Chemia budowlana - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Chemia budowlana - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Chemia budowlana - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

chemia budowlana

Odkryj studia chemia budowlana w Gdańsku, Gdyni i w Sopocie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

24.02.2023

Chemia Budowlana studia Gdańsk | Gdynia | Sopot - 2023 | woj. pomorskie

 

Studia na kierunku chemia budowlana to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra lub magistra inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. 

Studia na kierunku chemia budowlana w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

W Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie) chemię budowlaną możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejPolitechnice Gdańskiej (Wydział Chemiczny PG).
 
Opis kierunku

Studia w Trójmieście na kierunku chemia budowlana to studia interdyscyplinarne z zakresu szeroko rozumianego obszaru nauk chemicznych oraz wiedzy dotyczącej budownictwa. Program studiów dostarcza studentom również wiedzę z zakresu fizyki, termodynamiki, informatyki oraz chemii. Studenci poznają również zasady projektowania oraz dobierania materiałów do poszczególnych zastosowań budowlanych, a także opanują technologie syntezy, przetwórstwa oraz metody służące modyfikacji ceramiki i materiałów polimerowych oraz kompozytów.

 

Praca po studiach

Absolwenci z zakresu chemii budowlanej dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom bez problemu znajdą pracę między innymi na takich stanowiskach jak na przykład analityk, kontroler, czy doradca klienta w firmach, które zajmują się produkcją materiałów budowlanych, a także w przemyśle chemicznym ukierunkowanym na produkcję materiałów służących do wznoszenia budowli.

czytaj dalej wszystko o Chemia budowlana - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek CHEMIA BUDOWLANA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Chemia budowlana stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku chemia budowlana

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek chemia budowlana w Trójmieście?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku business and languages, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku business and languages:

 • chemia,
 • fizyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Chemia budowlana w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA BUDOWLANA W TRÓJMIEŚCIE?

Studia w Trójmieście na kierunku chemia budowlana skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.

Studenci kierunku chemia budowlana zdobędą między innymi wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, chemicznych oraz inżynierii materiałowej. Program studiów dostarcza również wiedzy z obszaru chemii organicznej, elektroniki oraz elektrotechniki, materiałów budowlanych, instalacji, a także fizyki budowli.

Dzięki możliwości uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wykładach oraz zajęciach i ćwiczeniach studenci zdobędą praktyczną wiedzę, oraz pierwsze doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie trwania studiów.

 

1. Typ i tryb studiów

 

Studia na kierunku chemia budowlana możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Trójmieście na kierunku chemii budowlanej to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu szeroko rozumianego obszaru nauk chemicznych oraz wiedzy dotyczącej budownictwa.

Program studiów dostarcza studentom między innymi wiedzę z zakresu technologii wytwarzania, przetwarzania oraz metod modyfikacji materałów zarówno ceramicznych, polimerowych, jak i metalicznych i kompozytowych, badań, atestacji oraz certyfikacji wyrobów oraz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Studenci zapoznają się również z naukami technicznymi, chemicznymi, technologicznymi, a także inżynierią materiałową oraz analityką techniczną i przemysłową. Studenci nauczą się również korzystania z wykorzystywanych w tej dziedzinie specjalistycznych oprogramować oraz baz danych i popracują nad kompetencjami z zakresu języka angielskiego.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA BUDOWLANA W TRÓJMIEŚCIE?

Studia na kierunku chemia budowlana trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Chemia budowlana w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CHEMIA BUDOWLANA W TRÓJMIEŚCIE?

Uczelnie w Trójmieście kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku chemia budowlana posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności z zakresu nauk technicznych, chemicznych oraz inżynierii materiałowej mają szerokie możliwości zatrudnienia.

Absolwenci między innymi mogą rozpocząć pracę w firmach, które zajmują się produkcją materiałów budowlanych, a także w przemyśle chemicznym ukierunkowanym na produkcję materiałów służących do wznoszenia budowli, a także na takich stanowiskach jak na przykład technolog, inżynier produkcji lub analityk w firmach zajmujących się produkcją materiałów budowlanych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku chemia budowlana:

 • technolog,
 • analityk, kontroler lub doradca klienta w firmach zajmujących się produkcją matriałów budowlanych,
 • inżynier produkcji.

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Chemia budowlana Gdańsk | Gdynia | Sopot studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku chemia budowlana w Gdańsku | gdyni | sopocie

Studia II stopnia

Kierunki chemiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia