Profilaktyka społeczna i resocjalizacja

Profilaktyka społeczna i resocjalizacja

Studia na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Profilaktyka społeczna i resocjalizacja stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie profilaktyka społeczna i resocjalizacja jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Resocjalizacja stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku resocjalizacja

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika

Lubelska Akademia WSEI

Lubelska Akademia WSEI

Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Oddział w Kaliszu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Oddział w Kaliszu

Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika

Profilaktyka społeczna i resocjalizacja studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Profilaktyka społeczna i resocjalizacja to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja rozpocznie się 25 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | profilaktyka społeczna i resocjalizacja - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | profilaktyka społeczna i resocjalizacja - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, geografia, historia, filozofia, historia sztuki, język polski, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja:

  • biologia,
  • filozofia,
  • geografia,
  • historia,
  • historia sztuki,
  • język obcy,
  • język polski,
  • matematyka,
  • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Profilaktyka społeczna i resocjalizacja - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując profilaktyka społeczna i resocjalizacja

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja? Studia kształcą w zakresie pedagogiki, psychologii oraz socjologii, która pozwala zrozumieć procesy społeczne zachodzące w skali nie tylko krajowej, ale światowej.

Poza wiedzą teoretyczną, kierunek stawia na umiejętności praktyczne oraz kształtowanie kompetencji interpersonalnych poprzez ćwiczenia czy warsztaty z zakresu zarządzania grupami oraz gromadzenia oraz przetwarzania informacji.

Taka wiedza pozwoli Ci na skuteczne przeciwdziałanie patologii społecznej z naciskiem na przestępczość lub innym dewiacjom społecznym. Studia wymagają także odpowiednich cech charakteru. Powinieneś być osobą cierpliwą oraz wyrozumiałą na problemy innych.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • psychologii, pedagogiki, socjologii,polityki społecznej czy ekonomii,
  • migracji oraz społeczną adaptacją osób odmiennych kulturowo,
  • przeciwdziałania patologiom społecznym,
  • działania systemów kontroli społecznej oraz wykorzystywania zdobytej wiedzy w pracy zawodowej i życiu osobistym z zachowaniem zasad etycznych przy poszanowaniu prawa,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja?

 

1. Tryb i typ studiów

Lepiej zapobiegać niż leczyć – z tym stwierdzeniem z dużym prawdopodobieństwem zgodzi się większość lekarzy, psychologów oraz specjalistów zajmujących się szerzeniem ogólnie rozumianej profilaktyki społecznej oraz wdrażaniem działań resocjalizacyjnych.

Studia na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja nauczą cię rozpoznawania i przeciwdziałania dysfunkcjom społecznym i zawodowym, zapewnią kompleksową naukę wdrażania działań resocjalizacyjnych i pomocowych u osób w każdym wieku.

Aby stać się ekspertem w swojej dziedzinie, należy najpierw zapoznać się w sposób szczegółowy z zagadnieniami podstawowymi, które kształtują właściwe podejście do problemu i pozwalają na zaproponowanie własnych rozwiązań. Dlatego też studenci profilaktyki społecznej i resocjalizacji zetkną się z takimi naukami, jak psychologia, socjologia, pedagogika, czy filozofia.

 

Studia na kierunku Profilaktyka społeczna i resocjalizacja możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja będziesz mógł rozpocząć w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych, dzięki czemu zyskasz szansę na samodzielne ukształtowanie swojego planu dnia podczas roku akademickiego.

Studia stacjonarne adresowane są głównie do osób, które cenią systematyczność i chcą studiować w tygodniu. Podczas pięciu dni roboczych zostanie im zaprezentowana profesjonalna siatka kształcenia.

Studia niestacjonarne mają charakter weekendowy, dlatego studenci, którzy zdecydują się właśnie na tę opcję, zobowiążą się do uczęszczania w zjazdach, odbywających się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie i trwające kilka godzin, a nawet cały dzień.

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Dla kogo ten kierunek

Współczesne społeczeństwo jest niezwykle zróżnicowane, a profilaktyka społeczna i resocjalizacja wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom w zakresie przeciwdziałania patologii społecznej oraz wszelkimi jej przejawami w społeczeństwie.

Kierunek ma charakter specjalistyczny, a wiedza którą zdobędzie podczas studiów jest interdyscyplinarna, co sprawi, że będziesz wszechstronnie wykształcony w dziedzinie profilaktyki społecznej.

Jeżeli zatem myślisz o pracy z ludźmi to profilaktyka społeczna i resocjalizacja jest kierunkiem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej ścieżki edukacyjnej!

 

3. Gdzie studiować Profilaktykę społeczną i reoscjalizację

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Profilaktyka społeczna i resocjalizacja:

 

Ile trwają studia na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja?

Studia na kierunku Profilaktyka społeczna i resocjalizacja trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja składają się z dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy z nich trwa trzy lata, a jego absolwenci otrzymują dyplom potwierdzający uzyskanie tytułu licencjata oraz kompetencji niezbędnych do podjęcia pracy w zawodzie. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, będziesz mógł pomyśleć o kontynuowaniu nauki na studiach magisterskich, które trwają dwa lata lub wkroczeniu na ścieżkę zawodową.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja

Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w instytucjach państwowych, samorządowych i pozarządowych zajmujących się polityką i profilaktyką społeczną, resocjalizacją czy kontrolą przestępczości.
Co więcej, Twoje wykształcenia pozwoli Ci na pracę w straży miejskiej czy policji. Praca będzie też na Ciebie czekać w instytucjach wykonujących kary izolacyjne i środki zabezpieczające lub poprawcze lub w oświatowych placówkach diagnostycznych. Jak widzisz możliwości jest dużo.
Jeżeli zatem Twoim powołaniem jest praca na rzecz innych ludzi to profilaktyka społeczna i resocjalizacja może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
 
Absolwent kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik instytucji społecznych zajmujących się polityka społeczną,
  • pracownik administracji państwowej,
  • pracownik organizacji samorządowej,
  • pracownik ochrony zdrowia,
  • pracownik biura polityki społecznej.

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Profilaktyka społeczna i resocjalizacja studia I stopnia

Zobacz inne kierunki psychologiczne i społeczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki psychologiczne i społeczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Profilaktyka społeczna i resocjalizacja

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
  • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  • ul. Kopernika 26, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20ignatianum https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0b0ba-akademia-ignatianum.jpg Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • ul. Ostrowskiego 22, 53-238 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Komentarze (1)

Przemysław odpowiedz

Ciekawy artykuł, ja wybrałem podyplomówkę na WSKZ z resocjalizacji, bo zależało mi na uzupełnieniu kwalifikacji- zostałem o to poproszony przez Panią Dyrektor w szkole, w której ucze przy rozmowie o podwyżkę. Całość kształcenia online i możliwość wyboru dni w których się uczy, przekonały mnie.