Pojazdy samochodowe i specjalne

Pojazdy samochodowe i specjalne

Pojazdy samochodowe i specjalne

Studia w Warszawie

pojazdy samochodowe i specjalne

Odkryj studia pojazdy samochodowe i specjalne w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Pojazdy samochodowe i specjalne studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Interesuje cię branża motoryzacyjna? Chciałbyś jednocześnie swoją zawodową przyszłość związać z siłami zbrojnymi? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to możesz być spokojny – dostaniesz możliwość połączenia ze sobą tych dwóch pasji. Pojazdy samochodowe i specjalne to bowiem propozycja, która znalazła się w ofercie warszawskich ośrodków akademickich.

Podczas wszystkich semestrów kształcenia rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu budowy pojazdów mechanicznych – osobowych, ciężarowych itd. Oczywiście największe znaczenie odgrywać będą umiejętność, w których posiadanie wejdziesz. Dotyczą one przede wszystkim rozmieszczenia i działania podzespołów oraz podstaw modelowania i analizy ruchu.

Po ukończeniu nauki będziesz także znał technologię produkcji oraz napraw wszelkich pojazdów mechanicznych. Pamiętaj zatem, że na każdym etapie nauki towarzyszyć ci będą zagadnienia opierające się na dwóch potężnych naukach ścisłych – matematyce i fizyce. Po ukończeniu kształcenia czekać będzie na ciebie zarówno praca w jednostkach wojskowych (ale na stanowiskach cywilnych), jak i sektorze motoryzacyjnym.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Pojazdy samochodowe i specjalne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Program studiów i przedmioty

Studenci ścieżki kształcenia pojazdy samochodowe i specjalne pozwalają studentom poznać m.in.: budowę pojazdów mechanicznych; znaczenie rozmieszczenia oraz sposób działania podzespołów, zespołów i układów pojazdów z uwzględnieniem ergonomii i bezpieczeństwa produkcji czy eksploatacji oraz ekologii. Absolwenci umiejętnie np. opisują zachodzące w pojazdach zjawiska, a także znają podstawy modelowania i analizy ruchu pojazdu.

Studia na pojazdach samochodowych i specjalnych poświęcone są m.in. problematyce związanej z samochodami osobowymi, ciężarowymi, autobusami czy pojazdami specjalnymi. Uczestnicy zajęć szkolą się w zakresie np.: opisu właściwości technicznych i użytkowych pojazdów mechanicznych czy stosowania zasad racjonalnego i bezpiecznego ich wykorzystania. Absolwenci tej ścieżki kształcenia rozwiązują także problemy inżynierskie z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań komputerowych.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: specyfiki i rodzajów pojazdów mechanicznych; zasad bezpieczeństwa produkcji i eksploatacji samochodów; podstaw modelowania i analizy ruchu pojazdu.

Absolwenci pojazdów samochodowych i specjalnych wyróżniają się specjalistyczną wiedzą oraz kompetencjami, które niezbędne są m.in. w projektowaniu i wykorzystywaniu technologii produkcji,a także wykonywania napraw pojazdów mechanicznych. Ponadto uczelnie w Warszawie, które oferują tę ścieżkę kształcenia, przygotowują studentów również do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwent pojazdów samochodowych i specjalnych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • zakłady produkcji i naprawy pojazdów samochodowych i specjalnych i ich podzespołów
  • przedsiębiorstwa transportowe i komunikacyjne
  • dystrybucja samochodów i części zamiennych
  • stacje obsługi i diagnostyki pojazdów samochodowych i specjalnych
  • instytuty badawcze
  • firmy ubezpieczeniowe
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Pojazdy samochodowe i specjalne to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku mechanika i budowa maszyn.

 

 

Mechanika i budowa maszyn studia w Warszawie

Mechanika i budowa maszyn to kierunek studiów poświęcony m.in.: realizacji procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn; projektowaniu i wspomaganiu projektowania maszyn; doborowi materiałów inżynierskich, stosowanych jako elementy maszyn; zarządzaniu jakością oraz dokonywaniu oceny stanu poszczególnych zespołów lub elementów maszyn. Studenci poznają np.: ekonomiczne, społeczne, środowiskowe, prawne i technologiczne aspekty projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn różnego rodzaju.

Studia na tym kierunku przygotowują do pracy na stanowisku np.: mechanika, konstruktora, inżyniera czy programisty maszyn. Absolwenci mechaniki i budowy maszyn mogą szukać zatrudnienia np. w: przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego oraz w firmach wytwarzających maszyny; przedsiębiorstwach usługowych, które wykorzystują maszyny w procesie świadczenia usług; jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych; jednostkach odbioru technicznego produktów i materiałów; jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych, wymagających wiedzy technicznej.

Dowiedz się więcej: mechanika i budowa maszyn studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)