1. Typ i tryb studiów
Kierunek animacja osób 50 + dostępny jest jedynie w trybie stacjonarnym, który będzie idealnym wyborem dla osób ambitnych, które chcą w pełni poświęcić się nauce i zdobywaniu wykształcenia. W tym przypadku zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku.
Studia na kierunku animacja osób 50+ możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studenci, którzy aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie szczególnie z obszaru nauk społecznych, psychologicznych oraz nauk o zdrowiu.
2. Program studiów i przedmioty
Program nauczania na kierunku animacja osób 50+ będzie oscylował wokół kwestii powiązanych z szeroko pojętą aktywnością fizyczną i kulturową. Studenci rozwiną także swoją wiedzę z zakresu nauk społecznych i psychologicznych. W siatce zajęć przewidziano wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi:
-
Podstawy geriatrii
-
Pierwsza pomoc przedmedyczna
-
Pozarządowe inicjatywy senioralne
-
Aktywny senior
Ponadto, w czasie studiów dowiesz się w jaki atrakcyjny sposób zorganizować czas wolny osobom starszym. Program nauczania zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.
3. Nabywane umiejętności
Jako że studia na kierunku animacja osób 50+ będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, to jako student wykształcisz szereg cennych umiejętności i kwalifikacji, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej karierze zawodowej.
W czasie studiów nauczysz się technik aktywizacji osób starszych i organizacji ich czasu wolnego z naciskiem na aktywność fizyczną i kulturę. Co więcej, dowiesz się w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Program kształcenia zakłada także realizacje warsztatów, na których rozwiniesz swoje umiejętności z obszaru dietetyki i prawidłowego żywienia.
4. Dla kogo ten kierunek
Rozwinięta empatia nie jest umiejętnością, którą posiadają wszyscy. Rodzimy się z określoną zdolnością do przyjęcia perspektywy obcej nam osoby, ale niektórzy potrafią dodatkowo ją rozwijać i wykorzystywać w praktyce. Żyjemy w starzejącym się społeczeństwie, więc potrzeby osób w wieku 50+ są dziś ważnym tematem, skupiającym uwagę pracodawców, społeczników, działaczy kultury.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku powstał kierunek kształcący specjalistów, którzy doskonale rozumieją potrzeby seniorów oraz są w stanie przyczynić się do tworzenia narzędzi i instytucji, które w przyszłości będą wspierać społeczny, kulturalny i fizyczny rozwój osób starszych.
Jeśli współodczuwanie jest Twoją żelazną umiejętnością, zawsze potrafiłeś dogadać się z pokoleniem swoich rodziców czy dziadków, jesteś aktywny i w każdego dnia przychodzą Ci do głowy kreatywne i innowacyjne pomysły na przedsięwzięcia, powinieneś rozważyć studia na kierunku animacja osób 50+.