstawach nauk prawnych, a największą uwagę zwraca na fakt, że proces zatrudnienia osób ze szczególnymi potrzebami wymaga odpowiedniego zaangażowania pracodawców i przygotowania pracowników urzędów.
Co oczywiste, omawiana ścieżka kształcenia to element znacznie większej całości. Oznacza to, że aby móc ją dokładnie poznać i zrozumieć należy najpierw pozyskać wiedzę podstawową, fundamentalną dla Administracji. Dzięki realizowanym zajęciom studenci poznają struktury i zasady funkcjonowania aparatu administracji publicznej i gospodarczej, zasady konstruowania i funkcjonowania struktur jednostek administracyjnych, podstawy prawne i zasady podejmowania i wykonywania zadań administracji publicznej, zasady tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości. Nabywają umiejętności w zakresie: analizowania przyczyn i przebiegu procesów i zjawisk społecznych, opracowywania tekstów aktów prawnych, stosowania technik informacyjno- komunikacyjnych czy planowania i organizowania pracy grupowe i indywidualnej.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci przygotowani są do pracy przede wszystkim w administracji publicznej, ale oprócz tego mogą znaleźć zatrudnienie w agencjach reklamy i marketingu, firmach finansowych czy działach Human Resources.