Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UTP

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna nie od wczoraj cieszy się wysoką popularnością i należy do grona chętnie wybieranych kierunków kształcenia. Świat mediów oraz wszystko, co z nimi związane przyciąga, nawet jeśli nie do końca zgadzamy się z ich charakterem, formą czy przekazem. Ale od mediów nie da się uciec, czy nawet trochę odsunąć. Będą one istnieć zawsze, niezależnie jaką formę przybiorą za kilkanaście, bądź kilkadziesiąt lat. Wszyscy ci, którzy chcieliby zostać profesjonalnymi dziennikarzami, bądź związać swoją przyszłość z zawodami medialnymi powinni zwrócić uwagę na kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. A gdzie? W Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to szerokie spektrum zagadnień. Założeniem kształcenia jest dogłębne poznanie warsztatu nowoczesnego dziennikarza i pozyskanie różnorodnych umiejętności praktycznych. Studenci uczą się, między innymi sztuki przeprowadzania wywiadów, tworzenia pod presją czasu przekazów medialnych, zarówno pisemnych, jak i audiowizualnych, a także przygotowywania stron internetowych. Co ważne, proces kształcenia prowadzony jest nie tylko pod okiem wykładowców akademickich, lecz także doświadczonych praktyków i ekspertów związanych ze światem mediów. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to nauka dziennikarstwa prasowego, telewizyjnego, radiowego i internetowego, która stanowi propozycję dla ludzi dociekliwych i ciekawych świata. Kierunek prowadzony jst zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie dzielą się na dwie specjalności:

 • Komunikacja społeczna,
 • Media w zglobalizowanym świecie.

Program nauczania zawiera takie zagadnienia jak: warsztaty o komponowaniu informacji dla mediów, warsztaty z wykorzystania mediów społecznościowych w PR, warsztaty z wykorzystania danych gospodarczych i prognoz, firma, rynek, konkurencja, warsztaty o rynkach finansowych.

Należy pamiętać o tym, że wraz z postępem technologicznym modyfikacjom ulega także świat mediów. Przekazywać informacje można na różne sposoby, nie tylko będąc częścią oficjalnej redakcji. Co zatem można robić po ukończeniu nauki? Absolwenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie mogą pracować w redakcjach, rozgłośniach radiowych, stacjach telewizyjnych, portalach internetowych, biurach prasowych. Oprócz tego, mogą znaleźć zatrudnienie jako rzecznicy prasowi, copywriterzy, czy zarządzać kanałami social media. Kto wie, czy z biegiem lat przestrzeni zawodowej dla osób z dziennikarskim wykształceniem nie przybędzie.

Uczelnie w Warszawie stanowią bardzo duży wybór i wiele możliwości dla kandydatów. Nierzadko bywa tak, że im większy wybór szkół wyższych, tym większy kłopot z podjęciem decyzji odnośnie tego, która będzie dla nas najlepsza.

 

Jakie ma Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie opinie?

Marcin, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej mówi:

„Chcę zostać dziennikarzem i poszukiwałem studiów praktycznych, nastawionych na szlifowanie warsztatu. Wszystko znalazłem w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, gdzie najważniejsza jest praktyka. Polecam każdemu.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Dziennikarstwo i komunikację społeczną w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie:

Absolwent kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizy przebiegu procesu komunikowania,
 • specyfiki i odrębności podstawowych systemów komunikowania społecznego,
 • współczesnych systemów politycznych,
 • tworzenia informacji dla mediów,
 • polskiego systemu medialnego,
 • kultury języka,
 • wykorzystania mediów społecznościowych w Public Relations.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

Absolwent kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie znajdzie zatrudnienie w:

 • redakcjach,
 • rozgłośniach radiowych,
 • stacjach telewizyjnych,
 • portalach internetowych,
 • biurach prasowych,
 • agencjach reklamowych,
 • firmach Public Relations.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie nie obowiązują konkretne przedmioty kwalifikacyjne.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia dziennikarskie wybrać

Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - wszystko co musisz wiedzieć

Studia dziennikarskie w Warszawie

Grupa Uczelni Vistula kierunki

Jakie są kierunki dziennikarskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)