kierunki społeczne UAM

Kierunki społeczne na UAM, czyli widoki na przyszłość

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oferuje ponad sto kierunków kształcenia. Wśród nich istotną rolę odgrywają kierunki społeczne. Które cieszą się największym zainteresowaniem? Na które warto zwrócić uwagę?

W katalogu dydaktycznym poznańskiej uczelni odnajdziemy kilkadziesiąt kierunków z obszaru nauk społecznych. Fundacja „Perspektywy” stworzyła specjalny ranking, w którym umieściła te, zasługujące na szczególną uwagę i wyróżniające się największą popularnością wśród kandydatów.

Jak przedstawia się notowanie dziesięciu, najpopularniejszych kierunków społecznych na UAM? Zestawienie obejmuje takie kierunki jak: Administracja, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Gospodarka przestrzenna, Pedagogika, Pedagogika specjalna, Politologia, Psychologia, Socjologia, Stosunki międzynarodowe, Prawo.

 

 

Kierunki społeczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza z rankingu „Perspektyw” :

 

Administracja:

kierunek rozwijający wszechstronne umiejętności, przygotowujący między innymi do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, jak również do wykonywania obowiązków urzędnika w administracji publicznej zarówno rządowej, jak i samorządowej oraz administracji niepublicznej, czy w organizacjach społecznych.

dowiedz się więcej

 

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

kierunek kładący nacisk na praktyczne przygotowanie do przyszłego zawodu. Studenci otrzymują szeroki wybór specjalności oraz ścieżek kariery, a największym atutem są warunki kształcenia, w postaci świetnie wyposażonych pracowni telewizyjnych i radiowych oraz wypożyczalni sprzętu audiowizualnego.

dowiedz się więcej

 

Gospodarka przestrzenna:

to propozycja dla tych, którzy interesują się tym, co dzieje się w przestrzeni miejskiej. Kierunek posiada interdyscyplinarny charakter, dzięki czemu przygotowuje do wykonywania przyszłego zawodu.

dowiedz się więcej

 

Pedagogika:

kierunek dla tych, którzy chcą nauczyć się uczyć innych. Szeroki wybór specjalności sprawia, że każdy student otrzymuje szanse stania się pedagogiem wyspecjalizowanym w konkretnej dziedzinie.

dowiedz się więcej

 

Pedagogika specjalna:

kierunek, po ukończeniu którego można pracować między innymi jako pedagog, nauczyciel, czy pracownik fundacji. Propozycja kształcenia dla osób wyróżniających się dużą empatią i troską o drugiego człowieka, pragnących przygotować się do profesjonalnego wspierania dzieci i młodzieży.

dowiedz się więcej

 

Politologia:

kierunek skierowany do osób interesujących się światem polityki i pragnących poznać go głębiej. Jak funkcjonują współczesne państwa? W jaki sposób rozpocząć i prowadzić karierę polityka? Politologia odpowie nie tylko na te pytania, ale również na szereg innych.

dowiedz się więcej

 

Psychologia:

kierunek realizowany w ramach jednolitych studiów magisterskich, dzięki czemu każdy student otrzymuje doskonałe przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej. W jakiej roli? Wszystko zależy od wyboru jednej z wielu dziedzin psychologii stosowanej.

dowiedz się więcej

 

Socjologia:

kierunek proponowany przede wszystkim tym, którzy interesują się relacjami międzyludzkimi i działaniem grup społecznych. Studenci nauczą się projektowania badań rzeczywistości społecznej i wraz z przekazywaną na zajęciach wiedzą staną się przyszłymi ekspertami z zakresu postaw społecznych.

dowiedz się więcej

 

Stosunki międzynarodowe:

propozycja dla osób chcących poznać mechanizmy rządzące współczesnym światem. To także najlepsza droga do poznania kultur, obyczajów i tradycji całego globu.

dowiedz się więcej

 

Prawo:

kierunek prowadzony w ramach jednolitych studiów magisterskich. Pięcioletnia nauka pod okiem doświadczonych i uznanych praktyków prawa, przygotowująca do egzaminów na wszystkie prawnicze aplikacje, na które zdawalność utrzymuje się niezmiennie od lat na wysokim poziomie.

dowiedz się więcej

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Komentarze (0)