Żywienie zwierząt studia – kierunek studiów

Żyjemy w czasach, gdzie wzrost świadomości na temat istot żywych, a zwłaszcza zwierząt, wymusza poczucie moralnego obowiązku zapewniania im optymalnych dla danego gatunku warunków życia. Pomimo faktu, że jedynym przeznaczeniem zwierząt hodowlanych jest istnienie, aby za jakiś czas skończyć na czyimś talerzu, niewątpliwie zasługują one na godne traktowanie.

Prawidłowe żywienie zwierząt gospodarczych zapewnia im nie tylko prawidłowy rozwój i chroni przed dotkliwymi skutkami chorób spowodowanych niedoborami kluczowych dla życia składników, ale również przyczynia się do wartości odżywczych przygotowywanych z nich posiłków. Zalet wynikających ze zwracania uwagi na pokarm serwowany ukochanym psom czy kotom nikomu nie trzeba tłumaczyć.

Studia na kierunku żywienie zwierząt powstały w odpowiedzi na zainteresowanie przyszłych studentów tematyką związaną z wpływem poszczególnych składników odżywczych na dobrostan zwierząt, skutków niedoborów witaminowych oraz mechanizmem funkcjonowania zwierzęcych układów pokarmowych. Jeśli chciałbyś związać swoją przyszłość ze specyficznym rodzajem dietetyki, a ponadto jesteś miłośnikiem zwierząt i nie są ci obojętne ich losy, to studia na kierunku żywienie zwierząt mogą okazać się najlepszym z możliwych wyborów!

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku żywienie zwierząt, na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: wymagane ukończenie studiów wyższych minimum licencjackich.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ŻYWIENIE ZWIERZĄT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE ŻYWIENIE ZWIERZĄT JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ŻYWIENIE ZWIERZĄT

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku żywienie zwierząt

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • fizjologii i anatomii zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem układu pokarmowego
  • analizy składu karm i pasz
  • zauważania nieprawidłowości żywieniowych i oceniania ich przyszłych skutków
  • opracowywania diety zależnej od potrzeb danego zwierzęcia
  • udzielania rad na temat karmienia zwierząt domowych

Jak wyglądają studia na kierunku żywienie zwierząt

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku żywienie zwierząt? Przydatne nie tylko w przyszłej pracy zawodowej, ale także podczas codziennego obcowania ze swoimi pupilami.

Przygodę ze studiami rozpoczniesz od zagłębienia kluczowych zagadnień teoretycznych takich, jak budowa i funkcjonowanie organizmów zwierzęcych oraz rozróżnianie przewodów pokarmowych roślino, mięso i wszystkożerców, co pomoże ci oceniać wpływ poszczególnych składników odżywczych na fizjologię zwierząt. Zagłębisz skład najpopularniejszych karm i pasz dla zwierząt hodowlanych.

Zrozumiesz, że jakość karmy często wiąże się z większym wydatkiem na jej korzyść, jednak zysk materialny będzie zauważalny, kiedy okaże się, że prawidłowo żywione zwierzęta nie wymagają tak częstych i kosztownych wizyt u weterynarzy. Nauczysz się diagnozowania zaburzeń żywieniowych zwierząt domowych i hodowlanych, określania ich przyczyn i wdrażania odpowiedniego żywienia specjalistycznego.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku żywienie zwierząt

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł podjąć pracę jako absolwent studiów na kierunku żywienie zwierząt? Zatrudnisz się w firmach produkujących produkty żywieniowe dla zwierząt, gdzie będziesz mógł czuwać nad prawidłowościami w zakresie zastosowanych składników odżywczych i wypełniaczy oraz nadzorować jakość powstałych produktów.

Będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą, którą oprzesz na udzielaniu porad żywieniowych właścicielom zwierząt domowych i hodowlanych, a także na diagnozowaniu ewentualnych nieprawidłowości w ich diecie.

Placówki badawcze i laboratoria naukowe przyjmą cię z otwartymi ramionami – skupisz się tam na analizie chemicznej składu karm dla zwierząt.

 

Absolwent kierunku żywienie zwierząt znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • firmach zajmujących się produkcją karm i pasz
  • gabinetach weterynaryjnych
  • własnej działalności gospodarczej opierającej się na poradnictwie dietetycznym w zakresie karmienia zwierząt
  • placówkach i laboratoriach naukowych
  • placówkach oświatowych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ŻYWIENIE ZWIERZĄT

Komentarze (0)