Kynologia studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Kynologia to nie tylko możliwość zdobycia wiedzy z zakresu hodowli psów czy odpowiedniego szkolenia. To także szansa na uzyskanie wiadomości dotyczących marketingu, prawa oraz ekonomii. Jeśli poszukujesz dla siebie ciekawego kierunku kształcenia, który umożliwi Ci pracę ze zwierzętami, pozwoli na poszerzenie wiedzy z obszaru nauk przyrodniczych oraz medycznych, a jednocześnie wyposaży Cię w kompetencje pozwalające na prowadzenie własnej firmy, to studia na kierunku Kynologia są dla Ciebie stworzone!

Co zawiera program studiów? Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę z wielu różnych obszarów. Na początek wysuwają się nauki przyrodnicze, czyli możesz spodziewać się zagadnień dotyczących chemii, biologii, mikrobiologii oraz biofizyka. Zdobędziesz także wiedzę z zakresu genetyki, fizjologii oraz psychologii zwierząt. W trakcie studiów nauczysz się prowadzić szkolenia psów, poznasz najważniejsze kwestie dotyczące prowadzenia hodowli tych zwierząt, jak również nie będą Ci obce zagadnienia z obszaru pielęgnacji. Czego jeszcze możesz się spodziewać? W programie poświęcono dużo czasu na zapoznanie studentów z problematyką chorób najczęściej występujących u psów oraz identyfikowaniu i zapobieganiu występowaniu patologii w procesie hodowli. Oprócz obowiązujących przedmiotów będziesz miał możliwość wyboru dodatkowych zajęć, a w ofercie znajduje się m.in. alternatywna medycyna psów, zapobieganie bezdomności zwierząt czy prowadzenie terapii przy udziale zwierząt.

Absolwenci kierunku Kynologia mogą podjąć zatrudnienie w ośrodkach szkoleniowych dla psów, w schroniskach oraz placówkach oferujących usługi z zakresu zoopsychologii. Zdobyte wykształcenie umożliwia im również na znalezienie pracy jako trener psów w służbach mundurowych. Oprócz wcześniej wspomnianych propozycji zatrudnienia, istnieją również inne perspektywy zawodowe. Po ukończeniu studiów możesz podjąć pracę w hotelach dla psów lub jako przedstawiciel handlowy. Jeśli chciałbyś prowadzić własny biznes, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś założył własną hodowlę psów rasowych lub ośrodek szkoleniowy. Tak zróżnicowane możliwości zawodowe to kolejny powód, dla którego powinieneś rozważyć podjęcie nauki na tych studiach, zatem jeśli uważasz, że odnajdziesz się w tym obszarze kształcenia, zdecyduj się na kierunek Kynologia!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Kynologię


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • biologii, chemii, endokrynologii, mikrobiologii oraz genetyki
 • znajomości zagadnień związanych z marketingiem oraz ekonomią
 • metod żywienia psów oraz przebiegu procesu produkcji żywności
 • określania potrzeb psów oraz dopasowywania znanych technik pracy do indywidualnych cech zwierząt
 • znajomości zagadnień dotyczących psychologii zwierząt
 • dysponowania wiadomościami z obszaru chorób oraz ich etiologii
 • prowadzenia hodowli zwierząt
 • znajomości języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Kynologia


Absolwent kierunku Kynologia znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik ośrodków szkoleniowych dla psów
 • pracownik służb mundurowych
 • pracownik firm usługowo-handlowych
 • pracownik hoteli dla psów
 • hodowca psów rasowych

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Kynologia, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, biologia, przedmiot wskazany przez kandydata 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku KYNOLOGIA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Kynologia

KYNOLOGIA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Komentarze (1)

Mieszkanka BB odpowiedz

A w jakich jeszcze miastach można to studiować? Mieszkam na południu i nie ma opcji źebym tam dojeżdżała