Audyt podatkowy - studia podyplomowe w Poznaniu

Audyt podatkowy - studia podyplomowe w Poznaniu

Audyt podatkowy - studia podyplomowe w Poznaniu
Dodaj do ulubionych

Audyt podatkowy - studia podyplomowe w Poznaniu

Studia na kierunku audyt podatkowy to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Studia podyplomowe w Poznaniu, do których zalicza się audyt podatkowy, w ramach siatki zajęć skupiają się głównie na tematyce związanej z metodyką i standardami audytu podatkowego. Uczestnicy uczą się też mapowania ryzyka podatkowego czy wewnętrznych procedur podatkowych w firmie.

Absolwenci po ukończeniu tego kierunku są przygotowani do pracy w roli audytorów podatkowych, doradców wewnętrznych czy dyrektorów finansowych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek audyt podatkowy - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Poznaniu na tym kierunku adresowane są do absolwentów studiów wyższych dowolnego kierunku i stopnia. To idealna propozycja dla doradców podatkowych, biegłych rewidentów, pracowników biur rachunkowych czy służb finansowo-księgowych, którzy pragną podnieść swoje kwalifikacje w zakresie audytu podatkowego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYT PODATKOWY?

Studia prowadzone na tym kierunku nastawione są na tematykę związaną z metodyką i standardami audytu podatkowego. Zajęcia odbywają się w weekendy raz lub 2 razy w miesiącu w formie mieszanej. Część przedmiotów realizowanych jest w siedzibie uczelni, a część online.

W programie kształcenia uwzględniono treści opierające się na przepisach prawa czy codziennej praktyce procedury związanej z audytem podatkowym. Wśród tematyki przedmiotów uwzględniono m.in. prawa podatników w tych procedurach, zasady udzielania czy zakres pełnomocnictw oraz sankcje podatkowe.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku audyt podatkowy, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Po ukończeniu studiów na tym kierunku absolwenci potrafią dokonywać i weryfikować prawidłowość rozliczeń podatkowych. Znają metodykę i standardy audytu podatkowego czy mapowania ryzyka podatkowego. Wiedzą jednocześnie, jakie są wewnętrzne procedury podatkowe i ramy nadzoru podatkowego.

Potrafią przeprowadzać badania audytowe od chwili identyfikacji ryzyka podatkowego aż do sporządzenia protokołu. Wskazują rozwiązania podatkowe firm. Wyróżnia ich znajomość zasad działalności organizacji, rachunkowości i prawa podatkowego.

Weryfikują legalność i prawidłowość rozliczeń podatkowych. Przygotowują też opracowanie rekomendacji związanych z ewentualnymi zmianami uwzględniającymi ryzyko podatkowe. Wiedzą, jakie są narzędzia identyfikacji ryzyka podatkowego oraz mechanizmy jego redukcji.

Absolwent doskonale wie, na czym polega prowadzenie ewidencji podatkowych. Potrafi zarządzać ryzykiem podatkowym i dokonywać analizy ryzyka podatkowego.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYT PODATKOWY?

Studia na kierunku audyt podatkowy, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUDYT PODATKOWY

Kształcenie realizowane w ramach tego kierunku umożliwia absolwentom znalezienie pracy w roli audytora podatkowego. Mogą pracować też w biurach rachunkowych czy w przedsiębiorstwach finansowo-księgowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku audyt podatkowy

  • audytorzy podatkowi,
  • doradcy podatkowi,
  • biura rachunkowe,
  • służby finansowo-księgowe.

Kształcenie na tym kierunku przygotowuje uczestników do prowadzenia prawidłowych rozliczeń podatkowych w celu zwiększenia bezpieczeństwa prawnego i finansowego podatnika. Zajęcia prowadzi kadra wykwalifikowanych ekspertów i praktyków związanych na co dzień z audytem podatkowym. Uczestnicy mają więc możliwość zdobywania od nich aktualnej wiedzy. Siatka dydaktyczna została przygotowana w porozumieniu z potencjalnymi pracodawcami, uwzględniając aktualne wymagania rynku pracy oraz zagadnienia z branży podatkowej. Dzięki temu absolwenci bez trudu znajdą zatrudnienie zgodne ze swoim wykształceniem.

Komentarze (0)