Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Trójmieście. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i umiejętności praktycznych, np. poprzez udział w stażach, zajęcia prowadzone przez osoby pracujące w przemyśle czy udział w zajęciach odbywających się w siedzibach firm współpracujących z uczelnią.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Kierunki studiów w Trójmieście takie jak Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu m.in.
wytwarzania przemysłowego leków i kosmetyków, kontroli ich jakości, dopuszczenia do obrotu czy dystrybucji i marketingu. Program studiów zakłada również, że studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. działania leków na organizm czy podejmowania decyzji wpływających na bezpieczeństwo produktów.
Studenci mogą też zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. analizy leków i kosmetyków, badań przedrejestracyjnych i transferu danych, farmakologii, toksykologii czy mikrobiologii. Kierunki studiów takie jak Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny dają studentom możliwość zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi np. patofizjologii wybranych chorób, bezpieczeństwa stosowania leków i działaniem toksycznym leków czy grup leków stosowanych w chorobach cywilizacyjnych. Studenci mogą także m.in. zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu zanieczyszczeń mikrobiologicznych w procesach produkcji leków i kosmetyków, zapoznać się z prawem farmaceutycznym, zasadami rejestracji leków czy zasadami obrotu lekiem czy zapoznać się z surowcami roślinnymi wykorzystywanymi w kosmetyce, farmacji i lecznictwie.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Trójmieście na kierunku Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny: mikrobiologia i toksykologia przemysłowa, badania przedrejestracyjne i transfer technologii, technologia kosmetyków.